Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti hogy kezelitek,...

Szülők, ti hogy kezelitek, kezelitek egyáltalán a gyereketek és a ti szüleitek közötti konfliktust?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


42/N vagyok. A férjemmel és a két lányunkkal (10 és 16) éltünk együtt fél évvel ezelőttig, amikor hozzánk költözött az anyósom (férjemé és enyém a ház, anyósomnak nincs haszonélvezete). Jól kijövünk, szeret az anyósom. A gond azzal van, hogy két hónapja összeveszett az anyósom és a nagylányunk. A következő történt: az anyósom és a lányaink voltak otthon hárman. A kisebb lányunkat az anyósom vitte el egy születésnapi partira, a lányunk már felöltözött egy nem kényelmetlen, de azért elegáns ruhába a partira, amit az anyósom vett neki. A kislányunk megkérdezte a nővérét, hogy ez illik-e egy ilyen alkalomra. A nagylányunk az elmondása alapján azt mondta, "vedd fel nyugodtan". Az anyósom erre azt mondta a nagylányunknak, hogy ne mondjon neki ellent a húga előtt, és hogy jó az a ruha (ha így történt, akkor félrehallhatott valamit, a hallásával időnként vannsk gondok). A nagylányunk visszaszólt, hogy miről beszél, félrehallott valamit az anyósom (a nagylányunk elmondása szerint). Szó szót követett, a nagylányunk szerint az anyósom azt mondta neki, hogy azt akarja, hogy agyvérzést kapjon. Szó szót követett, a nagylányunk azt mondta a nagyanyjának, hogy ne merészelje őt halálokozási szándékkal vádolni, követeli a bocsánatkérést, ellenkező esetben olyat fog mondani, amitől anyósom sírni fog. Utóbbira még nem került sor.


Ez volt két hónapja, nem békültek ki, a nagylányunk pedig azóta nem hajlandó egy légtérben tartózkodni a nagyanyjával, enni sem ül le velünk, ha a nagyanyja ott van.


A férjemmel sajnos nem vagyunk jók a családi konfliktuskezelésben (ezt mindig is tudtuk magunkról), nem tudom, hogyan kezeljük a helyzetet.


2023. máj. 29. 06:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
14%
Hát ez így tényleg nagyon helyzet főleg nektek szülőknek..3 lehetőség van.1 költözik anyós, költözik a lányod..vagy hagyod ,h ez a vita 2 között helyre jöjjön...bár ez a legnehezebb de ez fog célhoz vezetni
2023. máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
A kisebbik gyerek hogy adta elő ezt az egészet?
2023. máj. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
19%

Én valami ilyesmit mondanék, külön-külön mindegyiknek:

Egész nap keményen dolgozom, hogy megteremtsem a kényelmes életünk feltételeit.

Amikor hazajövök, pihenni szeretnék, ehelyett 2 undok pofát látok.

Ebből elegem van.

(A lényeg az, hogy magadról beszélj; ne őket minősítsd! Rövid legyél és tömör. Ne kiabálj közben.)


Aztán hagyd..valamelyik majd enged..

2023. máj. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
8%

"Az anyósom erre azt mondta a nagylányunknak, hogy ne mondjon neki ellent a húga előtt, és hogy jó az a ruha (ha így történt, akkor félrehallhatott valamit, a hallásával időnként vannsk gondok)."


A gyereked egyszerűen megoldhatta volna az egészet azzal, hogy simán csak annyit mond, oké nagyi, vagy bocs nagyi, hiszen tudja,hogy nem hall jól.

2023. máj. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

Minek ment a nyakatokra anyós?

Az ilyen dolgok sosem működnek, még agyvérzéssel terrorizálja a lányod...

Raknam ki onnan a francba.

2023. máj. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
Itt nem a gyereknek kellene bocsánatot kérni..
2023. máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

6!


"Szó szót követett, a nagylányunk azt mondta a nagyanyjának, hogy ne merészelje őt halálokozási szándékkal vádolni, követeli a bocsánatkérést, ellenkező esetben olyat fog mondani, amitől anyósom sírni fog."


De.

2023. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

Az a gyanúm, hogy a 16 évesnek már régen a bögyében volt valamiért a nagyi; ez a konfliktus csak hab volt a tortán.

És abban igaza van a nagylánynak, hogy a mama ne zsaroljon halállal. Ezt az anyám is csinálta, én is utáltam.

2023. máj. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
16%

Egyáltalán, minek lakik az anyós a nyakatokon?

A nagylányod meg egy bunkó, ha tudja, hogy félrehall az öreganyja, akkor nyelte volna le a dolgot inkább. Meg az öreglány is, nyilván tisztában van vele, hogy nem hall jól. Itt mindkettő hülyén viselkedett.

2023. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
85%

Az anyós elköltözne - eleve oda sem hédereltettem volna, mert előbb-utóbb fixen balhét csinál.


A mama vegyen vissza magából, és ne zsarolgasson ilyennel, hogy agyvérzést kapok miattad, meg a stb. Nevelőanyám ugyanezt csinálta, nagyon idegesítő, és passzív-agresszív játszma.


Az anyósom erre azt mondta a nagylányunknak, hogy ne mondjon neki ellent a húga előtt, és hogy jó az a ruha - bár azt sem értem, miért nem lehet egy 16 évesnek vélemnye, és az miért "ellentmondás".


Anyósod hatalmi játszmázik, de szerencsére a lányod nem hülye.

2023. máj. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!