Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi problémák ennyire...

A családi problémák ennyire kihatnak a felnőtt életre?

Figyelt kérdés

Előre leírnám nem hibáztatok senkit és tudom csak rajtam múlik a sorsom és próbálok kilábalni abból amiben épp most vagyok.

Úgy nőttem fel, hogy folyamatosan vitáztak a szüleim dühüket pedig rajtunk gyerekeiken adták ki vagy ordibálással , vagy veréssel. Volt, hogy verekedtek egymással bár ez tényleg ritka volt és sajnos volt, hogy előttünk akart az egyik szülőnk véget vetni az életének. A nagymamám velünk élt rendszeresen vert leköpött de amikor elmondtam a szüleimnek nem hittek így megint csak megvertek...

Kigúnyoltak és undorítónak neveztek és sosem voltam nekik semmiben elég jó, ha elakartam mondani a problémáim nem érdekelte őket mert nekik is van elég bajuk. Kifelé másoknak persze nem így adták elő mindenki előtt megjátszották a jó szülőt. Nagyon sokáig úgy gondoltam ez nincs hatással az életemre de pár éve súlyos depresszióval küzdök nagyrészt azért ahogy felnőttem. Már nyugtatóval sem tudok aludni de őszintén nem is akarok nyugtatón élni mert ez nem normális.

Néha most jó néha borzasztó a csalàdommal a kapcsolatom.

Próbáltam én is többször véget vetni az életemnek de ez szintén nem megoldás és már bánom. Senkinek sem mesélek arról , hogy nőttem fel volt valaki akit közel engedtem magamhoz neki elmondtam de érzelmileg ő is padlóra tett.

Kényszeresen vágyom arra, hogy valaki szeressen és elég jó legyek neki de ez nem fog menni, ha magamat is kevésnek tartom és úgy érzem senkinek sem vagyok elég. Talán most egyedül kellene lennem? Vagy keresni valaki társaságát?

Rázúdítani senkire nem akarom a problémáim.

27N



2023. júl. 9. 13:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Igen, lehet ez az oka. De ha nem emiatt vagy ilyen szar lelkiállapotban, akkor is ugyanaz a megoldás: keress professzionális segítséget.
2023. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Jelezném, hogy nem vagyok szakértő a témában, de szerintem el kéne kezdened egy terápiát. Létezik ingyenes formában is, a menetét sajnos nem tudom, de a háziorvosod szerintem tud benne segíteni.
2023. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

2

Nyugtatót írtak fel ez egy kisváros így szakember nincs ingyenes csak magán egy másik városban.

Háziorvos is csak pszichiátriára tudna beutalni de szerinte ez még nem indokolt és én sem szeretnék oda menni ahova küldene...

Jelenleg nincs pénzem magánra de szeretnék pszichológushoz járni igazából erre "gyűjtök".

2023. júl. 9. 13:33
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
A világ egyik legnagyobb hazugsága, hogy a sorsod csak rajtad múlik... Ha szar szülőkhöz születsz, behozhatatlan hátrányba kerülsz azokhoz képest, akiknek biztonságos, szerető család jutott. Annyit tehetsz, hogy nem ragadsz benne, nem élsz úgy, mint ők, megszakítod velük a kapcsolatot és terápiába mész, de igenis nyugodtan hibáztathatod őket a gyerekkorodért! Arra figyelj csak, hogy sok a kókler, olyanhoz menj, aki tényleg fel tudja veled ezeket a traumákat dolgoztatni, ad új perspektívákat, segít válaszokra rávezetni, mert annak sincs értelme, hogy 10-15 rugóért közhelyekkel traktáljanak (sajnos vannak ilyenek is).
2023. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%

Majdnem ugyanaz,de a hozzáállásom egész más volt.


Magamat kerestem,saját magam érdekelt,mert magamat is nehéz volt megtalálnom, hiszen olyannak próbáltak beállítani és nevelni,amilyen nem vagyok.


Szóval magamat kerestem és találtam meg,mit szeretek ki vagyok,csak úgy lehet a megfelelő társaidat és közeged.

2023. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%

Találd meg magadat, lehet ,hogy jól érzed egyedül is kell ehhez lenned.


Viszont sokan "nevelkedtek" hasonlóan..


Ehhez a "neveléshez" értelemszerűen nem tudsz és nem is akarsz kapcsolódni.


Hasonlóak társaságát talán jó keresni, ki, hogy oldja meg ezt a dolgot.


Viszont a másoknak megfelelést nem tudom értelmezni,miben szeretnél megfelelni másoknak,másoknak vannak elvárásaik,mércéik,lehet,hogy nem a tieid,minek akarnál ennek megfelelni? Találd meg a saját mércéid,mert az Élet oda dobott ki szerintem az az ÉLet feladatod,hogy Te Találd Meg A Mércéid.

2023. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
23%
#4 Nem behozhatatlan az a hátrány, csak akkor ha alapból úgy állsz hozzá, hogy a világ legnagyobb hazugsága, hogy a sorsod rajtad múlik. Tudod, kit érdekel a sorsod? Telitalálat, csak téged. Akkor kinek az érdeke jobbá tenni? Neked. Akkor ki az egyetlen ember, aki hajlandó lesz a kisujját megmozdítani a kedvedért? Igen, te vagy az. Tehát rajtad múlik. Csak nem kell félreérteni. Nem azt jelenti, hogy te akármit megtehetsz magadért. Annyit jelent a "sorsod rajtad múlik", hogy rajtad kívül senki nem fog semmit tenni a kedvedért, szóval neked kell. Amennyit te teszel, annyi lesz a vége.
2023. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
6%

A konkluziót levonhatjuk,

a pontozók szerint az életükért mások a felelősek ők nem.


Olyan életet is érdemelnek,amilyent kapnak.

2023. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%
Gazdálkodd ki a pszichológust, havi 60 ezer az alsó határ. Inkább más költségekről mondj le. De csakis szimpatikus szakembert válassz! Jó lenne csoportos terápia is, ha az elérhető.
2023. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%
27 évesen még eléggé kihat, viszont , ahogy mennek az évek egyre kevésbé, főként, ha nincs a szüleiddel kapcsolatod.
2023. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!