Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztszülő?

Ki legyen a keresztszülő?

Figyelt kérdés
Keresztelőre készülünk. Férjem testvére lenne a keresztanya viszont ő már férjnél van. Én benne lennék hogy legyenek mind a ketten keresztszülők, mivel a férjével is nagyon jó a viszony meg úgy érzem számít rá. Férjem nem igazán hajlik rá az okát nem tudom.. Csak az egyik felet felkérni nem ciki? Házasság esetén illő lenne keresztapa és keresztanyakent felkérni? Nekem ez így kicsit kellemetlen, de lehet rosszul gondolom.
ápr. 2. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem illő.

Hacsak férjed nem tud egy klassz keresztapát a sógor helyett.

ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik így kérik fel a keresztszülőket, de nem ritka az sem, hogy nem házaspárt kérnek fel. Például nálunk a családban senkinek sem házaspárok a keresztszüleik, hanem a nagynénik és nagybácsik.
ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagynéném a keresztanyam, a férje az csak a férje, pedig mar akkor is házasok voltak.
ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy nem hajlik rá, főleg, ha jó a kapcsolat. Nekem nem a vér szerinti tesóim közül kerül majd ki a keresztszülő, és teszek rá, kinek tetszik, kinek nem.
ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

"Férjem nem igazán hajlik rá az okát nem tudom"


Gondolom úgy van vele, nem tudni együtt maradnak e

ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Házasok. Most attól még nyilván bárki elválhat, akár a kérdezőék is, de erre nem nagyon szoktak apellálni.
ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

6!


Vagy de.

ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
A fiamnak csak keresztanyja van, a lányomnak meg csak keresztapja. Ilyet is lehet.
ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lányomnak csak keresztanyukája van.


Családban van olyan, hogy a férjem tesójának a gyerekét a másik tesója és annak a felesége keresztelte. Most válnak 20 év után. A keresztanya nem tartja a kapcsolatot a keresztgyerekkel és a családdal se(már egy jó ideje zajlik a válás). Soha nem lehet tudni mit hoz a jövő.

ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10.: Mondjuk ilyen szitu testvérek közt is előfordulhat sajnos...
ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!