Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a mindenbe...

Hogyan kezeljem a mindenbe beleszóló, kotnyeles leendő sógórnőm?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírja befogni a száját, másokat nem hagy szóhoz jutni, folyton az ő igazát szajkózza.

Csak az a helyes vélemény amit ő gondol, és pontosan megmondja, hogy kinek mit kell csinálnia és olyan ,,jó" emberismerő, hogy képek alapján is ,,kiismeri" az embereket és órák hosszat beszél arról, hogy a képen látott személy miért nárcisztikus/toxikus/pszichopata stb.

És mindemellett természetesen nagyon okosnak is hiszi magát.

Egyszerűen képtelenség elviselni. Annyira beleszól mindenbe, hogy már azt is kijelentette, hogy nekem meg a barátomnak oda KELL költöznünk hozzájuk, mert szerintük az ő környékük mennyire egy csudijó ,,cigánymentes övezet" ahogy ő fogalmazott...

Attól félek, hogyha egyszer nekem meg a barátomnak gyerekünk lesz, akkor azon fogja kiélni magát, mivel neki nincsen és akkor is minden atyaúristenbe bele fog szólni.

Egyszerűen egy utálatos, kiállhatatlan nőszemély...

Valakinek volt már hasonlóan durva esete? A barátomnak mondtam már, de mivel megiscsak a nővére negbántani sem akarom, de úgy érzem, hogy miatta meg a kavarása miatt fog tönkremenni a kapcsolatunk..

Most tervezek beszélni a nővérével is, de mivel egy nagyon durva esetről van szó, így az lenne a kérdésem, hogy valakinek volt e hasonló esete és ha igen az ilyeneket hogy lehet ,,végleg leszerelni"?



#kotnyeles #minden lében kanál #Útálatos természet
dec. 30. 09:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon egyszerűen kezelem az ilyen embereket: tojok a véleményére. Konkrétan brutál mód tudom levegőnek nézni azt, aki próbál beleszólni az én vagy családom életébe. Az esetek többségében működik a dolog, látja az illető, h semmi befolyása nincs a történésekre, hiába mondja a magáét és odébbáll keresni egy olyan valakit, akit érdekel.
dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk nem tudjuk kinek mikor lesz (előbb) gyereke, de a többi rém egyszerű: megmondod, hogy nem, meg azt is, hogy nem, a nemről nem is beszélve.
dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
90%
Vagy totálisan ignorálod vagy szépen leállítod egyszer és mindenkorra!
dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Őt nem tudod megváltoztatni. A saját hozzáállásodból most elég annyit változtatni, hogy ne érdekeljen.

Ha komolyabb sérelem érne, minthogy hülye dumája van, akkor kell csak beleállnibegy konfliktusba.

Van esély az első magatartással is, hogy lassan változzon. Ha annyira fontos neki, hogy igaza legyen, akkor a passzivitás jobban lelombozza, mintha leállsz a hülyeségein vitatkozni.

dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kerül el amennyire tudod, ne foglalkozz vele.
dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Sogornom is ilyen, szerencsere nagyon ritkan talalkozunk, olyankro fustol az agyam. Nekem ket gyerekwm van, neki egy sem. Arra ugrok, ha a nevelesbe probal beleszolni. Mar csak annyit mondok hogy en csak olyantol fogadok tanacsot, akinek van legalabb egy gyereke. Tobbit meg probalom elengedni.
dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
Mondd meg kerek-perec, hogy a kutya sem kérdezte a véleményét. Ha folytatja, menj egyszerűen odébb és nézd levegőnek.
jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Eltudom képzelni milyen lehet. Ugyanebbe a cipőben járok/ jártam. Mindenbe kioktatja a “kis tesóját” mi a jó és mi a rossz, és ha nem úgy van már egyből szinte meg van sértődve. Ha megyünk vhova pl bevásárolni már egyből adja a listát, és persze minden egyes vásárlásnál fel kell hívni, mert ő nagyságának semmi se jó. Ha megyünk nyaralni miért ide miért nem oda. Erre nekem már a sokadik húzása után annyira betelt a pohár, hogy nem hagytam. Biztos nem esett jól neki (a mai napig rosszban vagyunk) de térjen már észhez!
jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!