Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam barátnőjéről van szó....

A fiam barátnőjéről van szó. Mi a bajuk velem a lány szüleinek?

Figyelt kérdés

A fiam 20 éves, a barátnője 19. Nagyon jól megvannak, boldogok, már 5 éve egy párt alkotnak.

Én elfogadtam és szeretem a lányt, a feleségem is. Sokszor jön hozzánk és részt vesz családi eseményekben is.


Tudni kell, hogy én soha nem tiltottam a fiamtól az alkoholt. Ez nem azt jelenti hogy én vagy ő alkoholisták vagyunk vagy hogy helyeslem ha valaki iszik, de nem dugdostam előle betegesen az alkoholt. Kisebb korában az ujját bele dugta a sörbe vagy borba és úgy megnyalta, aztán 14 éves lehetett amikor megengedtem neki a vasárnapi ebédnél egy fél pohár bort vagy egy fél pohár sört. Később nyilván többet is megengedtem, de nem vált belőle züllött vagy iszákos. Sose volt még berúgva (legalábbis én nem tudok róla) és nem is szeretném hogy legyen. Most is egy ebédkor elfogyaszt velünk egy pohár bort vagy konyakot, ha meleg van meg iszunk egy üveg sört vagy ha buliban, fogyaszt a jóízlés határain belül.


Mindezt csak azért mondom el, hogy értsétek, ugyanolyanok vagyunk mint bármely átlag család ahol fogyasztanak normális mértékben alkoholt.


Na most már a barátnője családjában az alkohol tabu, náluk nem is tartanak a házban és nem is fogyasztanak. Amikor a lány 16 éves volt (akkor kezdett intenzívebben hozzánk járni és én akkor ismertem meg a családját is, mert addig csak olyan sulis szerelem volt és nem is nagyon verték nagy dobra) egy ebédnél megkínáltuk őt is egy kis borral, amit el is fogadott. Hozzáteszem, megkérdeztem hogy a szülei mit szólnak hozzá és ő azt mondta, nem gond. Mint kiderült azért tette, mert szégyellte hogy az anyjáék mennyire betegesen féltik.


Amikor kiderült hogy megitta azt a 3-4 korty bort, az anyjáék nagy hisztit csaptak, napokig a fejünkre jártak, fenyegettek, aztán nagyon nehezen de lenyugodtak a kedélyek, mondtam hogy a lány ameddig kiskorú tőlünk nálunk nem kap alkoholt, így nincs probléma.


Nyilván jártak bulik a is, különböző eseményekre, rendezvényekre, ahol fogyasztottak alkoholt, majd amióta a lány betöltötte a 18-at, nálunk is fogyasztott egy-egy pohár valamit. Mindig mondtam neki, hogy a szüleinél nehogy baj legyen belőle, de hát felnőtt és tényleg semmi rossz nincs egy pohár borban ebéd mellé. A szülei húzták az orrukat, de nem mertek beleszólni, elvégre felnőtt. Őt, otthon érték támadások azért is mert nálunk ivott alkoholt, azért is mert bulikban vagy más helyeken fogyasztottak.


Én tiszteletben tartom, hogy ők így élnek, ezért soha amikor együtt vagyunk nincs a menün semmi alkohol vagy alkoholos, legyen szó családi eseményről nálunk vagy éttermi találkozóról, soha nem iszunk még egy sört se előttük, hogy ne érezzék kellemetlenül magukat.


Egy hónapja kb, Karácsony előtt az apja feldúlta jött hozzánk, azzal hogy mi alkoholistát csinálunk a lányából és hogy ő ezt már nem bírja. Utána iszákos am nevezett bennünket, a fiamnak káros társaságnak a lányára nézve és nagyon csúnyán összeveszett velem. Aztán tartott egy kiselőadást nekem az alkohol káros hatásaitól és össze-vissza fenyegetőzött.


Azóta a nap óta szinte mindig amikor csak találkozunk (ami nagyon intenzív a gyerekek kapcsolata miatt) vita van emiatt, amit ők provokálnak és bántanak minket illetve a lányukat és a fiamat. Úgy csinálnak mintha egy utolsó züllött társaság lennénk akik rossz hatással vannak a gyermekükre.


Elnézést, ha hosszúra sikerült, csak vázolni akartam. És elnézést hogy nagy hangsúlyt kap az alkohol az írásomban, de sajnos ez a kirobbantó ok és minden vita ekörül forog…

Nem tudom, mit tegyek? Nem akarom, hogy a gyerekek kapcsolata rá menjen erre de azt se, hogy ezek az emberek gyalázzanak minket.



2023. jan. 20. 21:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
65%

Nem gondolom, hogy az átlag konyakozik ebéd után.

És 18 alatt nem lenne pofám más gyerekét itatni.

2023. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
90%
Na itt jó kommentek lesznek, a 2 tábor összecsap... kezdődik..
2023. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
38%

"Én tiszteletben tartom, "


Jah, annyira, hogy gyerekeket itatsz. Gratulálhatsz magadnak.

2023. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
91%

“ soha nem iszunk még egy sört se előttük, hogy ne érezzék kellemetlenül magukat.”


Már miért ne ihatnátok. Azért van. Nyilván az a normális, ha alkalmilag és mértékkel.

De kiskorút nem kínálnék szesszel. Ezt nagyon rosszul tettétek. Hozzátok kötik a szülei, noha a bulikon is megkínálták, de a szülei nem tudják kinyomozni, hogy kik.


Ők is hibásak.

2023. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
43%
Mindennap isztok. Alkoholisták vagytok.
2023. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
55%

Aki mindennap fogyaszt alkoholt az alkoholista.

Alkoholista család orvosilag.

A májat teljesen kinyirja hogy egy napot sem pihenhet, később az esetek többségében súlyosabb lesz az alkoholizmus

2023. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
73%
Alkoholista az aki nem tudja azt mondani hogy nem...
2023. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

1

Én egy kis pohár borral kínáltam meg, mert mi is fogyasztottunk. És ő azt mondta (mert rákérdeztem) hogy nem gond, otthon is szokott. Utána tudtam meg, hogy náluk ez tabu és soha nincs otthon semmi alkohol.

Ez van, mi szeretjük a minőségi konyakot vasárnap ebéd után.


2

Nem szeretném, hogy ebből vita legyen, csak választ szeretnék, tanácsot.


3

Nem itatok. Mint mondtam akkor megkínáltam és utána többet soha. Nem is volt ebből gond. Ha akartak, buliban ittak.


4

Köszönöm szépen a választ! :))


5

Nem tudom honnan veszed, hogy minden nap iszunk, mert nincs így. Alkalmanként. Többnyire hétvégén ebéd után, vagy ha valamit ünneplünk. Az átlag hétköznapokban egyáltalán nem.

2023. jan. 20. 22:18
 9/61 anonim ***** válasza:
91%
Ha a lány elkezdett alkoholt iszogatni, az pont nem a ti családotok hatása, hanem a saját családjának az elviselhetetlensége (idáig érződik), ami ellen előbb utóbb lázadni fog...
2023. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
63%
Hallod, öreg, mi lenne, ha a csaj szüleit is bevonnád a pia partyba? 😂 És akkor nincs az, hogy egyik részeg, a másik nem. Lehet az a bajuk, hogy őket nem kínáltad meg.
2023. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!