Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül ajándékozás?

Családon belül ajándékozás?

Figyelt kérdés

Hogyan ajándékoznál ha apukád részéről a családodban csak 2 embertől szoktál ajándékot kapni ünnepekkor? Te is csak annak a két embernek adnál, vagy adnál attól függetlenül mindenkinek?

Aki ad, ők kimagaslóan magas értékben adnak (15-20.000 ft) a többiek meg egy tábla csoki sem.

Ezzel nincs baj, csak kicsit kellemetlen hogy akkor most kinek hogy?

Amióta dolgozom csak azóta érdekel ez a téma jobban, pl a múlt évben én mindenkinek vittem ajándékot kb minden ünnepre.

Mivel közös családi ünneplések vannak ezért kellemetlen ha pl egy karácsonykor csak annak a 2 embernek viszek majd valamit. Mit gondoltok?



2023. jan. 20. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nem kellemetlen? Akkor neked se legyen az.
2023. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem mindegy a szitu sem.

Mondok saját példát. Párommal együtt élünk, családi karácsonyon ő is szokott kapni ajándékot anyámtól meg a párjától.

Viszont mi nem külön-külön veszünk ajándékot nekik, hanem amit én intézek (nyilván picit nagyobb) ajándékot, azt kettőnktől kapják.

Ezt nézheted úgy is, ha akarod, hogy párom nem ad senkinek még egy csokit sem.


Ha nálatok is ilyesmi a szitu, akkor én azért adnék a helyedben.

Ha a személyednek szól (azaz: másoknak pl. ajándékoznak ezek a családtagok), akkor persze nyilván nem. De ezt neked kell érezni.

2023. jan. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szűk családi körben van csak ajandekozas nalunk pl.
2023. jan. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Hát én annak adok ajándékot, akit szeretek és marhára nem érdekel, hogy én kapok e vagy sem attól a valakitől.
2023. jan. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én csak a gyerekeknek. Szülinap az más, akkor kap mki apróságot!, de karácsonyra a felnőttek semmit.
2023. jan. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

1. Nem értem, mi az, hoyg mindenkinek szokás adni valamit . Karácsonykor még valamennyire érhetö, de minden alkalommal nekem értelmetlen. Most Katinak van születésnapja, de mindenki kap emellett valamit vagy hogy?

2. Mi az ajándékozást minimalizáltuk, gyerekek kapnak, amíg általánosba járnak, felnöttek max. valami jelképes dolgot, értéket nem.

3. Az ajándékot nem érték szerint szokás adni-kapni, hanem, hogy örömeg szerezz a másiknak. Ha értékcsere tárgya vagy kényszer, akkor ott valami nagy fogalmozavar van!

2023. jan. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annak adok, aki nekem is ad.


Egyszer egy rokonom szóvá tette hogy nem kapott. Mondom te se adtál nekem soha. "Igen, de én jehova vagyok. Kaphatok, de nem adhatok" 😂.

"Ok, én is jehova vagyok mostantól ;) "

2023. jan. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Ez az egész nagyon kellemetlen tud lenni, megértem ha kellemetlen. De ha a többiektől akik felnőtt emberek nem kapsz semmit akkor ne legyen bűntudatot hogy nem viszel semmit. Mert karácsonykor ez oda-vissza szokott működni. Esetleg egy tábla csokit vinnék de többet nem de azt is csak a családi béke kedvéért.

Külön kell választani a karácsonyt és a születésnapot. Én ebben az esetben csak a karacsonyt hagynám meg mint ajándékozast, a szülinapokat elkezdeném lemondani. Felhivod az illetőt hogy sok boldogságot kívánsz. Ez udvarias és anyagilag semmibe se kerül. Azt is el tudom képzelni hogy meg se hívott a szülinapjára hanem pl a rokonod szól hogy "most van xy születésnapja koszontsd már fel". Sok ilyen van. De ha az illető nem tart kifejezetten partit amire ő maga meghívna akkor nem mennék neki ajándékot adni. Csak akkor viszek ajándékot szülinapra felnőtt embernek ha meghiv a születésnapi összejovetelére. Kivéve a szüleimet.

2023. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az, akinek az anyukája szóvá tette, hogy szatyorszám cipeled az új féltesóknak meg többi apai rokonnak az ajándékot?
2023. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
80%
Csak annak adnék aki nekem is ad. Ahogy előttem írták ez oda-vissza működik. Ha meg szóvá teszik el lehet mondani, hogy ők sem adtak, így ne is várják, hogy te fogsz.
2023. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!