Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül, hogy lehet...

Családon belül, hogy lehet könnyebben megbírkózni az ilyen gondolatokkal?

Figyelt kérdés

3 éve szültem egy borzalmasan traumatizáló szülésem volt, utána pszichológushoz is jártam hosszú ideig, hogy fel tudjam dolgozni. Amit úgy éreztem, hogy sikerült.

Addig míg a sógornőm terhes nem lett. Minden borzasztó érzés újra előjött. Minden hülye érzés kavarog bennem. El is kerülöm őt, mert egyszerűen csak a rossz érzések tömkelege jön. És hamarosan szülni fog. Nem akarok bunkó lenni, de már most kikészülök az egésztől.

Újra fogok menni a pszichológusomhoz, de csak 2 hónap múlva tud fogadni.

És addig úgy érzem, hogy bele őrülök ebbe.


ápr. 12. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is beszélj nyíltan (esetleg telefonon, ha másként nem megy) a sógornöddel, hogy miért kerülöd, sok sértödést meg lehet elözni ezzel.

Másodszor gondold végig, a terápia során mi segített és próbáld újra elöhozni azokat a pillanatokat.

Harmadszor sok embernek segít, ha leírja a negatív gondolatait újra meg újra, amíg "kiírja magából", a feszültség csökken valamennyire.

Negyedszer a pszichológusodat hívd fel újra, és kérj töle egyetlenegy idöpontot "azonnalra", amivel "meg tud fogni", hogy ne ess bele teljesen a régi traumahelyzetbe

ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom, mi lehet ennyire traumatikus a szülésben, pedig kétszer szültem és abból az első nagyon durva volt.


De egyszerű, mondd meg neki, hogy ne haragudj, Juli, nem veled akarok bunkó lemni, örülök a terhességednek, csak valamiért engem traumatizált az enyém, járok is vele pszichológushoz, ne vedd magadra. Ennyi.

ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tud fogadni azonnal, pedig ahogy éreztem, hogy kezd rosszabb lenni rögtön felkerestem. De annyira tele van, ha esetleg lesz időpont felszabadulás akkor ír.


Mind a ketten majdnem ott maradtunk, koraszülés, 240-es vérnyomás, rosszullét, bunkó és lekezelő orvos. Röviden.

ápr. 12. 08:50
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
2-es, attól, hogy veled nem történt hasonló, semmi nem zárja ki, hogy mással igen. 🤷‍♀️
ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Nekem nagyon rossz terhességem volt, sokkal rosszabb volt, mint bárkinek, akit ismerek. De ha valaki más terhes, engem egyáltalán nem érdekel, meg tudom, hogy nem is szokott olyan lenni, mint az enyém volt. Nem tudom nálad mi lehet a baj, de szakemberrel kellene beszélned szerintem.
ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

5-ös: elolvastad a kérdést? Mert ha igen, akkor nem fogod fel, amit a kérdezö írt.

A szülés UTÁN már volt terápiában szakembernél, MOST IS megkereste, csak egyelöre nem kapott idöpontot!


Másrészt ha te lettél volna olyan helyzetben, ami traumatizált, akkor tudnád, hogy egy hasonló helyzet, akár egy kép vagy mondat is elöhozhatja a traumatikus élményeket.

ápr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Komolyan örülök, hogy a rossz élmények ellenére sem érzed rosszul magad és nem traumatizált semmi.


A kérdés rólam szólt, engem traumatizált minden. És ahogy írtam is, hosszú ideig jártam pszichológushoz. Azt hittem, hogy helyre jött de mivel közeli családtag lett várandós és szülni fog minden rossz érzés előjött és kezd elhatalmasodni rajtam. A pszichológusom pedig nem tud fogadni még egy ideig.

ápr. 12. 11:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a babád és te is jól vagytok, az a lényeg, próbálj meg erre koncentrálni. Különleges kis korababa különleges anyukája vagy, akinek sokkal nehezebb feladatot kellett teljesíteni a szülés és csecsemőgondozás terén mint másnak általában. De sikerült és túl vagytok rajta.💖
ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj, de szerintem nem kellett volna így ertelmezned, amit írtam. Bocs, hogy nem vagyok szarul egy terhes nő látványától, én kérek elnézést. Azt is írtam fordulj szakemberhez! Annak ellenére, hogy már jártál, nyilván ha megint bajod van, akkor érdemes lenne. A másik "kedves" valaszolonak üzenem, hogy végig olvastam és meg is értettem. Viszont, hogy neked mi a bajod azt nem értem. Van aki a hanyastol, van aki a melysegtol, van aki a szűk terektől fél, nincs ebben semmi extra. Bármitől lehet félni ok nélkül is, okkal pláne. Én csak annyit mertem leírni, hogy amíg nem veled történik meg a terhesség, addig megprobalhatsz nem foglalkozni vele, a te életedre nem lesz hatással.
ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Az 5-ös válaszadó voltam és még annyit tennék hozzá, hogy gondolom van más elérhető pszichológus, pszichiáter a környezetedben, nemcsak az akihez jártál.
ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!