Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy bácsi meghal akinek se...

Ha egy bácsi meghal akinek se gyereke se felesége se végrendelete nincs akkor ki örököl?

Figyelt kérdés
A bácsinak volt 2 testvére akik már szintén nem élnek, de nekik vannak gyerekeik, unokáik akkor ők?

#Hagyaték, öröklés,
máj. 17. 19:31
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Eltemettetni is az ő kötelességük?
máj. 17. 19:32
 2/33 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem, ha nincs végrendelet, akkor az állam az örökös.
máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
A testvérek gyerekei örökölnek, amennyiben elfogadják az örökséget
máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Katona Dius ***** válasza:
96%
A legközelebbi hozzátartozó. Jelen esetben a testvérek. Ha azok elhunytak, akkor azoknak az örököseik, vagyis a gyerekeik. És a temettetés is az ő dolguk lesz.
máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
77%
A rokonok
máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
3, 4 jól írta. Nálunk most volt ilyen a családban.
máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Én is érintett vagyok, mivel mamám testvére ez a bácsi és se mamám, se az egyetlen gyereke (apum) nem élnek már. A másik testvérük sem él már, viszont neki van 2 gyereke és több unoka, de messze élnek, kb 10 éve nem lattam őket. Egyébként még él a bácsi, csak azért kérdeztem, hogy mire számítsak. Azt se tudom, hogy

fogjuk megtudni, hogy meghal, mert nagyon visszahúzódó, magának való, többször próbáltam vele felvenni a kapcsolatot, mert egy településen élünk.

máj. 17. 20:03
 8/33 Katona Dius ***** válasza:
92%
Akkor ezesetben te és a két unokatesód lesztek az örökösök. Majd a közjegyző értesít.
máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%
Igen, hozzátartozó, de ha nincs rokon az önkormányzaté lesz. Cserébe a nagyertékü "öröklésért" az elhunyt kap egy legolcsóbb legmegalázóbb temetést.
máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Felmenők vagy oldalági rokonok.

Ha már meghaltak, akkor azok leszármazói.

máj. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!