Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok, ha a 8 éves...

Mit reagálnátok, ha a 8 éves gyermeketek keresztanyja így viselkedne?

Figyelt kérdés
A fiam most lett 8 éves. Adott egy keresztanya, aki nem rokon, csak barátból lett keresztszülô. Éveken át szerette, játszott vele, ajándékokkal halmozta. Majd lassan egy éve a keresztanyunak is gyereke született. Egy darabig továbbra is összejártunk, én is vittem ajándékokat stb. Majd 8 hónappal ez elôtt a keresztanya depis lett. Jóban voltunk, de hiába kérdeztem, hogy mi a baj, miben segíthetek, elutasított. Amit meg is értek, ha valaki rossz állapotban van. De a fiamat, aki az ô keresztfia is teljesen elhanyagolta onnatól kezdve. Se egy telefon, semmi, pedig egy városban is lakunk. Én továbbra is próbáltam felvenni a kapcsolatot. Karácsonykor annyit se üzent a fiamnak, hogy boldog karit. A fiam sírt miatta, mert azt hiszi, hogy már nem szereti ôt, hiába próbálom elmagyarázni neki. Márciusban a fiam szülinapja, a keresztanyja 8 hónap után rám írt, hogy add meg a számla számod, küldök pénzt ajándékba. Elutasítottam, erre most neki áll feljebb, minden féle szemétláda lettem, mert minden az én hibám. Hozzá tenném, máskor is volt már, hogy nem jelentkezett 2-3 hónapig. Talán hagynom kéne ezek után, hogy a gyermekem érzelmeivel ìgy játszon?! Értem én, hogy a depi sem lehet jó, ami volt neki és elmúlt, de szerintem nem mentség rá, hogy miért kellett ekkora csalódást okoznia egy kis gyereknek. Bocsánat, hosszú lett. Értelmes válaszok.
márc. 14. 01:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Hagynám hogy jóvá tegye. A gyereknek most még el lehet magyarázni hogy kereaztanyunak sok dolga volt a babaájával stb..

Viszont ez a számlaszámos, küldök pénzt ajándékba nekem rideg.

márc. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak közbe már ott is tart, hogy az én 8 évesem hibája is ez a helyzet, mert felhívhatta volna az én gyerekem ôt, ha annyira hiányzott neki. Egyedül a nagyszülôket hívjuk fel együtt, senki mást.
márc. 14. 02:13
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Depressziósként elmondhatom, hogy semmilyen rokont, barátot nem keresek, mert nem akarom másokra ráterhelni az én szaromat. Más kérdés, hogy szart sem érnek ők sem, mert eszük ágában sincs keresni. A ti helyzetetek is tökéletesen példázza ezt.
márc. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok


Miért csak a nagyszülőket hívjátok fel együtt?

márc. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem hagyd, hogy jóvá tegye, nem direkt tette. Az érthető hogy egy kisgyerekmek mennyire rosszul esik ez.

Amilyen lelkiállapotban volt, annyira le tudta húzni, hogy se ünnep, se semmi nem érdekelte és ilyenkor lehet hogy pont a negativitás elkerülése miatt nem keresett senkit.

Lehet megerősítés lett volna ha keresitek, de az is az igazság, hogy a felnőttnek kell keresnie a gyereket és nem fordítva.

márc. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Depressziósan kisebb gondja is nagyobb volt mint a te fiad. Azt irtad probaltad felvenni a kapcsolatot, akkor miert nem adtad oda a telefont a gyereknek?

Karacsonykor szepen felhivhattatok volna egyutt. Máskor is volt hogy pár hónapig nem jelentkezett..egyrészt nem csak neki kéne, másrészt ez a keresztszülőség lehet neki nem anynit jelent mint nektek. Ha azt nézzük ö egy barát,nem csaladtag, nyilvan kevesbe erdekli a gyereked.

márc. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, ti is felhívhattátok volna a gyerekkel. Gondolom nem voltál még depressziós, fogalmad sincs arról, hogy rossz periódusban a létfenntartás is nehézséget okoz nemhogy a kommunikáció.
márc. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Túlreagálod ezt az egész keresztszülősdit...

A fiad nehogy már ettől legyen maga alatt, hagyjuk már...

márc. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hálás lennék ezért a keresztanyuért, aki eddig ilyen jó volt és most, hogy beteg, segíteném, ahol tudom.


A mi keresztanyánk családtag, a sógornőm. Csak a címre volt büszke néhány napig. Soha nem játszott, babusgatott. Kb. 6 éves gyermeknek Tescós zacskóba tekert melegítőnadrágot dobott az asztalra, még csak nem is a gyermeknek adta. Soha nem kérdezte meg hogy van. Minden közeledést durván hárított. Igazából a testvérem erőltette, hogy ő akar lenni a keresztapja. Nem akartam visszautasítai, hiszen a testvérem. Ő sem viselkedett soha keresztapa módjára, vagy akár mint normál szeretető rokon...


Légy hálás ezért a keresztanyáért és segítsd át a nehéz időszakon!

márc. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem mondtad neki ne küldjön pénzt az ajándékra inkább jöjjönbel egy kicsit a gyerekhez mivel hiányzik neki? Így máris szebben hangzik
márc. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!