Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj elfogadnom gyerekként...

Muszáj elfogadnom gyerekként (16/F) az idősebbek bocsánatkérését, ha ők az enyémet soha nem fogadják el, sőt, ha a hibáimért bocsánatot kérek, még dühösebbek lesznek meg földbe döngölnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisscráckorom óta, ha valamit elrontok (pl. véletlenül eltörtem valamit, elfelejtek megcsinálni valamit, stb) mindig elismerem a hibámat, és bocsánatot kérek. A szüleim soha egyszer sem fogadták el. Nem dícséretet várok ilyenkor, hanem azt, hogy ne kapjak plusz leszúrást meg földbedöngölést ilyen szövegekkel, hogy "a bocsánatkérés nem megoldás", meg mindig még dühösebbek lesznek, ha mondom hogy bocsánat.


Most anyám hibázott (felhívott pénteken, hogy a gyógyszertárból hozzak valamit, fontos gyógyszer, de későn hívott és mire odaértem, már bezártak, otthon meg engem hordott le, amit azóta megbánt), és bocsánatot kért, de azt mondtam, hogy ezzel nem teszi meg nem történnté, és hogy ugye milyen megalázó ezt hallani. Ez tegnap volt, azóta fújnak rám a szüleim.


2023. szept. 3. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is hasonló. Ha valami rosszat csinálok bocsánatot kell kérnem és büntetést kapok a nadrágszíjjal. De ha a szüleim rontanak valamit el ők sose kérnek bocsánatot.

16 F

2023. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem muszáj elfogadnod. Az egy nagy erény, hogy valaki belátja a hibáját és tud bocsánatot kérni. Ha a te bocsánatkérésed őszinte, akkor a lelked megnyugszik. Az már, hogy megbocsájtanak-e neked, nem a te dolgod. Nyilván sokkal jobb, ha igen, de ha nem, akkor sem neked kell tovább cipelned a haragot/neheztelést, hanem a másiknak, amiért képtelen volt megbocsájtani. Ugyanezért érdemes megtanulnod megbocsájtani az embereknek. Más hibája miatt ne te cipelj magadban haragot akár egész életedben, mert nagyon megmérgezi a gondolkodásod. És ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek minden hülyeségét el kell viselned és egy naív kisgyerek leszel, akit bárki átverhet és kihasználhat.

Van egy 16 éves fiam. Nem irigylem ezért a világért és életkorért amiben van. Ráadásul, ha valakinek olyan szülei vannak, akik még pluszban csesztetik is, akkor az még rosszabb lehet.

2023. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugy se lesz ugyanolyan mert " ő a felnőtt vagy idősebb ".
2023. szept. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Én a gyerekeim bocsánatkérését is elfogadom, nemhogy a szüleimét.
2023. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!