Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik szülő viselkedése miatt...

Egyik szülő viselkedése miatt úgy érzem szét esik az egész életem?

Figyelt kérdés

Történet lényege: Nem mondanám, hogy huu mennyire tökéletes családunk van/volt, de pár évvel ezelőtt még nyugodtabb életet éltünk. Nem tudom sokszor anyámnak mi baja van, felkapja a vizet mindenen ha ép olyan hangulatban jön haza. Legyen szó egy adott ételről, hogy miért nem csináltam például. Mi közbe mást is mondott, hogy ez vagy az. Mindent is megcsinálok itthon, de sokszor ez is kevés, meg se látja, hogy megcsináltam, ha igen, még egy köszönömöt se mond néha, helyette "az idődből kitelik, rá értél"... Ez igaz, itthon vagyok, de néha jól esne egy köszönönöm. Semmibe veszi amit csinálok. Beszélni se lehet vele erről mert szintén kiborul, felkapja a vizet, utána meg napokig hozzá se szól az emberhez. Nem telik úgy el egy hét, hogy legalább egyszer ne lenne ilyen. Úgy érzem nem is szeret minket, csak egy teher vagyunk a számára, ez a minek léteztek érzés...

Amúgy is úgy érzem minden darabokra hullik körülöttem, de mellette itt van ez a folyamatos stressz. Próbálnék kilépni belőle, elköltözni, de nem könnyű... Aki volt hasonló helyzetben az, hogy kezelte ezt? Hogy ne "bolonduljon" bele a helyzetbe. Amíg nem oldódott meg, hogy kiszakadj abból a környezetből?


máj. 11. 09:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem sokat fog segíteni a válaszom, mert már tudod a megoldást: el kell költözni, ha a megbeszélés nem segít.
máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Fogta magát és lelépett. Mindent maga mögött hagyott és új életet kezdett.
máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor lesz nyugtod, ha elköltözöl. Az ilyen embernek hiába mondod, hogy menjen el szakemberhez, szerinte semmi baja 🙄
máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Igen, úgy tűnik.
máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg jobb, ha elköltözöl, mert nem értem, hogy mit kellene megköszönnie. Gondolom ő dolgozik, mert írtad, hogy mikor hazaér te meg nem. Ergó nem ő utánna kell dolgokat megcsinálnod, hanem magad után is. Most azt kellene köszöngetni, hogy elmosogatsz magad után vagy elrakod a ruháidat? Ti mindig megköszönitek, ha elpakol utánnatok vagy az természetes dolog? Nagykorú lehetsz, ha költözésen gondolkodsz és otthon üllsz. Ő pénzt keres, befizeti a számlákat, tesz ételt a hűtőbe ti ezt megköszönitek? Nem nagy dolog az alapanyagokból főzni valamit. A bevásárlást megköszönitek vagy azt, hogy reggel felkelt és elment dolgozni?
máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%
Az anyad tipikus narcisztikus bantalmazo, ezek nem valtoznak. Csakis es kizarolag a koltozes majd a no contact az egyetlen megoldas. ;-)
máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem volt mindig ilyen, akkor klimax vagy házassági válság.

A költözési helyzeted nem "megoldódik", olyan nincs, vagy extrém véletlen, hanem TE megoldod. Nem derül ki, hány éves vagy. Ha az iskoláiddal végeztél, munkába kell állni, és kibérelni legalább egy szobát.

máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
55%

Te otthon vagy, tehat nem tanulsz es nem dolgozol, jol ertem? En is frusztralt lennek a helyeben, hogy a felnott gyerekem logatja a labat, es nekem kell eltartanom. Ezt nyilvan nem mondja a kepedbe,de belul orlodik.

Esetleg.

máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Na jó, de ha ez a helyzet, 8-as, akkor az anyának nem passzív-agresszíven morognia kell, hanem közölnie a gyerekével, hogy fel is út, le is út.
máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%

9

Ja, mert ilyen egyenesek az emberek... Arra feléd igen? Mert akkor odakoltoznek.

máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!