Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb veszekedé...

Mi volt a legnagyobb veszekedésetek a családban?

Figyelt kérdés
2023. nov. 13. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Tizenévesen mostoha nagymamáméknál "nyaraltam" a tőlünk 25 km-re lévő kis faluban. A vérszerinti nagymama meghalt, nagyapám újranősült. Nem szerettem náluk lenni, állandóan veszekedtek, kiabáltak, óbégattak egymással, de anyámék nem tudtak egész nyáriszünetben táboroztatni meg otthon ülni velem, ezért minden évben a nagyszülőknél töltöttem 1-1 hetet a nyáriszünetben. Letelt a hét, anyuék hazavittek, majd jön a telefon anyáméknak, hogy kiraboltam az öregeket. Eltűnt a házból minden pénz meg az összes aranyékszer. De nem úgy szépen finoman elmondva a történetet, hanem ami a csövön kifér. Anyuék rögtön leültek velem beszélni, azonnal tisztáztuk a történetet, életemben nem loptam még bolti cukorkát sem, nem hogy milliókat. Aztán ment a két család között a csetepaté még hetekig, végül kiderült, hogy az öreglány (mostoha nagyanyám) bonbonos dobozokba rakta a pénzt meg az ékszereket, és állandóan változtatta a helyüket, mindig máshova dugta, hogy a "betörők" meg ne találják. Ő meg szépen elfelejtette, hogy hova dugta a cuccot legutoljára. Szó szerint az egész házat ki kellett rámolni az udvarra, mire meglettek azok a nyomorult bonbonos dobozok. A bocsánatkérés végtelenül csendesre és halkszavúra sikerült a részükről, megbánás nem látszott a szemükben a viselkedésüket illetően, hogy hú de megbánták volna ezt a hetekig tartó pocskondiázást meg ócsárolást, szardobálást. Soha többet nem vittek anyuék hozzájuk "nyaralni". Évekig nem tartottuk a kapcsolatot velük ezek után, kb 10-15 év múlva kezdődött valamiféle nagyon enyhe enyhülés, amikor kezdtek távolról köszönni egymásnak anyámék meg a szülei.
2023. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
A 2-es egy normális országban már rég börtönben lenne vagy a diliházban.
2023. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Azta, nagyon durva amiket írtok, nálunk ehhez képest a mi vitánk csak egy kis "semmiség".

Néhány hónapja egy családi kajálás során sikerült összeveszni elég szépen anyóssal. Férjemmel 10 éve vagyunk együtt és már a kapcsolatunk legelején leszögeztük, hogy egyikünk sem akar gyereket. Na hát anyósnak nyilvánvalóan nem sikerült elfogadnia, többször tett megjegyzést, voltak már kisebb összezördülések emiatt, de ideig-óráig próbáltam visszafogni a nagy számat, viszont az említett családi kajálás során túlment minden határon, én pedig "robbantam" és elküldtem a búbánatos p...ba, majd rögtön utánam a férjem is. Azóta no kontakt, nem vagyunk rá kíváncsiak.

2023. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Apámat nem mondanám alkoholistának, mert nem ivott mindennap továbbá előfordult, hogy akár két hét is eltelt, hogy italt nem ért a szájához. Amikor viszont igen, akkor azt sem tudta hol van. Az italozások péntek vagy szombat esténként voltak, mert másnap nem volt munka. Ha nem ért haza legkésőbb délután ötig, akkor tudtuk, hogy kocsmában van. Akkor kezdtek a mobilok megjelenni, így nem tudtunk információt szerezni, hogy túlórázik vagy nem.


Egy alkalommal szintén nem jött haza. Pénteki nap volt, s éjfélkor arra keltem, hogy pofoz engem, s azzal ócsárol, hogy miattam veszekednek állandóan anyámmal. Majd őt is megverte előttem, aki térden állva könyörgött, hogy hagyja abba. Ekkor már sírtam. Emellett kiverte az üveget az ajtóból, és összetörte a szekrényajtót miközben azt mondta milyen erős. Majd ivott egy pohár vizet, s nagyon jó kedve lett. Énekelt, majd ráült a dohányzó asztalra, ami összetört alatta. Végül feladta a küzdelmet, s elment aludni. Ekkor megnéztem melyik oldalán dobog a szíve, s kimentem a konyhába, hogy megkeressem a nagy kést, hogy leszúrjam. Nem találtam meg, mert nagy takarítás volt. Kétszer is körbe néztem, de nem találtam. S mivel akkor köhögte el magát megijedtem, hogy felébred, s megint megver. Ekkor vissza feküdtem. Másnap anyám elmesélte mit csinált, akkor leállt a piával. Későbbi cirkuszoknál viszont egyértelművé vált, hogy az alkoholt csak adott egy rúgást, hogy kijöjjön a valódi énje, s nem az alkoholtól volt ilyen. Ekkor voltam 13 éves.


Később elváltak. De anyám hasonlót fogott ki. Évek óta nem láttam apámat, s nem is akarom.

2023. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
#14 Az én apám is hasonló volt, ráadásul mikor felnőttünk nővéremmel, még ő volt megsértődve, hogy hálátlanok vagyunk és nem keressük. Pedig válás után még rosszabb lett, a szintén alkoholista nőjével és annak két drogos fiával élt együtt, ki a franc kíváncsi erre? Végül úgy halt meg, hogy a halálos ágyán is azt mondta a nőjének, nem mehetünk be hozzá. Talán jobb is így.
2023. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!