Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudatosan gyermektelenek...

Tudatosan gyermektelenek szülei! Ti el tudtátok fogadni, hogy nem lesz unokátok? El lehet fogadni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Egy fiunk van, aki 35 éves, a felesége pedig 33. Öt éve házasodtak össze, van saját lakásuk, jól keresnek, de mégsem akarnak gyereket. Sajnos ez nem is fog változni, mert mindketten tudatosan gyermektelenek és mindent megtesznek azért, hogy sosem legyen gyerekük. Számunkra ez nagyon fájó pont, mert mindketten nagyon szeretjük a gyerekeket és vágytunk a nagyszülőségre, ami sosem adatik meg. Próbáljuk magunkban elfogadni és beletörődni, de mégis fáj, hogy nem élhetjük át azt, ami másokat boldoggá tesz. Arról nem is beszélve, hogy amikor baráti társaságban érdeklődnek, hogy mikor jön az unoka, nem győzünk kitalálni kifogásokat, hogy miért nincs. Nem merjük megmondani, hogy nem olyan fiút neveltünk, akinek ez fontos lenne. Hogyan lehet ezt elfogadni? Érdemes lenne felkeresni pszichológust, aki tud segíteni ebben a bánat elfogadásában és feldolgozásában?
2023. jún. 11. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
82%
A fiad döntése. Fogadj örökbe egy gyereket ha annyira unokázni akarsz , egyébként még fiatalok, lehet 45 éves úgy gondolják mégis kell egy gyerek. Barátnőm most szült 43 évesen gond nélkül
2023. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy nektek ez fáj, de ez az ő életük. Joguk van eldönteni, hogy akarnak-e vagy sem. Amerre halad a világ épeszű ember nem is mer vállalni gyereket lassan. Amúgy meg önzőség elvárni az unokát. Nem ti fogjátok felnevelni, azért, mert néha babázhatnékotok van, még nem várhatjátok el, hogy szüljön a menyetek.
2023. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen érthető, ha a fiad nem akar gyereket, ha ilyen szülői példa volt előtte.
2023. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
98%

Pszichologus jo otlet, nagyon kene ide. Teny, hogy ez nem egyszeru dolog, ha az ember elete ertelme csak a gyerekek meg unokak es semmi mas, de biztos vagyok benne, hogy ezen lehet javitani.

Ezen kivul tessek keresni egy hobbit, akar lehet az bebiszitterkedes is :)


Azt a reszt sajnos ertelmezni se tudom, hogy a baratoknak mit hazudtok, mert nem tudom felfogni, hogy ezt miert kell.

De majd a pszichogusnal ezen is lehet dolgozni.

2023. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
100%
Ők így boldogok, ezt el kell fogadni. Egyébként ti már részesültetek a "babázásban", hiszen van saját gyereketek, elégedjetek meg vele.
2023. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
98%

Mi az, hogy "Nem merjük megmondani, hogy nem olyan fiút neveltünk, akinek ez fontos lenne"? Ez most komoly? Szégyelled a fiadat azért, mert nem akar csinálni egy gyereket azért, hogy te unokázhass? Ha ennyire unokázni akarsz, akkor miért csak egy gyereket vállaltál? Kellett volna több, hátha abból egy majd akar gyereket, és meg is van az álmod.

Úristen milyen emberek vannak.

2023. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
Utolsó! Annak idején szerettünk volna több gyermeket is, de sajnos nem volt olyan az anyagi hátterünk, hogy megtehettük volna. Nem szégyelljük őt, csak tudom, hogy a társaságban többen megszólnák őt azért, hogy neki nem fontos a családalapítás.
2023. jún. 11. 16:04
 8/77 anonim ***** válasza:
98%

És akkor mi van, ha megszólják, beszólnak?

Ilyen emberekkel épeszű ember nem tart kapcsolatot!


Hány éves vagy?

60?


Talán el kellene már engedni a megfelelési kényszert.


Mi 3-an vagyunk testvérek, 30 körüliek, egyikünk se akar.

Mit szólnak?Leszarjuk!

Akinek nem tetszik tehet egy szívességet!

2023. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
96%

Jézusom, milyen társaság az, ahol ennyire belemásznak mások életébe? Bár el tudom képzelni. Az ilyen emberekkel lett tele a hócipőm, és jó ideje nem érdekel a sok rosszindulatú nagyokos. Milyen jó, hogy mindenki tudja, hogy a másiknak hogy kéne élnie... Már bocsánat, de ki nem szrja le, hogy többen megszólnák őt, mert neki nem fontos a családalapítás? Azért vállaljanak gyereket, hogy ne szólja meg a sok idióta?

Én sem szeretnék gyereket, a szüleim soha nem feszegették ezt a témát. Anya mindig azt mondja, sosem erőltetne rám olyat amit nem akarok.

Ez az én életem, nem a szüleimé.

Nem meritek megmondani, hogy a fiatok nem akar gyereket. :DD Kemény. A többiekhez hasonlóan én az örökbefogadást javaslom nektek. Akkor talán leszálltok a felnőtt gyereketekről ilyen téren.

N

2023. jún. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
96%

Ha elfogadjátok, ha nem, akkor is ez van. Nekem sem lesz gyerekem, mert mindig is utáltam őket és ez 30 felett sem változott. Nem tenyészállat vagyok, hogy kötelező legyen szaporodnom.


Milyen társaságban szólnák meg a fiad, hogy nem akar gyereket ? Az ilyen primitív emberekkel nem érdemes foglalkozni. Senkinek semmi köze a másik magánéletéhez. Engem sem hat meg, hogy ki szól meg. Gondolom a fiadék sem fognak emiatt kezeltetni az idegeiket, hogy mit gondol néhány jelentéktelen idióta. Szüljenek ők.

2023. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!