Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó egy család? Az egyes...

Miért jó egy család? Az egyes családtagok szempontjából mi a jó ebben hosszú távon? A valóságban, nem egy idealizált, elképzelt családban.

Figyelt kérdés

jan. 18. 17:24
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim/nagyszüleim felneveltek (persze szerintem) normálisan és én azt adom át, az én gyerekem is remélhetőleg ugyanazt (vagy még jobban) adja át. Az, hogy másnál hogyan működik nem bőven érdekel, egyedül a gyerekeket sajnálom, hogy rossz körülmények között élnek, nevelkednek. Úgy gondolom ahol jó a példakép, a családi minta ott azt is fogod te is másolni. Ahol valami kimaradt, hiányosságok léptek fel ott értelemszerűen rossz a végeredmény. Persze nincs állandó boldogság, mert millió dolog közbeszólhat, de nagyrészt boldog lehetsz családként ha olyan párt választasz aki hasonló "normális"/rendes módon nevelkedett.
jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

10 ott van akiket ma latsz hogy normalis kapcsolatot ki fudott alakitani komolyban van csaladot terveznek stb.


Felnotten latszik meg a gxerekkor es az milyen családod volt.


A züllött csövesek drogosak bűnözők bántalmazók intezetisek akikbol soha nem lesz senki, azokon latszik nekik viszont milyen családjuk volt mögöttük.

jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim válasza:
100%
Nekem nagyon elcseszett családom van, a szüleim sok szempontból elszúrták,de úgy rendesen, pénzt azt kaptam tőlük bőven,meg egy magas státuszú család, de közben érzelmileg nem nagyon lehetett rájuk számítani. Tesóim közül is van ,aki elég problémás lett. Többször megállapítottuk már,hogy ez a család katasztrófa, de ezzel együtt is én örülök neki,hogy vannak,és néha pár havonta jól esik találkozni velük,vagy évente 1x egy utazásra,keserédesen lehet beszélni mindenféle emlékekről,olyan dolgokról,amit más úgyse értene meg, hiányoznának ha nem lennének,minden elcseszettségükkel együttvéve.
jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Igazából legnagyobb előnye, hogy mindig van kire számítsd, nem hagynak éhendögleni vagy megfagyni. Gond, hogy a problémás családtag ezt viszonozni nem tudja/fogja.
jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

11 és ha nem olyan lesz a gyerek, ahogy elképzelted, nem lesz normális?


12 Bántalmazó családtagok is vannak, akiről nem is feltételeznéd

jan. 18. 18:22
 16/42 A kérdező kommentje:

13 ez olyan megszokás kategória sajnos


14 hát sajnos nem minden család ilyen

jan. 18. 18:24
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, marha egyszerű a válasz. A család azért jó, mert vágysz rá. Ha nem vágysz rá, akkor nem lesz jó, ennyi.
jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mert EGYMÁSÉRT tesztek mindent, és ez rengeteg erőt, motivációt ad.
jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ideális családom van. Boldog gyerekkorom volt. Most is jól megvagyunk. A legfiatalabb testvérem 17, és 22 vagyok. Szüleim együtt vannak, boldogok, gyakran randizgatnak, utazgatnak, lógnak a barátaikkal, mint korábban. Mi tesók is közel állunk egymáshoz, úgy is, hogy már nem mind élünk otthon. Párjainkat teljesen befogadta a család.


Rengeteg szeretet és támogatás jár körbe köztünk. Boldog pillanatok, fontos élmények stb.


Hosszútávon 3 boldog fiatalt neveltek fel a szüleim, akik elsőre egészséges boldog párkapcsolatot alakítottak ki, ki tudnak állni magukért, jó barátaik vannak, megtalálták a hivatásukat, küzdenek az álmaikért.


Sajnálom, hogy neked nem volt részed ebben.


Egyszer meséltem egy havernak, hogy ideiglenesen hazaköltözök és nagyon sajnálkozva nézett. Mondtam neki, hogy ennyire nem rossz a helyzet, sokáig éltem messze tőlük. Mondta cinkos vigyorral, hogy persze, vannak előnyei is annak, ha az ember a szüleivel él (ellátják, mosnak főznek plusz lehet spórolni). Én meg megdöbbenve néztem rá, és próbáltam elmagyarázni, hogy nekem nem ez jutott eszembe, hanem a hatalmas társas party-k, közös zenélések, karaoke-k, tánc, kirándulások stb.


Egyébként több ilyen családot ismerek (valószínűleg az ilyen családban felnövő gyerekek jobban megértik egymást, nagyobb eséllyel kerülnek közel egymáshoz). Mert ilyen a legtöbb barátom családja, a párom családja, a húgom pasijának a családja stb.

Számomra ez a normális.

jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem közel nem olyan filmbe illő a családom, mint a 19-esnek, és még én is azt mondom, hogy nagyon értékes dolog, és nem cserélném le őket semmiért.
jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!