Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a gonosz,...

Miért én vagyok a gonosz, amiért nem akarom segíteni anyám munkanélküli testvérét?

Figyelt kérdés

49 éves férfi, a leghosszabb munkahelye az volt, mikor fiatal korában óceánjárókon dolgozott (mert a világ túloldaláról nem tudott hogyan hazajönni). Azóta alkalmi munkái vannak, mert mindenhonnan kirúgják pár héten belül, vagy ő mond fel, mert pl. túlóráznia kellene. 1-2 hónapokra jár ki Ausztriába, Németországba dolgozni, majd utána 3-4 hónapig újra nem dolgozik.


Van lakása, de állandóan a nagyszüleimnél ül, ott eszik, ott fürdik, ott jár wc-re, ott internetezik, mert a wifi be sincs kötve nála, a telefonján meg nem használ mobilinternetet. Télen már korán reggel megy, mondván, addig sem kell otthon fűtenie... Nincs senkije, se gyerek, se feleség/barátnő, se barátok. Mert mindenkit kihasznál, szórakozóhelyeken meghivatja magát bárkivel, amúgy meg elmebeteg és azonnal ordít, ha valami nem tetszik neki.

Pl. volt, hogy ő vezetett, mellette ültem és ment át az utcán egy kisiskolás csoport, tanárokkal, de még messzebb voltak tőlünk. Ezt látta, direkt elkezdett gyorsítani, aztán satufékkel megállt előttük, végig nyomta a dudát és ordított, hogy "HOL LÁTTOK TI ITT ZEBRÁT, B__SZDMEG?". Vagy (szintén ezen a 10 perces autóúton) álltunk a kereszteződésben, egy biciklis lány lekanyarodott, ő meg kikiabált az ablakon, hogy "HOL VAN A KEZED, RBANC?", mert hogy nem jelzett, hogy lekanyarodik és ő emiatt fél percet (!) várt rá, és ha nem időre mennénk, most biztos utána menne és leszedné a bicikliről, hogy pofán verje.


Szóval ez a szint... Anyám, nagyszüleim a vállukat vonogatják, hogy mit csináljanak vele, ő ilyen. A városban már kértek mindenkitől szívességet miatta, de senki nem akar neki munkát adni, mert pontosan tudják, milyen.


Most nálam próbálkoznak, vagyis a páromnál. Cégei vannak, és hogy valahová nem tudná-e berakni, akár részmunkaidőben? Ezt már mondta anya nekem, akkor is mondtam, hogy ezt felejtsék el, engem ne járasson le. Utána hívott a nagyim is, neki is mondtam, kedvesen, udvariasan, hogy nem.

Erre elkezdte mondani, hogy úgy gondolja, ennyit igazán megtehetek, és hogy mibe telne nekem megkérdezni ezt? Mondtam, hogy nem hozom a barátomat sem kellemetlen helyzetbe, magamat sem, mert biztos vagyok benne, hogy maximum 1 hónap alatt úgy összeveszne ott mindenkivel, hogy vagy kirúgják, vagy magától jön el, nekem ez nem hiányzik. Jó, akkor adjam meg a párom telefonszámát, majd akkor felhívja ő! Mondtam, hogy nem, zárjuk is ezt le, erre nagyapám ráírt facebookon. :))))


Felhívtam őket, kértem határozottabban, hogy állítsák le magukat, nem az ő feladatuk a maholnap 50 éves gyereküknek állást szerezni. Mamám erre közölte, hogy akkor innentől ők is ugyanígy állnak majd hozzám, nem kell mennem hozzájuk, ha megyek haza, megértették a jelzést.


ápr. 1. 14:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%

Egy kicsit elbeszélsz mellettem, talán csak azért mert félreértettél.

Ha valóban dolgozott volna óceánjárón, akkor tudnád hogy egy hajós körúton a kikötővárosokban megállás a lényeg. Komolyan azt gondoltad, hogy a hajón a száz különféle nációt majd egyesével hazafuvarozza a hajó? :D:D Atyaég...

Mindig egy adott kikötővárosból szervezik meg a dolgozók hazaútját, ha szerencséjük van akkor az épp egy nagyobb város aminek reptere is van. ha meg kisebb és reptér nélkül, akkor a kikötővárosból szerveznek buszutat a legközelebbi repülőtérre.

Ha egy dolgozó a hajón fegyelmit kap a magaviselete vagy akármi más miatt, a következő kikötővárosban ki is penderítik hogy menjen Isten hírével. Érted már?

Ne haragudj, de nekem ezek után tényleg egyre kevésbé áll össze a történeted, ezt inkább csak te találhattad ki.

ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

20.: A szteroidok valóban hathatnak az agyra, a személyiségre is.

Lehet, hogy valóban munkaképtelen valami pszichés dolog miatt, de nagyobb arra az esély, hogy szándékosan élősködik, mert van kin. Írta előbb egy hozzászóló, hogy az autizmusa és a figyelemzavara miatt nem tud dolgozni, na, őt megértem, van ilyen. Viszont vannak, akik parazita életre rendezkednek be. Azt kellene vele megértetni, hogy így az utcára kerülhet öregségére, mert nyugdíja se lesz, ha már nem élnek a közeli családtagjai, nem lesz kiken élősködni. Bár vannak, akik akkor bűnözői karriert indítanak, hogy legyen pénzük, na ezt se lenne jó megvárni.

Változást úgy lehetne elérni, hogy a támogatást feltételekhez kellene kötni. Pl. pszichiátriai kivizsgáláshoz, kezeléshez, pszichoterápia igénybevételéhez. Akkor legalább kiderülne, hogy ténylegesen van-e valami baja, vagy csak direkt linkeskedik. Ha kezelnék, lehet, hogy munkaképes lenne.

ápr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Te mindent ennyire komolyan veszel? :D

Minden bulinak a lelke lehetsz.


Leírtam, hogy a családban ez egy VICC, ennyi. Ott dolgozott a legtovább, nyilván nem azért, mert nem tudott volna hogy hazajutni. Viszont 20 éve egyik munkahelyén sem maradt meg huzamosabb ideig, ezért a családon belül ezzel viccelünk, hogy azért volt neki jó a hajós munka, mert ott nem tudott kocsiba ülni a víz közepén és hazaindulni. Ennyi, nem kell emögött ekkora mély értelmet keresni, hogy jaj hát ez nem így működik. Mi is tudjuk, nyugodj meg.

ápr. 1. 18:34
 24/31 anonim ***** válasza:
23%
Ha ezt te viccesnek találod, akkor miért írod ki a kérdést? Április tréfa?
ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
23%

Jó próbálkozás, de nem köszi, ezt már nem eszem meg :D

Legközelebb valami hihetőbbel gyere.

ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

22. válaszoló, köszönöm szépen, de az a baj, hogy a nagyszüleim és anyám is tesznek erre az egészre, letudják annyival, hogy "ő ilyen, most mit kezdjenek vele?".


Nem próbálkoztam, konkrétan a kérdésbe is írtam. :)



Te is a hajón lettél ennyire paranoid, vagy mi?

ápr. 1. 18:39
 27/31 anonim ***** válasza:
75%
De azt az egyet tudod legalább hogy mit jelent az hogy paranoid? :D
ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Fejezd már be az offolást, légyszi.

Van itt még sok-sok kérdés, oda is írhatsz ennyi okosságot, mint ide! :)

ápr. 1. 18:42
 29/31 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen embereket munkatáborba kéne zárni! Apám egy kleptomániás alkoholista f@sz a mai napig, valaki mindig megsajnálja és ad neki enni, vagy befogadja egy ideig. Majd mikor feltűnik, hogy ragad a keze, kiteszik. Most is valami melléképületben lakik, meg is érdemli a sorsát saját magának okozta, nekünk meg tönkrette a fél életünket! Jó esetben havi egyszer fürdik, a kocsmákba csak a teraszon ülhet.
ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Ő nem lop, csak a pénzét félti nagyon. :D


Ha 80 forinttal olcsóbb valami a város másik végén lévő boltban, képes biciklire ülni és megvenni ott inkább.

ápr. 1. 18:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!