Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után mennyire tartjátok...

Válás után mennyire tartjátok a kapcsolatot a volt házastárs családjával?

Figyelt kérdés
Annyi nehezítettség van, hogy a volt anyós nagyszülő, a volt sógornőm pedig a gyermek keresztanyja. Mikor elköltöztem, ők sírtak a legjobban, hogy ugye a kapcsolatot tartjuk majd, nem szakadunk el egymástól. 22 évig voltam a család tagja. Legalábbis azt hittem. Én ugyanúgy köszöntöttem őket, a sógornőm összes gyerekét szülinap, névnap, jeles ünnepek. Volt anyósnál is. Aztán a tavasszal mintha valami történt volna. Én ugyanúgy viszonyultam hozzájuk, ők viszont leépítettek teljesen. És nem értem, miért. Nem tettem semmi rosszat nekik. Vagy ha úgy érzik, akkor miért nem mondják meg, hogy nem kíváncsiak rám? 22 év után egyik napról a másikra tudják egyesek törölni az életükből az embereket? Pedig nagyon sok dolgot éltünk át együtt, mindig ott voltam nekik, mindig vigyázba álltam nekik. Természetes, hogy nem beszélünk hetente, de legalább egy karácsonyi, vagy szülinapi messenger üzenet nem megerőltető. Vagy csak én élek álomvilágban?
2023. jan. 2. 09:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

11 évig voltam az ex-férjemmel, ebből 5 év házasság (gyerek nem volt). 4 éve váltunk el, és tavaly óta senkivel sem beszélek már a családjából.

Ő volt a legutolsó, akivel még beszéltem, szülinapokon stb. egy rövid köszöntést intéztünk egymáshoz, esetleg egy rövid beszélgetést, ki hogy van.

Tavaly újra férjhez mentem, utána már nem írt. Ekkor szakadt meg az udvariassági köszöntgetés is.

Anyósékkal a szétköltözés óta nem beszéltem. Pedig anyós is sírt, mikor eljöttem, hogy így szeret, úgy szeret, nem akarja, hogy válásra kerüljön a sor (a fia csalt meg engem és ő akart válni amúgy). Mondjuk anyós esetében én kértem őt, hogy ne írogasson és hagyjon élni meg újra kezdeni, mert anyuka havonta bedobott messengeren valami manipulálós, érzelmi zsarolós mártír szöveget, hogy ő bele van betegedve, hogy szétmentünk a fiával, hogy ő sírva kel fel minden nap, mióta nem vagyok ott, beidézte nekem a házassági eskü szövegét, hogy jóban-rosszban...

Nekem nem hiányoznak.

37/N

2023. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van utódod, akkor arra koncentrálnak már. Igen, manapság könnyen kiszórjàk a már nem kívánatos embereket az életükből. Ex vagy, akként kezelnek. Az ígéret meg soha nem lesz egy életre szóló. Lépj tovább.
2023. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Próbálok tovább lépni, csak ilyen agyalós vagyok. Mert azt hittem, tényleg kedvelnek egy kicsit. Mondjuk a gyereket sem keresik túl sokszor, de őt legalább szülinapon felköszöntik.
2023. jan. 2. 09:41
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Semennyire. Pontosan nulla közöm van hozzájuk.
2023. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Én 12 éve váltam el, a babánk 1 éves volt ekkor. Az anyósomékkal a válás óta egy szót sem váltottam, nem tartjuk a kapcsolatot. A volt férjem 2 évig még néha meglátogatta a kisfiát, aztán ez is elmaradt.

Egyszerűen tudomásul vettem, hogy ez van, külön mentünk, mindenki éli az életét, a lányom a legfontosabb, neki pedig nincs hiányérzete.

Én új életet kezdtem, a mostani családom a családom, a múltat lezártam. :)

Érthető, hogy érzelmileg még kötődsz a volt családodhoz, de tulajdonképpen semmi sem lesz már a régi.

2023. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
a lányomból fiú-lány lett :D bocsi.. lányom van, és most várok fiút, kismama agy :) én újra férjhez mentem, a volt férjem pedig újranősült, ő is boldog, mi is, én örülök, hogy nem akadályozzuk egymás életét, és ebbe egymás rokonsága is beletartozik, lezártuk a múltat
2023. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted őket is? Ha nem, mi az oka?
2023. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Te a férjedhez tartoztal és nem hozzájuk. Lehet hogy az történt, hogy az exférjed megkérte őket, hogy ne haverkodjatok, mert neki ez rossz és nem tud elengedni teljesen. Az is lehet, hogy az exednek új párja van, ilyenkor normális családokban nem barátkoznak már az exszel. De bármi is van, el kell engedned ezt, ők már nem a családod, éld az életed.
2023. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
nekem a szüleim váltak el, az ő nevükben tudok válaszolni. ballagásokra, konfirmálásra összegyűlik a család apai és anyai ágról is, olyankor mindketten beszélgetnek a másik családjával. amikor az anyai nagymamám meghalt, apa családja is eljött a temetésre. anya néha, egy évben egyszer-kétszer felhívja az anyósát, beszélgetnek egy kicsit. ezenkívül nem tartják a kapcsolatot.
2023. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem elváltam, hanem özvegy lettem 11 év házasság után. Gyerek nincs. Annak ellenére, hogy jóba voltam a párom szüleivel, rokonaival és teljesen befogadtak és úgy éreztem ő a második családom a temetés óta nem kerestek.

Én eleinte írtam nekik neten alkalmakra, ünnepekre. De ők 1-2 kivételtől eltekintve nem viszonozták ezt felém. Aztán 3 évvel a férjem halála után senki nem köszöntött fel közülök sem a név, sem a születésnapomra, nem értesítettek amikor meghalt volt apósom, azt is véletlenül tudtam meg a férjem húgától, amikor összefutottunk a benzin kúton... pedig korábban szinte naponta beszéltünk, jó barátnőm volt, vagy annak adta ki magát...

2023. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!