Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy utasítsak vissza kereszts...

Hogy utasítsak vissza keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Hárman voltunk gyerekkori barátnők, az útjaink többször elváltak és bizony volt olyan is hogy az adott csajszival (legyen Zoé) 4-5 évig nem is beszéltünk.

Zoe az iskola után kiment külföldre dolgozni a párjával majd két éve hazaköltöztek, építkeztek a párjával.

Zoé terhes lett és van egy kislánya.


Zoénak nem volt itt barátja ennyi külföldi év után, így felkeresett minket. Terhessége alatt és a baba születése óta sokszor újra összejárunk és felkért minket mint két gyerekkori barátnőt, hogy legyünk a baba keresztanyja(i) a másik barátnőm ennek nagyon örül , bennem viszont kétes érzelmek vannak ezzel kapcsolatban. Nem mondtam neki hogy nem érzem méltónak magam rá, de úgy, gondolom annyira szoros kötelék mégsem alakult úgy ki köztünk.


No meg, járna vele az is hogy a gyermek minden eseményén részt illik venni, ajándékok , szülinapok stb....kicsit megijedtem..

Tudom hogy megsértődne rám Zoé ha közölném vele a dolgot ..de még is úgy érzem muszáj.



Csak nem tudom hogyan....ti mit csinálnátok?


márc. 3. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Én személy szerint ilyenről még nem is hallottam, hogy két keresztanyja legyen egy gyereknek. Ha a másik barátnő amúgy is örül neki, akkor legyen ő. Probléma megoldva. 😄
márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Minek 2 keresztanya? Vallásos vagy egyébként? Mert ha nem, akkor mondhatod ezt.
márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nyugodtan légy őszinte, ha akarsz. Ha mindenképp megsértődik, úgysem tudod elkerülni.
márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Hivatalosan nem lehet két keresztanya. A másik csaj örül neki, legyen ő. Meg is oldódik a gond. :)
márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Grizesteszta ***** válasza:
95%
Mondd meg, hogy nagyon megtisztelő a felkérése, de úgy érzed, hogy Te az elvárt szerepnek nem tudnál őszintén, teljes szívből megfelelni, ezért nem szeretnéd elvállalni. És hangsúlyozd, hogy a 3. barátnőtök viszont boldogan vállalja, így az ő örömét sem rontod azzal, hogy te csak 'félszívvel' vennél ebben a dologban részt.
márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
4, de bizony lehet. Felénk (Zala) gyakori a több keresztszülő, és valamennyi be van jegyezve az egyházi anyakönyvbe. Férjem Lenti környéki, 5 keresztszülője van.
márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
És 4, mielőtt meghazudtolsz, saját szememmel láttam őket bejegyezve, amikor kikértem az igazolást a házasságkötésünk előtt.
márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Két keresztanyám van tehát lehetséges, te pedig csak mondj annyit megtisztelő, hogy rám gondoltál de én ezt ne haragudj nem szeretném.
márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Mond neki hogy ne haragudj de nem szeretném, mondhatod azt is hogy nem vagy vallásos.


A szüleimnek tanácsolták a családban hogy kit kérjenek fel hogy legyenek a keresztszuleim és azt mondták nekik hogy az a pár amugy is szeretne keresztszülő lenni. Végül is elfogadták a felkérést, megvolt a keresztelő, van 1-2 képem velük a templomnál és ennyi. Később derült ki hogy nem is akartak keresztszülők lenni, a családtagok kamuztak erről érthetelen okok miatt.

Amúgy keresztanyámat életemben 1szer láttam amire emlékszem, a keresztapámat kb 4-5 alkalommal, ő az aki rokon is egyben. Volt ennek értelme?


A tesom keresztanyja legalább olyan rokon akivel tartjuk is a rokonságot

márc. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Én se lennék senki gyerekének a kötelező ajándékforrása, főleg úgy nem, hogy ott a másik, állandó versengésnek lennél kitéve, hogy túllicitáljátok egymást. Az ilyesmit ne kényszerítsék már rám, majd én eldöntöm, hogy kivel milyen a viszonyom. Meg kell neki mondani, hogy megtisztelő a felkérés, de neked a világnézeti dolgaiddal nem összeegyeztethető az ilyesmi, és nem szeretnél később ebből feszkót. A gyereknek ott a másik barátnő. Ha nekiáll győzködni, akkor bunkó, akkor rudvábban kell nemet mondani! Ha egyébként 4-5 évre meg tudott szakadni a barátság, és most is csak a visszaköltözés, meg a "nincs senkije" érzés miatt lett felmelegítve, akkor nem mindegy, hoogy ő belül mit érez, megsértődik? Te is megsértődhetnél, hogy most a gyerekét kötelező jelleggel ajnározó fejős tehénnek vagy nézve.
márc. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!