Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen megsértődnétek? Hogyan...

Ezen megsértődnétek? Hogyan vezessem fel a témát, ha nem szeretnék sértődést?

Figyelt kérdés

Unokatesóm elkezdett most “pillázni” (műszempillát építeni). Mivel kezdő, nincs rutinja, ezért kérdezte, gyakorolhatna-e rajtam, cserébe nem kell fizetnem 2-3 hetente a töltésekért, szettekért. Úgy voltam vele, hogy nekem ez annyi, hogy feküdnöm kell, miért ne? Viszont így, hogy lassan fél éve csinálja, egyre jobban fáraszt. Mivel csak rajtam gyakorol, nagy rutinja fél év után sincs, ezért egy ilyen építés kb. 5-6 óra hossza (a lány, akihez korábban jártam 1,5-2 óra alatt végzett mindennel). A végére már nekem is fáj mindenem, de a nagyobb baj az, hogy nem egy városban élünk. Ők Budapesten a párjával, én vidéken. A szülei (nagybátyámék) is itt élnek, és én azt hittem, mikor ez fel lett ajánlva, hogy majd ha jönnek hozzájuk (havi kétszer fixen szoktak), megcsinálja. Áhh nem, mert az sok idő, és a szülei húznák a szájukat, inkább menjek én Pestre, ha ráérek. Viszont nekem azzal egy teljes napom elmegy, ha tömegközelekedéssel megyek, akkor ott is szoktam aludni, hogy ne éjnek évadján érjek haza korán reggeltől. De úgy meg 1,5 napom kuka… Anyagilag sem jövök ki jobban, mintha itt helyben csináltatnám, mert pl. hiába nem fizetek magáért a szolgáltatásért, útiköltség autóval pl. többszöröse, ha ott alszom, akkor megyünk este valamerre, ott is költök. Szóval ez nekem így sehogysem jó… Még ha az lenne, hogy egyik hónapban én megyek, utána ő megcsinálja itthon, valamennyire viselhetőbb lenne. De így, hogy én járkáljak 3 hetente mindig, nem jó.


Szóval szeretném megmondani, hogy inkább keressen másokat, akiken gyakorolhat… Tudom, vihar a biliben, de szerintetek ezen megsértődne? Én voltam a hülye, hogy azonnal belementem, de akkor ezt így át sem gondoltam… Viszont nagyon jóban vagyunk, nem akarnék emiatt összeveszni vele.


2023. ápr. 3. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Ezt csak őszintén lehet... Én nem is értem hogy bírtad eddig elviselni.
2023. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindig "üresjáratos" hétvégékre szervezni, mikor amúgy se lett volna semmi dolgom, de pl. legutóbb is elindultam itthonról reggel 7-kor, este 11-re értem haza úgy, hogy 20 percet vártam este a trolimra orkános szélben, esőben itt, városon belül. Ott fogadtam meg, hogy na ilyet többet nem... De az ottalvással meg az a bajom, hogy alapjáraton sem szeretek másoknál aludni, bármennyire is jóban vagyunk, szeretjük egymást. Szeretem a saját ágyamat, otthonomat, úgy csinálni mindent, ahogy megszoktam, tehernek is érzem magam olyankor másoknál... Plusz akkor ugye nem csak az egész napom, hanem a másnap reggelem, délelőttöm is elmegy ezzel, az utazással stb.
2023. ápr. 3. 20:14
 3/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Nem mész Pestre egy ideig. Miért? Mert elfoglalt vagy, hosszú az út, többet kell dolgoznod. Cserébe gyakrabban chatelhetnétek vagy telefonálhatnátok. Az elején. Aztán majd úgyis megszokja az új helyzetet.

Vagy elmondod neki őszintén, hogy neked ez teher így.

2023. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan képes vagy azért szenvedni, mert juj, nehogy megsértődjön, aki kárt okoz nekem? Mert ha megsértődik, akkor mi van? Én annyira nem értem, hogy hogy lehetnek annyira óvodások a ránézésre felnőtt emberek, hogy reszketnek, ha ki kell állniuk a saját érdekeikért, és nemet kell mondani? Mért olyan rettegett dolog a konfliktus, mintha a bitófára mennél. Neked így nem jó. Téged ne érdekeljen, hogy neki meg milyen. Durván kihasznál. Olyan szintű szívességet teszel neki, amilyet ő semmivel nem viszonoz, még arra se képes a saját gyakorlása kedvéért, hogy legalább házhozjöjjön! Mért félsz felnőttként viselkedni?!

Amúgy meg a megsértődést mindenki maga csinálja, azért, mert neki úgy jó. Érzelmi zsarolás. Ez nem szeretet. Ha megsértődik, és emiatt nem tart igényt rád, azzal te csak nyersz. Ha tényleg őszintén jóban vagytok, akkor nem sértődik meg, mert képes felfogni a te jogos igényeidet. Ha nem képes, akkor meg neked se kelljen ő.

Anyukád elmulasztott beléd egészséges önbizalmat önteni!

2023. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ha joban vagytok megerti. megmondod koszonod a lehetoseget de most eleve pl pihentetni akarod a pillaidat vagy megmondod tenyleg oszinten neked sok ez a beutazas ott alvas ... ez szabad nap amit otthon szeretnel tolteni nem utazgatassal...
2023. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hazudni, és nem kell udvariaskodni. Nem kell semmilyen lehetőséget köszönni, mert ez nem lehetőség, hanem megterhelő és haszontalan szívesség. Ráadásul az illető se gondolja komolyan, ha fél év óta összesen 1 balekon tanul. Fél év alatt már bőven ki kellet volna tanulnia a szakmát. Ez neki se fontos, neked mért legyen az?
2023. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy neked 5-6 óra, meg az utazás túl sok!

Más pillás max 2 óra alatt végez. A leendő vendégei nem fognak erre ennyi időt áldozni.


Hiába fog megsértődni, legalább felnyitod a szemét.


Az a véleményem, hogy ha fél év után ennyi ideig tart neki, soha nem fog menni igazán.

Nem is értem! 6 óra alatt mi a francot csinál??

Qva béna lehet. Azt kell gondolnom, hogy valami nincs rendben vele...

2023. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Én 2 órát se volnék erre hajlandó. Mi tart ezen ennyi ideig? Inkább felragasztok egy jó minőségű műszempillát 5 perc alatt, amit többször fel tudok tenni. Kihullik egy - két szempilla (ami természetes) vele együtt az illesztett, jó hiányos lesz, gyönyörű. Minek ez nektek csajok?
2023. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén elmondanám, hogy ez nekem túl megterhelő és nagy időkiesést jelent. Ha kérdezi, így levezetném neki, ahogy ide leírtad.

Ha normális viszonyban vagytok, ezen nem szabad megsértődnie. Ha meg nem, akkor ennyi, ne mérgezd magad olyan emberekkel, akik nem törődnek veled.

2023. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp meg fog sértődni sajnos.

Én amúgy a könnyebbik utat választanám. Most egy ideig nem akarok műszempillát és kész. Aztán így leépülne a dolog. Aztán hogy mennyi ideig nem kb 2-3 hét ahhoz már semmi köze.

2023. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!