Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség megkérdezni, hogy...

Illetlenség megkérdezni, hogy lesz-e esküvő?

Figyelt kérdés

Unokatesómat 3 éve eljegyezték, idén szeptemberben lenne az esküvő.

Nekünk az ittlét kisebb-nagyobb szervezést igényel, de meghívtak, közeli rokon, jövünk.


Viszont anyukám most meséli, hogy a vőlegény elköltözött otthonról, már egy hete. Közös képek sincsenek fent sehol.


Én írni szeretnék unokatesómnak, hogy ezt hallottuk, mi történt, anyukám szerint meg ez parasztság és majd úgyis szólni fog, ha le van fújva az egész...


Hát oké, csak mi pl. a szeptember elején tartandó esküvőre is most júliusban kaptuk meg a meghívót. Külföldön élünk, kicsit bonyolultabb hazajárnunk, mintha a szomszéd városból jönnénk.


2023. júl. 28. 20:09
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Hát annyira nem vágyunk 1-1,5 havonta haza, hogy csak a semmiért jöjjünk. 😂
2023. júl. 29. 08:34
 12/25 anonim ***** válasza:
19%
Ah, értem. Nos, ha a semmiért nem akartok menni, akkor az esküvőre se akarjatok, végül is az is semmi: családdal, barátokkal lenni... Olyan nagyon jó viszony amúgy se lehet köztetek, ha július végén kaptatok meghivot.
2023. júl. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van, ne szólj bele és ne érdeklődj.


Majd kaptok értesítést, ennyi. Írom ezt úgy, hogy mi is külföldön élünk. Ha a szállás-szabi megvan, de az esküvőt lefújnák, akkor max eltölitek a hétvégét kettesben. Nem nagy ügy.

2023. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
19%
Látod, 13, nekik nagy ügy: "Hát annyira nem vágyunk 1-1,5 havonta haza, hogy csak a semmiért jöjjünk. 😂"
2023. júl. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14-es, fejezd már be...

Elhiszem, hogy unalmas a reggeled, jól esik kiforgatni a szavaimat, de szerintem amíg a részleteket nem tudod, csendben maradhatsz nyugodtan!


1. Leírtam, hogy kisebb-nagyobb szervezést igényel nekünk az ittlét, ezt nem szeretném részletezni, de jó lenne tudnunk, hogy végülis akkor hogy készüljünk!

2. Egy esküvő nem semmi, hazajövünk szívesen, de anélkül nem jönnénk, hiszen most itthon vagyunk.

3. Mindenki más, még a szülők is most kapták meg a meghívókat, de látom, az okoskodás, mindenbe belepofázás az nagyon megy! :)

2023. júl. 29. 09:06
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem feltétlenül, unokatesóméknál hetedhétországra szóló lett volna, hatlovas hintóval, galambokkal, és egy hónappal előtte cirkuszoltak össze, és mentek szét, már minden le volt szervezve. Ritka hülye, aki csak azért megtartja, hogy ne vesszen a pénz.

2023. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem várj egy kicsit, itt még bármi lehet.

Rá nem kérdeznék, kivéve ha kb. testvéri kapcsolatban vagytok.

2023. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Írtam neki végül ma, mert nekünk tényleg jó lenne tudni, hogy szervezzük a következő heteket, hónapokat és lehet kicsit morcos lettem volna, ha indulás előtt 5 nappal szól, hogy ja amúgy lefújva.


Azt válaszolta, hogy tényleg különmentek, visszaadta a gyűrűt is és nem lesz esély a békülésre, de még eléggé maga alatt van, ezért nem foglalkozott azzal, hogy értesítse a meghívottakat.

2023. júl. 29. 12:05
 19/25 anonim ***** válasza:
91%
Én vagyok az egyetlen válaszoló, aki szerint illett volna minél hamarabb értesíteni a meghívottakat, főleg azt, aki külföldről jön?
2023. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem 19, de egy szakítás után nem hiszem hogy mindenkinek az az első gondolata, hogy értesíteni kell az embereket az esküvő elmaradásáról!
2023. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!