Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érettségi előtt állok egy...

Érettségi előtt állok egy héttel kb és az anyukám elvárja hogy egész nap neki segítsek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok szval alapból nem vagyok itthon valami sokat így nem is tudok sokat segíteni. Így érettsègi előtt csak tanulni szeretnék és nem nagyon szeretnék màssal foglalkozni. De anyukám elvárja tőlem hogy neki segítsek takarítani ezt azt csinálni. Ami oké is lenne de mikor odaállok elé akkor annyit mondd hogy tanuljak csinálajam a dolgomat. Ami most is így volt de aztán elkezdte mondani hogy na még ez sincs kész az sincs kész erre megkérdeztem hogy segítsek e valamiben erre ő leordította a fejem hogy inkább hagyjam békén. Megkérdeztem hogy most miért kell kiabálni erre ő annyit mondott hogy elege van hogy nem csinálok semmit. Egész nap a gép előtt ülök és tanulok, semmi zene vagy film nem szól a háttérbe ami miatt azt gondolhatná hogy nem tanulok ezért nem is értem hogy a tanulás miért egyenlő a semmittevéssel. Sokszor megkaptam már azt is hogy ő is leérettségizett mégsem kellett ennyit készüljön de az az idő más volt szerintem, plusz mikor megmondom neki hogy pl a matekom csak 4 lesz megint kapok hogy hát miért nem 5. Nagyon elegem van mert kisebb és nagyobb gondom is ez a hülye veszekedés is, de mindig ez van. Lesz a ballagásom és ott is nekem kéne idegeskednem de helyette ő magára vonja a figyelmet és elhiteti mindenkivel hogy igazából ez nem is az én terhem hanem az övé. Most hogy érettségizek is nem az érettségi miatt kell idegeskedni hanem amiatt hogy jön pár vendég és nem lesz minden tökéletes.Fogalmam sincs mit kéne tennem de én ezt így nem bírom már, szerintetek mit kéne tennem?
2023. ápr. 30. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sajnálom, hogy ennyi esze van anyádnak.

Az meg, hogy az ő évtizedekkel ezelőtti vizsgájával jön, egyenesen röhejes.

Össze sem lehet hasonlítani a mostanival.

Az én gyerekem is most érettségizik és teljes nyugalma van. Mondjuk ő egyetemre készül, nem tudom nálad mennyire van tétje?

Talán kérd meg, hogy bírja már ki ezt az 1 hetet és ne veszekedjen, mert a teljesítményed rovására megy.

Nem tudom lehet-e rá hatni, ha kivülre ekkora megfelelési kényszere van, a gyerekét meg idegben tartja. :(

2023. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Menj el könyvtárba tanulni vagy yilesmi.
2023. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nincs zár az ajtódon? Csak wc-re menj ki, vigyél be enni, és zárkózz be. Tanulsz és kész, nem érsz rá a hülyeségére.
2023. ápr. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nehéz időszakon megybkeresztül ( a papám kórházban van) de szerintem nem rajtam kellene kitöltse a dolgait. Én próbálok mindent kizárni de amikor azt érzem hogy én vagyok a hibás minden miatt akkor kicsit nehéz
2023. ápr. 30. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Elég fura, hogy az a baja, hogy úgy tanulsz, hogy nem megy a tv, vagy zene :D

Tanulj szépen, sok sikert az érettségihez!

De menj ki néha, beszélgess vele. Mondd neki, hogy ha azt szeretné, hogy sikerüljön, ne terelje el a figyelmed. De ne csak erről beszélgess :)

Ha meg ilyen marad, menj el tényleg barátokhoz, könyvtárba.

2023. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nariakira válasza:
89%
A leírtak alapján szerintem érzelmileg akar manipulálni passzív-agresszív módon. Az ilyet sajnos nehéz kezelni sajàt tapasztalatból tudom. Csak annyit tudok mondani hogy ne hagyd hogy érzelmileg manipuláljon. Bármilyen érzelmi reakció részedről szerintem ront a dolgon. Próbálj meg higgadt maradni és tàrgyilagos.Esetleg ajánld fel neki hogy az érettségi vizsga után megcsinálod neki ezt vagy azt, hogy mit azt ràd bízom.
2023. ápr. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat
2023. ápr. 30. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
én meg azt hiszem hogy ugy gondolta magad meglåtod hogy pl teli szemetes ki viszed teli mosogato elmosogatsz stb. anélkül hogy ezėrt külön szolni kénne.
2023. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
8-as, nincs igazad, de nem kezdem el mondani, hogy miért, mert úgy látom, nem sikerült értelmezni a kérdést. Nem baj, megesik :D
2023. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Sok volt benne a felgyülemlett feszültség és sajnos így jött ki. Lehet, hogy meg is bánta. Kár, hogy ez pont most történt, mert most minden energiádat a tanulásra kell fordítanod!


Sok sikert!

2023. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!