Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben...

Mit tennétek ilyen helyzetben emberek?

Figyelt kérdés

Egyik szülőnek kórházban van a szülője, beteg nagyon, mindennap látogatni kell, kellenek dolgok oda és hasonlók. Tehát nagyon viszi a pénzt, főleg hogy sokat kell utazni és üzemanyag stb...

Most az elmúlt 3 napban mindennap voltunk 2x is akár. És ez hosszútávon nem nagyon tartható mert a napi kiadásnak a duplája így... Meg most minden elkezdődik, suli, munka és senki nem tud hozzá menni.


2023. máj. 29. 21:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
91%

A család (tágabb értelemben vett) többi tagjának a segítségét kérném és beosztanám, hogy ki mikor megy, ha erre nincs mód, akkor igyekeznék redukálni a látogatások számát, hogy kevesebbszer kelljen menni, néhany tipp:


-listák alkalmazása, hogy ne kelljen valamiért haza menni

-kontakt a nővérekkel, lehet, hogy nehány dolgot ők is meg tudnak oldani, szerintem ha kedvesen áll hozzájuk az ember, esetenként egy cskmag kávé vagy doboz bonbon segíthet

-megbeszélni a kórházban lévővel ezt, ha olyan állapotban van, biztosan megérti


Esetleg egy szociális gondozó alkalmazása is szóba jöhet, talán még támogatás is van rá, ha az ő költségei kevesebbre jönnek ki mint a tietek, esetleg ha a közelben lakik.

Üzemanyag költség tekintetében a tömegközlekedés ha van, megoldás lehet.

Ha esetleg eszembe jut még valami írok, de nem túl sok az infó, amit megadtál.

2023. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Mi nem látogattuk hasonló helyzetben a szülőket naponta (pláne nem naponta 2x). Egyébként anyukám halála után emiatt lelkiismeret furdalásom is van. Többet kellett volna menni, de akkor úgy éreztem, ennyit tudok, ennyire vagyok képes.
2023. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Meg kell beszélni ki ér még rá esetleg és akkor felváltva.
2023. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Már miért kéne naponta kétszer bemenni, és mindig vinni valamit?
2023. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennék amíg tudok, de naponta kétszer csak akkor, ha nekem kellene etetni. A "kellenek dolgok oda" nekem nem értelmezhető. Mik kellenek? Az egyértelmű haloing/alsónemű, tisztasagi cuccokat kivul, amibol ugye elég egyszer bevinni pár napra valót aztán x naponként tisztára cserélni.
2023. máj. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem. Miért kell napi kétszer menni és minden alkalommal dolgokat vinni?

Kifejtenéd? Mert ez ennyiből abszolút nem mondható normalisnak.

2023. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
NEM kell naponta 2x bemenni. Persze, meg milyen tisztasági cucc kell? Egy négy gurigás wc papír-csomag is elég 5-6 napra :D
2023. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Etetni kell.
2023. máj. 30. 08:56
 9/14 A kérdező kommentje:
És nem tud menni senki mert az egyik szülő dolgozik, utána hazaér és elmegy a gyerekekért az iskolába, főz, tanul velük hasonlók. Másik szülőnek meg olyan munkája van hogy csak hétvégén van otthon.
2023. máj. 30. 08:57
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj. De azért van a kórházi dolgozó..
2023. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!