Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságtalanul ordibálnak...

Igazságtalanul ordibálnak veled, verbálisan bántanak számodra idegenek, mit tennél?

Figyelt kérdés

Gondozó vagyok és a betegemmel együtt kell élnem hetekig.

Az apja tegnap javarészt igazságtalanul elkezdett üvöltözni velem,artikulátlan hangon sértegetett mindenféle jelzőkkel illetve.

Nem részletezném, lényeg, hogy kb.20%-ban volt igaza és a problémáját elmondhatta volna szépen is, most mégis nekem kell rettegnem tőle, nehogy megint nekemessen ha jön.

Nagyon hangulatember és félek. Úgy érzem, ellátom rendesen a munkám, mégis az a baj, hogy ha jön, épp nemcsinálok semmit és ő folyton ezt látja, mintha állandóan csak a lábam lógatnám.

Játszam meg magam és ha jön, tegyek úgy, mintha nagyon takarítanék, vagy valami más??

Visszaszólni meg nem merek.


2010. okt. 7. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve úgy tudom, hogy neked csak a gondozott körüli dolgokat kell ellátnod, pl. gyógyszet beadni, megborotválni meg tök tudja, nem bejárónőnek mégy oda. Szerintem állj ki magadért, ne durván, de sokan képesek azt is elvárni, hogy a gondozónő kapálja fel a kertet, ami azért már egy vicc, le kellene állítani őket.
2010. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megjegyezném higgadtan, hogy ha ennyit ér neki a munkám, fel is mondhatok. Egy idegenhez nem vagy hozzáláncolva, mehetsz tovább, ha nem becsül meg.
2010. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez az ő szegénységi bizonyítványa, ha így viselkedik.


Én annyit tennék, hogy mosolyogva közölném vele, hogy szép nevelést kapott, hogy egy - a munkáját jól, becsülettel, lelkiismerettel végző - nővel ilyen hangot mer megütni. Ha Ő képtelen intelligens EMBER módjára MEGBESZÉLNI a teendőket/problémákat, akkor inkább járjon elemi iskolába ordibálás helyett, majd ott megtanítják neki az alapvető etikettet.

2010. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

13:23 vagyok.


Vagy közöld vele, hogy ha nincs meg a képessége arra, hogy egy nővel megfelelő hangnemet és stílust üssön meg, az esetben keressen más gondozót, ugyanis Te nem fogod hagyni egy ilyen műveletlen embernek, hogy megpróbáljon megalázni. Itt és most döntse el, hogy képes-e stílust, hangnemet váltani, vagy azonnali hatállyal otthagyod őket, sőt, feljelentést is teszel, ha elfajulnak a dolgok.


Szerintem ne félj megvédeni önmagad ilyen buta emberekkel szemben! Egyre figyelj: soha ne süllyedj az ő szintjére, légy Te az okos!

2010. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy Angliában vagyok, a repülőjegyem is fix és nem léphetek le csak úgy.

Ráadásul nem is az ő pénzükön vagyok itt, hanem az állam fizeti ezt nekik...

Na lényeg, hogy evés közben elkezdett fuldokolni és én épp nem voltam ott ( egyébként is egyedül hagyjuk őket, ha a család ott van, meghagyva a magánszférát).

És erre jött ordibálva, hogy csak meresztem a s**em a laptop előtt, felőlem meg is hallhat a fia, nem ezért kapom a pénzem stb.

Azóta is rettegek, meg egész este bőgtem, hisz én mindent úgy teszek ahogy tanították, nem ülhetek ott mellette napi 24 órában.

2010. okt. 7. 13:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki sem rúgathatod magad?
2010. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tehetem, kell a pénz.
2010. okt. 7. 13:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyemen a főnököm nem volt bent, a velem azonos pozícióban lévő kolléganőmet jelölte ki kisfőnöknek, aki a folyosón üvöltött velem hisztérikus hangnemben, teljesen indokolatlanul. Mikor a főnök visszajött, beadtam a felmondásomat, és azóta sem bántam meg.
2010. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyszerűen mond el a téged kiosztóknak, hogy itt mi megy és kérj másik családot magadnak.


De mindenek előtt próbáld meg megbeszélni a problémát Vele.


Ezek szerint a félreértésetek oka lehet a tudatlanság is. Mondd el, hogy Neked mi a feladatod, mondd el, hogy ha ők otthon vannak, Neked azt tanították, hogy... Ha Neked belefér, ajánlj fel kompromisszumos megoldást, hogy ha szeretnék, akkor mikor ott vannak is ott maradsz a gyerek közelében, stb.

Előfordulhat (!?), hogy csak nagyon rossz napja volt és rajtad vezette le az apa?


Szerintem nyugodj meg, ürítsd ki a fejed a félelmeidtől és próbáld meg így tisztázni a dolgot. Ma mutass látszatra nagyobb gyerek körüli figyelmet. Ne sürögj-forogj, tesze-fuszizz, viszont látszódjon, hogy jobban figyelsz rá, "laptopozás" helyett. Ha látja rajtad, hogy igyekszel és ezután megpróbálod vele megbeszélni, akkor szerintem sikerült megoldanotok.


Ha ezek után sem enged, és ilyen marad, tényleg próbáld magad áthelyeztetni másokhoz.

2010. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!