Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavartad már haza a vendégeide...

Zavartad már haza a vendégeidet, ha sokáig maradtak?

Figyelt kérdés

Tegnap meghívtam a barátnőmet és a párját magunkhoz pizzázni. Én a kaját álltam (házipizza), ők meg a piát, tehát minden felesben ment.

Fél6kor jöttek, és anyuék szóltak éjfélkor, hogy küldjem haza őket.

Szüleim nem dolgoznak szombaton, a barátaim sem, én sem. Nem hangoskodtunk, végig a szobámban voltunk. Nem szoktam gyakran ilyen összejövetelt rendezni, mindössze évente 2x.

Még a kutyákat is közösen vittük le, tehát azt sem anyuékra maradt.

Nem hallgattunk zenét, csak megvacsoráztunk, beszélgettünk és iszogattunk. Gondolom reggel megfogják mondani, hogy ide többet nem jöhet semmilyen vendég.

Csak nem értem, mi rossz van abban, ha egy évben kétszer áthívom 2 barátomat, és nem zavarom el őket 2-3 óra után. Egyébként fél1kor mentek el, nagyon csendben.


Amit csináltunk 6 pohár mosatlan, meg 3 tálca, azt akkor szándékozom elmosni, ha már felkeltek. Tényleg ilyen "rossz" voltam, hogy nem mondtam nekik éjfélkor, hogy menjenek haza?

Bőven elmúltam 18, a barátaim is.


2010. okt. 9. 06:01
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
26%

Azért azt a vendégeidnek illene tudnia, hogy 9-kor illendő lenne felállni és hazamenni!


Vagy legkésőbb a kutyasétáltatáskor kellett volna hazamenniük!!!


Főleg olyan lakásból, ahol nem te vagy a tulajdonos, még élnek rajtad kívül mások is, akikhez illene alkalmazkodni.


Karácsonyra lepd meg a barátaidat egy illemtankönyvvel.

2010. okt. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek az előzővel. Ha vendég van a lakásban,mégha csendesek is,akkor ia zavaró lehet a pihenni vágyóknak. Engem pl zavarna a vendég,ha hálóingben kikellene mennem a WC-re,vagy a konyháéba egy pohár vízért,és tartanom kellene attól,hogy egy idegennel összefuthatok közben. Az,hogy nem dolgoznak szombaton,még nem zárja ki,hogy fáradtak a szüleid.
2010. okt. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

De miért kellett volna hazamenniük?

Anyuék nem voltak a szobába bezárva, nyugodtan elmehettek fürdeni, nem zavartunk senkit.

Szerintem félévente egyszer meg igenis belefér, hogy addig maradjanak amíg akarnak.


Egyébként meg én ezt láttam a szüleimtől. Ők sem zavarták haza soha a vendégeket, bár akkor 8-10 főt hívtak meg. Aki a szomszéd házban lakott, az is hajnalig maradt. És persze hétköznap volt.

Szerintem ezért vagyok olyan véleményen, hogy a vendégeket nem illik hazazavarni.

2010. okt. 9. 06:15
 4/53 A kérdező kommentje:
Fáradtak, és? Pihenjenek nyugodtan.
2010. okt. 9. 06:15
 5/53 A kérdező kommentje:
Mikor legutóbb, azaz februárban itt voltak a barátaim, akkor már 9 körül elmentek.
2010. okt. 9. 06:20
 6/53 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lett volna elöre letisztázni szüleiddel.
2010. okt. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Mármint, hogy meddig maradnak? Nem tudtam előre.

Azt pedig jó előre megbeszéltük, hogy meg szeretném hívni 2 barátomat pizzázni. Beleegyeztek, és segítettek kitakarítani, meg a vacsorát összeállítani.

2010. okt. 9. 06:22
 8/53 anonim ***** válasza:
77%
A vendégnek ILLIK szó nélkül hazamenni,főleg ha a házgazda(szüleid) szólnak,hogy zavarják őket! A csendes beszéd is áthallatszhat hozzájuk,
2010. okt. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Nem tudták, hogy anyuék haza akarják küldeni őket. És én nem is szerettem volna hazaküldeni őket.
2010. okt. 9. 06:29
 10/53 anonim ***** válasza:
81%

én nem értek egyet a többi hozzászólóval.

ha péntek este fél hatra szól egy meghívás, amelyben vacsora is van, az bizony elhúzódik. a kaját is legkorábban nyolcra eszi meg az ember.

udvariatlan dolog bekajálni és lépni.

a péntek esti meghívások késői időtartamra szólnak.


sztem a szüleid ezt rugalmatlanul is kezelték, és megértőek sem voltak. eléggé gyerekként kezelnek téged. mit szólnának, ha az élettársad veletek élne?

mit szeretnének: ha egész nap otthon gubbasztanál, és nem lennének barátaid?! esküszöm, nem értem őket.

én azért a helyemben kiállnék magamért, nagyon udvariasan elbeszélgetnék velük.

2010. okt. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!