Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem túrkált a...

Unokatestvérem túrkált a pénztárcámban, miért vokt túlzás, hogy kiabáltam?

Figyelt kérdés

Átjöttek nagybátyámék, és a kisebbik unokatesóm (10 éves) állandóan kutat a szobámban. A telefonom állandóan nézi, nyitogatta a szekrényajtókat, meg akarta nézni az új tabletem, stb. Folyton ezt csinálja, amikor átjönnek, rászóltam már többször is. Most is így volt: kint volt a pénztárcám az asztalon, és ment megnézni. Mondtam, hogy nincs benne semmi, erre kinyitotta "Csak megnezem" címszóval, és kivett belőle egy csomó pénzt meg az irattartómat, hogy majd ő megszámolja. Erre rákiabáltam, hogy "Lili! Tetted le de azonnal!?", kitéptem a kezéből az irattartómat is, ami elszakadt. Erre káromkodtam.


Elkezdett bőgni, az apja meg nekem állt, hogy miért kell vele kiabálni. Az igaz, hogy nem tűnt el soha semmi, nem lopott, de ez azért már több a soknál.


2023. nov. 7. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Zárnám a szobámat, ha átjönnek.

Szerintem nem túlzás a kiabálás, én valószínűleg a második kutakodásnál ezt tettem volna.

A leírtakból ítélve én egy 2-4 éves gyereket képzelnék el. 10 évesen ennél abszolút fejlettebbnek kellene lennie egy gyereknek. A szülei ennyire engednek neki mindent? Másban is megnyilvánul ez? Vagy a gyerek visszamaradott esetleg szellemi fejlődésben?

2023. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az apja nevelje meg, akkor neked nem kell rászólnod. Én lehet, hogy a kezére is csaptam volna, ha az én gyerekem lett volna.
2023. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert otthon mindent szabad neki. Én is ismerek ilyet, a barátom húga nagyon el van kapatva, otthon mindenki úgy ugrál, ahogy ő fütyül. Aztán mikor iskolába ment, ott már nem úgy működött minden, ahogy ő akarta, hamar kiközösítették a többiek. Mondjuk ő nem is tízéves, azért ennyi idősen már meg kéne értenie az embernek, hogy más cuccában nem turkálunk, főleg, ha nem engedik meg
2023. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Műpók, műegér ahova nyúlkál. Többet nem fog 😄
2023. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Már az első figyelmeztetés után sem engedtem volna be többet a szobámba. Nem otthon van, ha pedig nem otthon van, akkor viselkedik megy húzhat haza. Nem érdekel, ha a szülője vergődik, nevelje meg. 10 évesen már rég tudnia kéne, hogy más cuccához nem piszkálunk, sőt ezt kb. ovisan már sokan tudják.
2023. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
*megy helyett vagy, bocs, autocorrect
2023. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Zárd az ajtód.
2023. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen ennél bárkinek több esze van, aki nem fogyatékos.
2023. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!