Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha olyan férfival...

Mi van akkor ha olyan férfival vagyok együtt, akivel nem lehet haladni az életben?

Figyelt kérdés
A párommal 12 éve vagyunk együtt. Még a kezemet sem kérte meg(a kapcsolatunk, elején beszélgettünk erről, de akkor én mondtam hogy még nem akarok férjhez menni, persze ez azóta változott) gyermekünk sincs. Igazából, dolgozunk és azzal telik minden napunk. Sajnos, amikor van időnk sem beszéljük át a dolgokat, ha igen akkor még nem változik semmi. Folyamatosan, minden ismerősünk közben osszehazasodott, gyermekeik lettek, szép hazaiak. Mi meg vagyunk... Nem haladunk az életben a kapcsolatunkban.. Engem, ez már nagyon zavar. Ő egyszer azt mondja kell neki gyerek, egyszer hogy nem. Most már azt mondja minek osszehazasodni stb... Szóval, szeretem, de én nem ilyen életet szeretem volna, hogy sehova nem haladok egy kapcsolatban ennyi idő után. Szerintetek mit kellene tennem?
2023. jún. 13. 21:19
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
85%
Kilépni a kapcsolatból.
2023. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
94%
Amit leírtál mond el neki, így öszíntén.
2023. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%
Kilépni. Jó sok időt rááldoztál erre a palira. Ez csak kihasznál míg várja miss tökéletest. Már rég lépned kellett volna. Nem tudom hány éves vagy, remélem még fiatal, de ne pazarold tovább az idődet, hátha sikerül még időben találni valakit, aki megbecsül és akivel családod lehet, ha ezt szeretnéd.
2023. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%
Mert ez az alak sosem fog téged elvenni, ha eddig nem tette meg. Ilyenkor szokott az lenni, hogy az új nőjét meg 2 év után meggyűrűzi. Sok ilyen van sajnos. Keres egy rendes férfit. 3- as voltam. Csak kiegészítettem még a mondanivalómat.
2023. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

Nem lesz népszerű a kommentem de nem is azért írom.


A legnagyobb baj itt van elhelyezve:

"Folyamatosan, minden ismerősünk közben osszehazasodott, gyermekeik lettek, szép hazaiak."


Kit érdekelnek mások? Megint ez a "társadalmi" nyomás. Azért legyen gyereked, meg azért házasodj, mert a társadalmi "szokások" így alakították és azt súlykolják az emberbe, hogy ez így van jól.


A kérdés, hogy tényleg szereted-e és mennyire vagytok hajlandóak kompromisszumot kötni a kapcsolatotokban. Mondd el neki, hogy Te mit szeretnél, mik változtak benned az évek alatt. Hallgasd meg őt is. De ne akarjátok egymásra "erőszakolni" a másik akaratát. Állapodjatok meg ezekben a témákban és ha nem sikerül mindkét oldalról olyan döntést hozni akkor valószínűleg külön fognak válni útjaitok.


A házasság alapból egy oltári nagy f*szság de sajnos így alakult, hogy 1 h*lye kitalálta és azóta egyre több minden erre alapoz (pl. hitelek, kedvezmények stb. - amivel nem lenne gond, ha elég lenne hozzá mondjuk egy élettársi). A végén meg az esetek túlnyomó többsége válással/külön éléssel/totális elhidegüléssel végződik.


A gyerek téma mindenkinél egyedi. Nem mindenki szeretne, főleg nem a hazai körülmények között de mondhatnám a világi helyzeteket tekintve sem. Természetesen itt egy igen felelős döntést kell meghozni, mert amennyiben lesz gyerek, azért illik (igazából köteles lenne a szülő alapból ezt ellátni de sok esetben nincs így) kötelességet, felelősséget vállalni kvázi élete végéig de legalább addig, míg felnő. Ha ő nem akar de Te igen (vagy fordítva), akkor valószínűleg ez lesz a legsarkallatosabb pont a kapcsolatotokban.


Szóval üljetek le, beszéljétek meg. Mondd el neki ezeket őszintén és mérlegelj, hogy a hallottak alapján vele tervezel-e tovább vagy sem (vagy ő Veled tervez-e).

2023. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
16%

El kell döntened, hogy mi a fontos neked.

Esetedben tisztán látszik, hogy egy nem létező gyerek fontosabb, mint a párod. Nyilván nem szereted már. Akkor meg minek vagy vele, ha konkrétan semmit sem kapsz meg tőle? Persze az is benne van a pakliban, hogy még ilyet sem fogsz találni, de az is lehet, hogy rögtön meglesz az igazi és 2 hónap múlva már le is babázhatsz. Az viszont elképesztő szerintem, hogy 2 ember ennyire nem egyezteti a célokat. Fel kéne nőni.

2023. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
Ott kell hagyni. Mi közös van bennetek? Mi a jó ebben a kapcsolatban? Kapcsolat ez egyáltalán?
2023. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem kettőn áll a vásár. Lehet határozatlan a palid de te sem lehettél túlzottan határozott ha 12 évig húztad így. Gondolom azért kényelmes is a gyerek nélküli élet. Mi is így voltunk vele sok éven át, nem erőltettük túlzottan. Most sajnos másfél év után nem jön össze de ez már más sztori.
2023. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Azt döntsd el, te mit szeretnél valójában MAGAD MIATT. És a szerint cselekedj.
2023. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem mindenki társadalmi nyomás miatt akar házasodni meg gyereket. Hagyjuk már ezt. Nekem pl. fontos, hogy ne az örökös barátnő legyek.
2023. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!