Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl? Kicsit...

Én reagálom túl? Kicsit rosszul esett.

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk párom testvérééknél vendégségben. Én és a sógornőm gluténérzékenyek vagyunk, így mentes sütit sütöttem. Vittem nekik kóstolót, mert így mentesen is nagyon jól sikerült a süti. Mondtam nekik hogy gluténmentes hogy sógornőm is tudjon enni belőle. A sógornőm lánya így már fintorgott rá, majd mikor megkóstolta, kicsit "flegmán" mondta hogy ez gluténmentes. Megjegyzem, a kutya nem tudná megmondani hogy ez gluténmentes és nem rendes lisztes. Kicsit rosszul esett, de párom letudja annyival hogy "gyerek"( 12 éves), és ha nem mondtuk volna meg hogy gm-mentes, evett volna rendesen belőle.


Eléggé érdekesen nevelik a kislányt, volt már néhány dolga amin kerekedett a szemem, mert engem nem így neveltek, de lehet az én időmben más volt a szokás, 35+ leszek idén. Szerintetek csak én reagáltam túl?


márc. 30. 10:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Igen.
márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%
Igen
márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit le kell oltani ilyenkor. Ő fintorogva: "Ez gluténmentes" Te: "Ha nem ízlik, nem kell megenni, cicám. Senki sem nyomja le erőszakkal a torkodon. Egy köszönöm, nem kérek is elég lett volna."
márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%
Igen, te reagálod túl. 12 éves gyermek véleményére vagy a viselkedésére nem kell adni.
márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelmüen csak hözöngeni akarsz, ahogy téged neveltek, az nem lehetett igazán jó, ha bele akarsz szólni mások magánügyeibe
márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Amúgy én is ettem már olyan sütit amivel az teljesen elégedett volt aki csinálta, de a legnagyobb jóindulattal sem lehetett jónak mondani. Ahogy én is csináltam olyat ami a többségnek bejött a nővéremnek viszont nagyon nem. Ez ilyen, nem kell belőle ügyet csinálni
márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
92%
Az én rokonom nagyon ügyesen sütött világ életében, de amióta mentesen kell sütnie, bizony nem éri el ugyanazokat az ízeket:( Persze, az ember megérti, ha mentesen kell sütni, de nem lehet tagadni, hogy kevésé finomak. Egy olyan felnőtt, aki nincs rászorulva a mentesre, megköszöni és udvariasságból megkóstol egy szeletet, egy gyerek meg megmondja az igazat. Nem kell túlreagálni.
márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
87%
Igen, túl reagálod. Nem vagy magaddal rendben, ha egy 12 éves fintorgása ennyire padlóra küld. Kamaszodik, most még az se jó neki, ami eddig az volt.
márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező: a gyerekek ilyenek, ami szokatlan (bármi is legyen az), arra - eleinte - sokszor van a fintorgás, meg a "jajj ez nem kell" stb.

Nem a személyednek szólt ez.

Biztos vagyok benne, hogy sógornőd nagyon örült a kedves figyelmességednek.

márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
86%

Igen, túlreagálod.

Egy 12 éves kamaszlányon sértődtél be, aki kb akkor is fintorogna, ha épp a csillagokat hoznád le az égről - mert kamasz. Ne foglalkozz vele, mosolyogva nyugtázd, hogy OK, Diuska, akkor te nem eszel belőle. Ennyi.

Ha te vagy a felnőtt, akkor viselkedj is úgy.

márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!