Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a legértelmetlenebb,...

Mi volt a legértelmetlenebb, legkárosabb dolog, amit szüleitek tettek a megnevelésetekre (nem fizikai erőszak)?

Figyelt kérdés
Nekem pl azt csinálta anyám, hogyha nem jól viselkedünk, akkor mindig összepakolt pár dolgot, felöltözött és úgy csinált, mintha ott hagyott volna minket. Csak a lépcső házba ment ki, de mi ott zokogtunk az ajtó előtt mindig, mert féltünk, hogy tényleg itt hagy minket.
2022. nov. 13. 11:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Bezártak a wc-be, ahol nem volt villany mert tudták, hogy rettegek a sötétben.
2022. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Csak akkor ehettem a másodikból, ha megettem a levest. Azóta is evészavarom van.
2022. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Na ilyenkor gondolkozom el azon, hogy szükséges lenne a pszichológiai vizsgálat a gyerekvállaláshoz :/ Ez borzalmas amit műveltek a szüleitek :( Olyan szintű sokkot és traumát lehet ezzel okozni, mint amit egy háború okoz szerencsétlen embereknek :( És ezt szándékosan teszik.
2022. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
Amikor hárman utaztunk az autóban (anyám,a bátyám és én), és vitatkoztunk a bátyámmal (amit rendszerint ő provokált ki), anyám néha beletaposott a gázba, és azt mondta, elege van, és belehajt valamibe.
2022. nov. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Úristen! Ezek borzalmasak.
2022. nov. 13. 12:22
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem fogadtam szót anyámnak, akkor öngyilkossággal fenyegetett, ezt kb 5 éves koromtól, akkor még nem tudtam, hogy mi az, 7 évesen tudtam meg, és egészen a mai napig azzal fenyeget, ha pl nem megyek látogatni meg ilyenek, pedig már 30 vagyok.


Emiatt pánikbeteg vagyok, félek az estétől, a haláltól, a fulladástól, kb neoncső mellett alszom, stb.


Járok pszichológushoz, de eddig nem sok sikerrel.

2022. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Az jutott még eszembe, hogy sokszor a gyámüggyel fenyegetett minket, hogy elvitet meg lemond rólunk. 3-4 évesen eljátszotta velem, hogy felhívta a gyámügyet, és hogy kopognak az ajtón, jönnek értem. Meg ne szólítsam többé anyának.
2022. nov. 13. 12:29
 8/33 anonim ***** válasza:
96%
Folyamatosan ordibaltak velem ha 4-esnél rosszabb jegyet hoztam haza
2022. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

6 evesen ejjel pizsamaba kidobott az utcara, ha kestunk nem engedett be a hazba. Tesom egyszer igy fogta magat, es elment (miutan kizarta) es ket napig a varosban boklaszott. Anyam elment bejelenteni a rendorsegre az eltuneset, de azzal mar nem dicsekedett, hogy o zarta ki a hazbol. Vegeredmeny: mind traumatizalt felnottek vagyunk es nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe a gyerekkorom.

Ui: es a fizikai bantalmazasrol nem is irtam...

2022. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

Nagyanyám azt mondta anyámnak, hpgy biztos elcserélték a kórházban, mert ő nem szülhetett ilyen kölköt (megjegyzem, az állatoknak vannak kölkei), meg hogy nélküle mehetett volna a híd alá lakni.


Bácsikámat decemberben nagymamám kizárta a házból éjszakára.


Anyám szerencsére nem vette át az ilyen meg ehhez hasonló példákat.

2022. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!