Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hany evig kell, h. egyutt...

Hany evig kell, h. egyutt eljek a ferjemmel h. alakas amiben lakunk (az apja a tulajdonos) kozos legyen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 08:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apja a tulajdonos, akkor neked soha semmilyen közöd nem lesz ahhoz a lakáshoz. Ha a fater meghal, akkor a párod örökli gondolom, de az örökség különvagyonnak számít, tehát nem leszel fele részben tulaj.
2010. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
Egy eve vagyunk hazasok, a ferjem neven nincs ingatlan de van harom lakasuk, most vettek egy uzlethelyseget.Az en nevemen van 2 ingatlan amit termeszetesen nem hazassagban szereztem, hanem a szuleim vettek.Valas utan jogosult e az ingatlanaimra es az azokbol befolyt osszegre?
2010. okt. 6. 09:09
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezért mentél férjhez, már el is válhatsz, mert SOHA nem lesz közöd a lakáshoz.

Okok/lehetőségek:

1.

Apósod a tulajdonos. Ha meghal a férjed örökli.

öröklés = házastársi különvagyon


2.

Após a tulajdonos, de ráiratja a férjedre.

Kvázi neki ajándékozza és nem nektek, hacsak nincs leírva, hogy nektek adta. Ezt nevezhetjük ajándékozsának vagy akár életében történt végrendelkezésnek. Ergo a férjed házastársi különvagyona ez is.


3.

Ami a házasságkötés előtt már megvolt, teljesen mindegy, miről beszélünk, az különvagyonnak minősül. Az ingatlan soha nem lesz közös, az ingóságok 15év után válnak közössé. Ingóság alatt pl. mosógépet, hajszárítót és egyéb a napi élethez szükséges eszközöket értem.


ui.:

Vagy félreértettelek, vagy rendkívül számító nő vagy.

Ha a második, akkor szégyelld magad és remélem lebuksz a férjed előtt és kihajít minél előbb.

2010. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
A két lakás a te különvagyonod, nem lesz közös.
2010. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Es mi van akkor ha veszek meg egy lakast es az apamra iratom?
2010. okt. 6. 09:15
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan menj már ha ennyiből nem érted meg,hogy ami nem a te vagy az ő nevén van az nem a tiéd vgay az övé akkor menj vissza általánosba.

Egyébként meg minek kérdezel ilyeneket ha még friss házasok vagytok. Egyáltalán ha válni akarsz minek mentél hozzá nem volt jó az együtt élés.


Tehát ha apád nevére most veszel valamit ahhoz a férjednek semmi köze illetve neked sem sok míg meg nem öröklöd.

2010. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%

Minden, amit házasság előtt szereztetek, a különvagyonotok. Minden, amit házasság alatt örököltök, szintén a különvagyonotok. Minden, ami nem a ti neveteken van, nem osztható szét váláskor.


Tehát ez a lakás sose lesz a tied, a te lakásaid sose lesznek a férjedé, ha apád vesz egy lakást, sose lesz a férjedé, még ha te fizeted is, ha ezt nem tudja bizonyitani a férjed.

2010. okt. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
82%

akkor apádnak lesz egy lakása...de mi a francnak íratnád rá, hogy fizethesd az illetéket, ha öröklöd??? különvagyonodból vett lakás a házasság alatt is különvagyon marad.......



valaki árulja már el nekem, hogy miért az ilyen bugyuta, számító kis libák lesznek gazdagok???

2010. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem lesz közös, se a te lakásaid, se a kedves papáé. Kizárólag az a lakás lesz közös, amit a házasságban szerzett fizetésetekből (mindegy, ki mennyit keres) közösen megvesztek.
2010. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Jogi, orokosodesi es hasonlo problemakkal soha nem foglalkoztam, nem is erdekelt soha igazan, de most kenytelen vagyok ,mivel a hazassagom enyhen szolva nem sikerult.Az mi van a tulajdonomban azt egyreszt a szuleimnek , masreszt pedig annak koszonhetem, h. nem vagyok egy koltekezo tipus.
2010. okt. 6. 09:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!