Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan családok, ahol...

Vannak olyan családok, ahol családtagok temetéséről vagy a halottról készültek képek? Nekem nagyon furcsa.

Figyelt kérdés

A tegnapi napon elhalálozott egy rokonunk, akivel nem voltunk közeli kapcsolatban. Az egyik családtag a halála után a kórházi ágyon fényképet készített az elhunytról, és ezt végigküldözgette a családnak.

Ez nekem nagyon bizarr,morbid dolog..egyszerűen nem tudom hova tenni.

Nagyon illetlen dolognak tartom, és nem hiszem, hogy jó dolog ha mindenki így emlékszik rá vissza, főleg nem normális így tudatni valakinek a halálhírét.

Ez csak nekem furcsa, vagy van ahol szokás a halál után fotózni?



#halálhír #családtag halála #halott fotózása
2023. márc. 27. 10:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
81%
Instagrqmmon millió ilyen van. Híres ember temetésén szinte alap. A nagyapám temeteserol készültek képek a nagyanyám keresere.
2023. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem meg teljesen alap dolog, hogyha az elhunyt nem szörnyű balesetben vesztette életét.


Az csak egy kép.

2023. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk sem megszokott, nekem is furcsa lenne, de bizarrnak, morbidnak nem mondanám. Ahány ház, annyi szokás.

Eszembe nem jutna más élete, szokásai miatt kérdéseket kiírni.

2023. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk, aki így emlékszik rá vissza, annak elég kevés az érzelmi intelligenciája, belső izomzata, ha egy kép a halottról őt is lehozza az életről.
2023. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is beteg. Ha kórházban hunyt el valószínű már nagyon beteg volt, a legsebezjetőbb ilyenkor az ember. Ha meghal és elkészül róla egy kép már nem tud ellenkezni hogy ne csináljanak róla képet, pláne hogy ne küldjék végig a rokonságnak. Miért nem volt elég egy üzenet?

Amúgy sem értettem soha. Annyi kép van az elhunytról miért kell egy olyan kép ahol halott? Mit fognak csinálni ezzel a képpel? Ha nézegeti a képeket nem pont azt a képet fogják elővenni amin holtan fekszik. Vegyenek elő egy olyan képet ami nem a haláláról szól.

Kirakni nyilvánosan meg nagy bunkóság. Az ember alapból nem szeret minden képet magáról de legalább tud ellene védekezni úgy hogy letorolteti a képet vagy szól hogy most inkább nem akar fotózkodni. A halott nem tud szólni.

2023. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
86%
Párom családjaban szokás, hogyha temetőbe mennek csinálnak képeket, körül állják a sírt és "csoport képet" csinálnak. Nekem nagyon fura
2023. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%

Feleségem rokonságában jellemző volt, hogy temetésen fotós is jelen volt és sokat fényképezett. Ez nekem furcsa volt, de elfogadtam, hogy más helyen más szokás van.

Viszont az, hogy magáról a halottról fénykép készül és a hozzátartozó még körbe is küldi közösségi oldalon, azt kifejezetten beteges, perverz dolognak tartom. Én biztos jelentettem is volna az adminnál.

Ha mindenképpen képet akart volna küldeni, küldhetett volna egy életében készült szép képet róla. Amikor sírokon fénykép van, akkor sem a halottról készült képet, hanem sokszor kifejezetten fiatal kori, életerős korában készült fényképet raknak oda.

2023. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
40%
Anyukám terhes volt velem, amikor meghalt a testvére. Rengeteg fotó készült a temetésről és az elhunytról is. Én örülök, hogy legalább a képeket láthatom, mert akkor még nem voltam megszületve. Szóval nincs ebben semmi rossz. Akár a gyászban is segíthet.
2023. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
89%

8-as, kisfiam újszülött volt, kislányom még meg sem született, mikor apósom elhunyt. Rengetegszer nézegettek családi fotóalbumokat a feleségemmel, ahol láthatták a nagypapát életvidáman, családi körben, családi ünnepeken. Szerintem ez a normális.

De a halottról miért kéne képeket látnia bárkinek is?

2023. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
90%

Én a szüleimet lefényképeztem, és zárolt mappában vannak a képek, hogy véletlenül se nyissa meg senki, akire nem tartozik. Nekem fontos, hogy van róluk képem, de nem szoktam nézegetni. Volt olyan testvérük, aki akarta látni, nekik megmutattam, de volt, aki nem akarta, értelemszerűen nem tukmáltam rá, és csakis közeli rokonnak/barátnak mutattam meg. Összesen 4 ilyen ember volt, távolabbi ismerősnek, rokonnak vagy munkatársnak pedig nem is mutattam volna meg, ha kérte volna se.

Szerintem körbeküldeni fűnek-fának kifejezetten érzéketlen és kegyeletsértő. Meg kéne érteni, hogy ez nem mindenkinek igénye. Még szeretett halott képeit sem kéne kérdezés nélkül küldözgetni másoknak, az szerintem nagyon nem normális, se a halottat nem tiszteli, se az élőt.

2023. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!