Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhet az apám apasági tesztet...

Kérhet az apám apasági tesztet akkor is, ha felnőtt vagyok?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

De mit akartok jogilag elrendezni? Gondom ő beszél rá téged mert a te részedről nincs értelme ezt "elrendezni". Feltételezem megromlott a viszony és azt akarja hogy ne örököl. A nevednek ebből a szempontból nincs jelentőssége. Tok mindegy higy mi a család neved. Tegyük fel az anyám csaladnevét kaptam. Attól még az apám az apám akkor is ha más a neve. Szóval itt nem a névről van szó hanem arról hogy jogilag ne is legyen hozzá közöd, tehát feltételezem nem akarja hogy örökölj. De ezt máshogy is meg lehet oldani, írhat végrendelet amiben kizár téged az örökségből. Megteheti. Ekkor csak köteles részt kapsz azt hiszem. Vagyis nem teljesen zár ki mert jogilag akkor is megillet egy minimum.

Nem akarom túlbonyolítani csak szerintem olvass utána, esetleg keress fel egy ügyvédet mert itt szerintem sántikál valamiben az öreg, nehogy aláirasson veled valamit amit nem is akarsz.

2023. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt 10-es. Nem ismerjük a részleteket, én nem vagyok jogász, lehet te az vagy. Gondolom ebben az esetben nem az a probléma, hogy valaki nem akarja, hogy apának szólítsák, hanem pénz, vagy valami vagyonról van szó. Arra is gondolok, hogy nem is az apa akarja megállapítatni a "vérséget", hanem az apa többi gyereke, mert ha be tudnák hivatalosan is bizonyítani, hogy a kérdező nem vér szerinti gyereke az apának nem is örökölhetne. De ezt nem tudom, hogy így van e, ezért kellene megkérdezni egy jogászt!
2023. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nekem ő fontos volt, de én neki nem eléggé így egy idő után megszakadt a kapcsolatunk. Úgy hallottam, hogy ki akar zárni az örökségből, amivel nincs is problémám, lemondtam volna róla amúgy is. De ha egy végrendelettel elintézheti akkor tényleg felesleges az egész. Köszönöm a válaszokat.
2023. jan. 3. 16:09
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarja, hogy ne örököl, ezt még életében megteheti, elajándékozza, eladja, tehát nincs mit örökölnöd. Ha valami érdemleges örökséget kapnál, azt azért fogadd csak el, ami jár az jár alapon.
2023. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!