Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha nem tudok...

Mit tegyek, hogyha nem tudok beszélgetni a párom családtagjaival, rokonaival?

Figyelt kérdés

Otthon ülős fajta vagyok, nincs hobbim, a szabadidőmet most a tanulás teszi ki nagyrészt, meg részmunkaidőben dolgozok. Sorozatokat szoktam nézni, nem egységes a zenei stílusom, azt hallgatom, ami éppen megtetszik (akár a dallam, akár a refrén, akár csak egy sor), olvasni a kötelező olvasmányokon kívül nem igazán olvasok.


10 perc alatt letudjuk a kötelező köröket, és kihal a beszélgetés. Kötelező körök alatt a: szüleid mit dolgoznak, te mit tanulsz, mi akarsz lenni, mit tervezel, miért az akarsz lenni, hány testvéred van, hogy ismerkedtetek meg, mit olvasol, és ugye a visszakérdezések. Max 20, nagyon max 30 perc. Na és utána?


Most megyünk párom testvéréhez és feleségéhez. Ilyen ember, mint én, mit csináljon? Pedig igyekszem kifejteni a véleményemet több mondatban és hosszasan, amennyire csak tudom abban a helyzetben. Nekem ez alapból gondot okoz, szorongós vagyok, amit próbálok leküzdeni, orvosolni. Viszont engem bestresszel nem kicsit az, amikor látom, hogy más se tud fesztelenül beszélgetni velem, meg azon kattogok, hogy mi legyen a következő téma. A hangom is néha remeg ilyenkor, sokszor helytelenül ragozok. (Ez a helytelen ragozás stressz helyzetben már sokat javult, mert régebben tök oda nem illő dolgokat is mondtam)


2022. nov. 22. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Hogyan próbálod leküzdeni a szorongást?
2022. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a fö gond, hoyg jóformán semmi nem érdekel téged, semmiröl sincs fogalmad. Ezen kellene fejleszteni, olvasni különbözö dolgokról (nem feltétlen könyvet, de a neten is rengeteg infó van), a legtöbb ember elég primitívnek tartja olyan embereket, akik nem tájékozodónak semmiröl.

Nem bántani akarlak, vagy megsérteni, inkább segíteni.

Ha kellö alapismereted van, sok témában otthon vagy, akkor nem lesz gond beszélni sem ezekröl és nem "kifejteni" kell majd a véleményedet, hanem lazán beszélgetni.

2022. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
66%

Nagyon gyakran előfordul velem is ez. Ezt most nem viccből írom, de egy kis alkohol oldja a hangulatot és könnyebb lesz.

De esetleg kérdezd meg a párod, hogy mi érdekli a testvérét és a feleségét. Esetleg annak nézz utánna kicsit és arról már tudtok is beszélgetni.

2022. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Például ennek az elmesélésére is szánhatsz öt-tíz percet, az legalább őszinte lesz, nem erőltetett. Ha megkérnek, hogy mesélj magadról, elmondhatnád, hogy ismerkedéskor kicsit szorongós típus vagy, mert az érdeklődési köröd nem túl széles, ezért kis idő múlva tanácstalan vagy, miről beszélgess. Az egyenességet értékelni fogják, és ha normálisak, segítenek feloldódni, témát találni.
2022. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ne vicceljetek már...


"Szerintem a fö gond, hoyg jóformán semmi nem érdekel téged, semmiröl sincs fogalmad. Ezen kellene fejleszteni, olvasni különbözö dolgokról (nem feltétlen könyvet, de a neten is rengeteg infó van), a legtöbb ember elég primitívnek tartja olyan embereket, akik nem tájékozodónak semmiröl."


Ennek semmi köze ahhoz, hogy mi érdekli vagy mennyire tájékozott. Van olyan alkoholista ismerősöm 8 osztállyal, aki életében nem fogott a kezébe könyvet, de bárkivel úgy elcseverészik, mint a huzat.

2022. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De érdekelnek dolgok. Csak azok másokat nem érdeklik. Floorball, futsal, szeretem a kritikát, egyes személyekről, jelenségekről szoktam magamnak pár soros, vagy pár oldalas kritikákat írni, megfogalmazni érzéseket, gondolatokat. Érdekelnek a transzgenerációs probléma-körrel kapcsolatos tudnivalók, a sorozatgyilkosos-sorozatok, filmek, szeretek zenét hallgatni.
2022. nov. 22. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Valami közös témátok csak van azért.
2022. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy nem elég mozgalmas az életünk. Én kamaszkoromban sehová sem jártam, így nincsenek jó sztorijaim, pedig az emberek azokról szoktak leginkább beszélgetni. Legalábbis a környezetemben.


Hiába értek a bicajokhoz, napelemekhez, horgászáshoz, nincsenek sztorijaim, tapasztalásaim. Hiába vagyok benne a napelemes témában, nincs hová raknom, értitek. Beszélni mit beszéljek róla? Hogy működik - akit érdekel, tudja. Melyik a jó? 5 perces téma. 🤷🏻‍♀️


Nekem is vannak ilyen gondjaim, de nekem a párommal, barátaimmal is.


Az én hobbim a rajzolás, festés, barkácsolás. Mindennap, de legalább minden héten csinálok valamit, de ezek ilyen csendes, egyszemélyes elfoglaltságok, mit beszélgessek ezekről azokkal, akik egyáltalán nincsenek benne?

2022. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen kérdezz vissza és érdeklődj a másik félről.


Pl. Ha van gyerekük akkor kérdezz róluk akkor is ha éppen nem izgat. És úgy is átmegy majd másik témába. Csak figyelj arra hogy mit mondanak.. :)

2022. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt ez egyaltalan nem fugg ossze sem az intelligenciaval, sem a lexikalis tudassal, ahogy valaki irta. Sot.Hanyszor van, hogy magasan kepzett emberek a legrosszabb tarsalgok.


Masreszt ez nem a te hibad, el is fogadhatod, hogy te ilyen vagy es kesz, ha viszont zavar akkor tudd, hogy ez fejlesztheto. Amugy az utolso irta jol, az embereket baromira nem erdekli, hogy mi van veled, onmagukrol szeretnek beszelni, es szeretik ha a masik amuldozik kozben. Figyeld csak meg. Ha meselsz is vmit rogton rakontraznak...mert csak az onmaguk dolgai erdekesek szamukra. Aki nem ilyen es odafigyel azzal lehet ertelmesen beszelni, de az nagyon ritka.

2022. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!