Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van egy ügyvéd által írt...

Ha van egy ügyvéd által írt levelem melyben az exem leíratta hogy nem ő a biológia apa akkor ezután mehet újra ügyvédhez hogy kérje a láthatást?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal hogy gyermekről csak úgy nem lehet lemondani viszont az exem elment ügyvédhez és leíratta hogy nem ő a biológia apa illetve hogy nem tehetem őt ki apaság származási pernek és hogy nem lehet gyermek tartásdíj iránti igényem sem. Az is benne van a levélben hogy az exemnek semmi köze a gyermekhez és hogy a megszületésétől fogva sem lesz az ő gyermeke illetve hogy lemondott ezáltal végleg különváltunk egymásttól.

Most viszont ügyvédhez akar menni újra mert látni akarja a gyereket. Megteheti? Én mit tehetek ez ellen?



#ügyvéd #ex #Nem biológiai apa
márc. 18. 06:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag ő az apa vagy sem?
márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

20


Köszönöm szépen hogy kiálltál mellettem.


Sajnos nem mindenki érzi át a helyzetem.


Megakartam volna neki adni a lehetőséget az exemnek hogy újra apa lehessen de amit művelt azok után úgy döntöttem hogy inkább egyedül nevelném fel

márc. 18. 07:58
 23/40 anonim ***** válasza:
51%
Tagadni lehet!Minek?
márc. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
89%
Most akkor az övé a gyerek, vagy sem?
márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
16%
igen , az övé, nem esett le? De nem akarja, hogy kapcsolat legyen közöttük. Megvan rá az oka. Nyilván tagadni fogja , ha az ex bíróságra citálja. remélem elég jó színésznő, hogy eljátssza a felháborodott, sértett nőt, aki nem is érti mit akar ez az idegen tőle.Vagy bármelyik idegen kérhet DNS vizsgálatot tőle, aki szembe jön az utcán?? Ha nem esik ki a szerepéből, nem rendel el a bíró apasági vizsgálatot.
márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
81%

26!


Abszolút nem egyértelmű, mert ott van a kulcs szavak között hogy "Nem biológiai apa"

márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
69%
az, hogy konzekvensen nem válaszol erre a kérdésedre, nem tette egyértelművé? Még anonim módon sem akarja írásba adni.
márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
74%
Nincs apasági elismerő nyilatkozat, házasok sem voltatok, az anyakönyvi kivonatban nem szerepel. Semmi köze a gyerekhez. Indíthat pert az apaság megállapításáért, ez az egy lehetősége van. De tekintettel a korábbiakra, nem hiszem, hogy megteszi.
márc. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
30%

Küldhet ügyvédi felszólító levelet arról, hogy ha a gyermek láthatóságáról nem tudok megegyezni, akkor perelni fog (apaság megállapítása iránti per, utána szülői felügyelet rendezése iránti per).


Az ilyen ügyvédi felszólító levél azt demonstrálja, hogy eltökélt arra, hogy pereljen, ha peren kívül nem tudtok megegyezni.


Hogy mit tehetsz? Én a helyedben megkérdezném, hogy mik a valódi szándékai.


A) A gyermek apja akar lenni, telesítve kötelességeit (neveléséhez legalább pénzzel hozzájárul), élve jogaival (láthatóság megállapodásotok szerint).


B) Azt akarja elérni, hogy közjegyzői okiratba foglaltan megállapodjatok arról, hogy lemond a gyerekről.

Jogi kötőereje egy ilyen megállapodásnak is semmi, azaz később is perelhetitek egymást (apaság megállapítása, szülői felügyelet rendezése, tartásdíj megállapítása). Vagy majd gyereked is 14 éves kora után akaratod ellenére is, gyámhivatal hozzájárulásával (apaság megállapítása, tartásdíj megállapítása).

De ez arra jó, hogy teljes bizonyítóerővel bizonyítsa bírósági eljárásban is azt, hogy mi volt korábban köztetek a megállapodás (visszamenőleges tartásdíj megítélése szempontjából lényeges).

márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!