Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék a családi...

Nem szeretnék a családi fotózáson részt venni, ez miért bunkóság?

Figyelt kérdés

A nagyim májusban lesz 70 éves, ő apukám részéről a nagymamám.


Szüleim elváltak, ANYÁM kitalálta, hogy legyen az az ajándék, hogy csináltatunk neki egy nagy képet, amin rajta van mind a 4 unokája. Az unokatestvérem, a két féltestvérem és én.


Viszont nekem ehhez nincs kedvem, azért, mert az apámmal és a családjával semmi kapcsolatom, nem is láttam apát lassan fél éve. 5 éves koromban váltak el, apa a szeretőjéhez költözött, a nő eltiltotta tőlem (vagy ő, vagy én alapon). 2-3 havonta titokban találkoztunk, ha épp a nagyszüleimnél voltam, de pl. még a gyerektartást is úgy fizeti anyának, hogy mama utalja el, apa pedig kp.-ban adja oda neki, hogy a felesége ne tudja. Az évek alatt a nőnek undorítóbbnál undorítóbb húzásai voltak, próbált összeugrasztani apával, a nagyszüleimmel, de még a nagybátyámmal is. Félti a nem létező örökségét, apával az első terhessége alatt végrendeletet akart íratni, hogy mindent a közös gyerekükre hagy, a szülés után a kórházban a legnagyobb gondja az volt, hogyan alakul így az öröklés a családban, mert ő fiút szült (ilyen egyszerű szegénykém). Úgy, hogy semmi nagy vagyon, örökség nincs ott, nagyszüleimnek van egy családi háza, amiben még ott lakik a nagybátyám és a családja, meg van ott két autó, ezt féltette a nő tőlem.

A két gyerekek 12 és 7 évesek, a lánynak két éve, karácsonykor magyarázta apa, hogy én is a testvére vagyok ám... Szóval ennyire van közeli kapcsolat.



Anya az elején még erőltette, hogy legyek jóban velük, mert hogy "ők is a családom", de a nő tényleg állandóan fúrt, mikor a házukat megvették, akkor is közölte, hogy a ház az övé, oda az mehet, akit ő beenged, engem nem fog. Anya ennek ellenére minden karácsonykor felpakolt ajándékokkal, hogy igenis adjam oda nekik, ha jönnek a nagyszüleimhez, nekem már ez is kellemetlen volt, de nem értette meg.


Most jött ezzel a fotózással, erre már határozottan mondtam, hogy nem. Alapból sem szeretek fotózkodni, egy személynek engedem, hogy fotózzon, mert ő tudja, mi az előnyös nekem, mit nem szeretek magamon, de ez a műtermi, beállított, egyenhátteres fotózkodás alapból béna. Főleg így, hogy olyanokkal kéne ott lennem, akikkel nem vagyok jóban, nem szeretjük egymást. Ma felhívott anyának az anyukája is, hogy "szomorúan hallja, mit mondtam", és hogy ennyit igazán ki fogok bírni, erőltessem meg magam. Úgy, hogy neki aztán ehhez az egészhez végleg semmi köze nincs (apa anyukájának lesz a szülinapja, nem neki).

Végül ma este felhívtam a nagyimat, aki miatt ez az egész van és elmondtam neki, mi van, min megy a balhé. Ő azt mondta, hogy örülne nagyon a képnek, de megérti az én álláspontomat, tudja, milyenek a családon belüli viszonyok és nem várja el, hogy megtegyem, ő annak is fog örülni, ha csak rólam kap egy képet bekeretezve (:D). Mondtam ezt most anyának, ő meg nekem esett, hogy gratulál, amiért elrontottam a meglepetést, akkor kezdhetek gondolkozni, mi legyen az ajándék (úgy, hogy a nagyim mondta, ő nem kér semmit, ne fáradjunk ezzel).


ápr. 21. 19:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
78%
Oké, hogy nem akarsz fotót, de mekkora parasztság már a nagyinak elmondani a tervet...
ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert nem vagy képes ennyi ideig kibírni mások társaságát a szeretett nagymamád miatt. (Értem, hogy ő azt mondja, nem várja el, várható volt, de ez akkor is arról szól, Te mit vagy képes érte tenni)


Az meg tényleg agyrém, hogy elmondtad neki, milyen meglepetéssel készültek.

ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
68%
Hat bakker, itt nem anyaddal van a baj hanem veled
ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
35%
Ezt a f@szságot. Miért kell mindenképpen ajándék? Nem erről kéne szólnia. Inkább valami élményt ajándékozz neki Te és egyetértek a nézőpontoddal. Én sem akarnék se képet, se semmi közöset. Anyukádat meg helyre tenném a helyedben, hogy kicsit gondoljon már bele a helyzetedbe. Minden ember más, másképp fogja fel, másképp esik neki. Ha erre a minimális empátiára édesanyád képtelen, akkor igenis vele van probléma apukád nője mellett még pluszban. Másra erőltetni az akaratunkat az valahol még neki is vissza fog csapni.
ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem csináltál semmi rosszat kérdező. Teljesen érthető, hogy nem akarod a közös fotózást, annak ellenére, hogy a nagyidnak lesz. Szerintem ez a külön kép is megállja a helyét. Nagyon durva, amit apukád felesége csinált vagy csinál. Sajnálom. Még jó, hogy azért apukádat nem tudta teljesen el szakítani tőled.
ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
59%
Elég fura válaszok jöttek. Így,hogy leírtad mi történik a családodban,megértem,hogy miért nem akarsz. Mindenkinek szíve joga,hogy rajta akar e lenni a képen vagy sem. Ha te nem akarsz,nem kéne ennyire erőltetnie senkinek. Persze igaz,hogy nem volt jó,hogy elmondtad a meglepit,de te csak jót akartál,hogy ne legyen veszekedés.
ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
71%

Milyen önző vagy te. Ez NEM RÓLAD szól, HANEM RÓLA. Egy képen látnia azokat, akik számára fontosak, számára örömet okoz. Nem azt fogja nézni nagyanyád, hogy ki mennyire van jóban, hanem újfejt csak azt, hogy egy képen mindazok, akik számára fontosak. Neked nem kell jópofiznod velük. Leülsz vagy állsz, egyszer mosolyogsz, aztán viszont nem látására.


Az meg lesújtó, hogy ilyen lazán képes vagy elmondani, még csak nem is kifecsegni, hanem elmondani a készülő ajándékötletet.

ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

De ő is pontosan tudja, milyen a helyzet, tudná, hogy kényszerből állok ott. Nekem ők idegenek, semmi kapcsolatom nincs velük.


Nem kifecsegtem, hanem sírva elmondtam, hogy mi miatt áll itthon a balhé, mert én már ezt hallgatom egy hete, minden áldott nap.

ápr. 21. 20:39
 9/41 A kérdező kommentje:
+ a nagyim már pont emiatt, amit csinál apa és a felesége, nem is szervez semmit, a szülinapjára sem. Mert látja, hogy a nő rólam tudomást sem vesz, rám sem néz, köszönni sem hajlandó.
ápr. 21. 20:42
 10/41 anonim ***** válasza:
78%

"De ő is pontosan tudja, milyen a helyzet, tudná, hogy kényszerből állok ott."

. És megmutathattad volna, hogy van annyira fontos számodra, hogy egy pillanatra ezt félretett.


Te és egyesek azt értik félre az ilyen helyzetben, hogy ha felülemelkedsz a sérelmeiden, azzal nem elbagatellizálod azokat, nem hódolsz be, vagy üzened azt, hogy nekik van igazuk. Egyszerűen csak tanúbizonyságot teszel arról, hogy egy erős jellem vagy.

Kár, hogy ezt a lehetőséget elszalasztottad.

ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!