Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahogy betöltöttem a 18. Lelépjek?

Ahogy betöltöttem a 18. Lelépjek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok anyámat és apámat és az egész családomat nem érdeklem.

Lényegében apám szó szerint csöves.

A nővéremim vagy drogosak vagy a párjuk megtiltotta hogy beszéljen velem.

Így anyám maradt aki azt is felhánytorgassa hogy ő fizeti az albérletet és enni ad(ruhám nincs még nem is ő vette ami van)

Takarít de egész nap azt hánytorgassa de kb 20 perc alatt végeznek.

Azt akarja hogy dolgozzak suli mellett mert be töltöttem a 16-ot és én dolgoznék is de nem vesz fel senki pedig jelentkeztem.

4 éves voltam amikor kidobtak a hazánkból anyamék miatt mert csonálták a bajt több mint 7 iskolában voltam és ennél is több lakhelyem volt 10 év alatt de volt olyan hogy egy kis lyuk meg egy kis konyha mert egy részegessel éltünk és volt olyan amikor koplaltunk egy nyomoréknál anyám apámat 100-szor vissza fogadta meg eltartotta neki nem mondta az albérletet vagy az ételt a sztorik vége mindig az hogy apám be gyógyszerezik és lop anyám meg kidobja.

Barátaim nincsenek mert vannak gondjaim a kommunikációval.

Anyám olyanokat mond hogy meg akar halni.

Pedig semmi nem csinálok csak elmegyek iskolában meg haza jövök

A nővérem már 14 évesen drogoztak,kurv*lkodtal:stb

Én senkinek nem tudok semmit mondani ha rosszul vagyok mivel senki nincs itt anyám meg se hallgat.

Amikor ő náthás itt haldoklik mindjárt gyógyert vált ki magának meg mindig levest főz de amikor én vagyok beteg és elmegyek orvoshoz még a gyógyszert se váltsa ki csak mindig annyit mond hogy nekem semmi nem lehet a bajom meg semmi nem fájhat lelkileg se mert nem dolgozok utoljára kb 1 éve lett megkérdezve hogy vagyok.

Elmondani neki nem lehet ezeket meg megbeszélni vele mert nagyon gáz még jobban ilyenkor


ápr. 13. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, akkor beszélgess el az iskolapszichológussal. Szerintem szükséged van rá, vagy akár bárkire, aki meghallgat.
ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 pamu-1 válasza:
100%
Németül, azután sitty Ausztria ....
ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Milyen az élet a hős utcába ?
ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy érettségit vagy szakmát mindenképp szerezz, anélkül nagyon nehéz lesz megállni a lábadon.

Azután mindenképp ki kell szakadnod ebből a közegből, és a szüleiddel is minél hamarab meg kell szakítanod a kapcsolatot, mert ha sikerül megállni a saját lábadon, akkor máris többre viszed, mint a szüleid - és akkor a nyakadra fognak járni, konkrétan te leszel a "bokszzsákjuk", ahogyan eddig is az voltál. Anyád nagyon a padlón van lelkileg, elszúrta a saját és a gyerekei életét, ezt ő is érzi, talán még bűntudata is van miatta valahol nagyon mélyen a szívében, és ezt rajtad vezeti le.

És amíg még van lehetőséged, mindenképp beszélj az iskolapszichológussal, amennyit csak tudsz. Annyi őrület után, amit életed eddigi 17 évében megéltél, valószínűleg eléggé szét van csúszva az önértékelésed és a világról alkotott képed, ezért nem megy jól a kommunikáció az emberekkel. Ha a suliban nincs pszichológus, akkor SZTK alapon elvileg kell, hogy legyen a lakóhelyed szerinti legközelebbi kórházban pszichológiai és/vagy pszichiátriai szakrendelőnek, kérdezz rá a háziorvosodnál.

Légy okosabb, és ne kövesd el azokat a hibákat, amiket az összes többi családtagod elkövetett.

ápr. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így kell élned. Érettségit mindenképpen szerezz és valami szakmát. AKár munka mellett is. És igen, lépj le, amint tudsz.
ápr. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Szólni a gyámügynek esetleg/iskolapszichológus? És igen, érettségi után amint lehet, lépj le innen, mert ez a légkör kicsinál.
ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pamu-1 válasza:
0%
Levették az átlagos hozzászólásomat is , gratula a szerkesztőknek
ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!