Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem a rossz döntéseivel...

A nővérem a rossz döntéseivel szétbarmolja a családunkat, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 gyereke van, amikor egy gyerekkel nem bír, folyton kiabál velük, pedig amikor az első született, én is tudtam, hogy nem lesz könnyű az élete, pedig akkor voltam 14-15 éves.

A házassága úgy szr, ahogy van, a sógorom nem is foglalkozik a gyerekeivel.


Ezt a stresszt a nővérem rajtunk és a gyerekein vezeti le, és én még nem vagyok olyan helyzetben, hogy ez ellen tenni tudjak.

Amikor áthozza a gyerekeket, akkor én bezárkózom a szobámba (szerencsére ezt már megtehetem), de nyilván nem full kussba ülnek a gyerekek.


2023. jan. 28. 10:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
21%
Miért zárkózol el a gyerekektől? Unokahúgaid/öcséid ők, miért nem akarsz időt tölteni velük?
2023. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
22%
Talán a bezárkózás helyett kérdezd meg, hogy tudsz-e neki segíteni valamiben…
2023. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
32%
Mi az hogy nem vagy olyan helyzetben? Lesz*rja a csávó őt is meg a gyerekeit is. Annyi empátia lehetne benned, hogy ahelyett hogy elbagatelizálod a problémát mondjuk inkább segíts(-etek) neki?
2023. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem az én dolgom betölteni az apai szerepet.

Másrészt neki a segítség után is van problémája, amit rajtunk és a gyerekein vezet le.


Tanuljak, legyenek jók a jegyeim, de egész délután ott rohangálnak a lakásba a gyerekek.

2023. jan. 28. 11:09
 5/65 anonim ***** válasza:
31%
Nem is az apa szerepét kellene betöltened, hanem a nagynéni és testvér szerepét.
2023. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

Van segítve neki, de azt ő nem bírja értékelni. Nyáron is a saját szabadidőm rovására maradtam ott nála és segítettem takarítani, az egyik gyereket levittem a játszótérre. Aztán egy hét múlva összekapott a férjecskéjével és kin csattant az ostor? Rajtam.


És ő vállalt 2 gyereket, nehogy már 5 embernek kelljen nevelni.

2023. jan. 28. 11:11
 7/65 anonim ***** válasza:
19%
Úgy vállalt 2 gyereket, hogy majd azt ketten nevelik a férjével, nem pedig neki kell velük küszködni, mert a csávó a kisujját nem képes megmozdítani. Ezt azért felérhetnéd ésszel. Más is tele lenne fursztrációval ha neki kellene mindent csinálnia.
2023. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

Csak én olyan nagynéni meg tesó vagyok, hogy van 10 év korkülönbség, és előre hozott érettségit teszek 2 tantárgyból is, stabil 4-es tanuló vagyok, emellett járok matekból és nyelvből magántanárhoz, és 4 hétvégéből kettőt dolgozok, mert anyám inkább vesz az unokáinak meg mindent, mint nekünk venne.


Azt a kevés szabadidőmet meg jó lenne nyugiba eltölteni.

2023. jan. 28. 11:14
 9/65 A kérdező kommentje:

#7

Senki nem gondolta, hogy ketten fogják nevelni, a háztartásban se csinalt soha semmit, mert ő "dolgozik". Ő is felérhette volna ép ésszel ezt.


Én is frusztrált vagyok, mégis ha nekem segítenek, akkor nem a ledegradálás a válaszom rá. És azért írtam azt, hogy nem tudok ezellen tenni, mert nem vagyok még kiskorú vagyok, otthon lakok, ahova ő állandóan idehozza a gyerekeit és csukott ajtón keresztül is azt kell hallgassam, hogy neki milyen rossz. Agy nélkül potyogtatja a gyereket, és szenvednek tőle a gyerekei, a szülei, és a testvérei. De ő a jó, én meg a rossz.

2023. jan. 28. 11:18
 10/65 A kérdező kommentje:
Nyilván a csávónak kéne odatenni magát, de nem teszi. Miért nekem kell szívnom emiatt?
2023. jan. 28. 11:20
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!