Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobban szerethetik a bátyámat?

Jobban szerethetik a bátyámat?

Figyelt kérdés

A családom semmibe vesz a testvéremmel szemben. Mindig ő az etalon, neki van igaza, csak őt vonják be a fontos ügyekbe, mindig arról van szó, hogy ő “már letett valamit az asztalra”. (Ügyfèlszolgálatos egy érettségivel)

Én még tanulok. De mindig én vagyok a semmittevő, a buta, akin nevetni lehet, meg akit kihasználni. Ha összeszólalkozok a bátyámmal, mindig neki adnak igazat. Mindig a “bezzegelés”. Most csináltam jogosítványt és még nem merek egyedül vezetni, erre felhozta az apám, hogy bezzeg a bátyám egyedül vezet, milyen ügyes. (5 éve van jogsija)

A bátyámnak nincsenek barátai, se nője, anyámmal beszél meg mindent, szerintem egy kicsit autista is (fennhangon beszél, dühkitörései vannak, ha valaki hozzászól evés közben remeg a keze, magában susmorog, beszél sokszor.

Mindezek felett neki vett anyám egy lakást és emiatt ki van kiáltva nagy önállónak, mert külön lakik. Persze, anyuka pénzén és ebédelni, ruhát mosatni is haza jár.

Én tanulok, házimunkázok (amit megszólnak, hogy milyen szarul van elvégezve, miközben a bátyám 40négyzetméteres lakásában álk a kosz) próbálok normális lenni, építeni a jövőmet és mindig én vagyok a rossz. Ha a terveimről beszélek, folyton csak megkapom, hogy nem vagyok képes rá. Nem vagyok képes elköltözni stb. A bátyám egojat meg állandóan pumpolják.

Ezek a dolgok nekem nagyon fájnak, súlyos önbizalomhiányom van, lassan a magamba vetett hitem is elfogy, úgy érzem nincs aki hinne bennem.

Miért érzem azt, hogy őt jobban szeretik?

21/L


2022. okt. 16. 14:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenc az biztosan ő ebből a elírásból ítélve.
2022. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

a szüleidnek született egy gyereke, meg egy lánya...szerintem ezzel mindent elmondtam.

régi beidegződés, h a fiúgyerek az igazi , a lány az csak lány...

2022. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%

Leirtad, hogy TALAN autista... Nem gondolod, hogy ezt ok esetleg tudjak is biztosra (tehat mondjuk jo a megerzesed), de veled nem akarjak megosztani?

Nyilvan a beteg gyereket jobban kell vedelmezni. Probalj meg tullepni a dolgokon, mert nagyon valoszinu, hogy a szuleidnek nagyobb megertes kell. Azzal biztatjak onmagukat, hogy a tesodat dicserik, mintha nem volna baj. Siman megeshet.

2022. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem bánnak vele betegként. Hanem nyomják előre, mintha muszáj lenne.

Ne magatehetetlen autistának képzeld el. Hanem olyannak, akinek vannak kényszerei, fura dolgai, de amúgy éli az életét.

2022. okt. 16. 15:08
 5/19 A kérdező kommentje:

2-Ebben lehet valami...

Mindig azzal jönnek, hogy majd úgyis elköltözök egy pasihoz, egyedül úgysem tudok. Ja, persze, hát könnyebb elköltözni ha vesznek valakinek a seghge alá egy lakást.

2022. okt. 16. 15:10
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik nyugodtan hogy amikor betegek lesznek akkor is a bátyádhoz menjenek segitségért,téged meg hagyanak békén,minél elöbb költöz el utána hagyd őket a fenébe
2022. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy vegyenek neked is lakást, mint a tesódnak.
2022. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy arra nincs pénz, a tesómnak meg azért lett, hogy ne öljük állandóan egymást.

(Ennek ellenére folyton hazajár a testvérem, minden áldott nap.)

2022. okt. 16. 15:28
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Lehet úgy vannak vele, hogy te jól fogsz keresni, és max. 10 év alatt veszel magadnak egy lakást, a tesódnak meg egész életében nem túl jól fizetett munkái lesznek, tehát nemigen tudna magának lakást venni.
2022. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Te meg elhiszed???elég naiv vagy,én megmondanàm nekik hogy engem felejtsenek el,
2022. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!