Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a kiakadásom, hogy nem...

Jogos a kiakadásom, hogy nem várhatják el tőlem, hogy én vigyázzak az unokahúgomra?

Figyelt kérdés
Bátyám a családjával visszaköltözött a szüleinkhez, mert a házukat épp újítják. Nagyon lassan haladnak vele. A babájuk 2 hónapos és igen, nagyon cuki, de rengeteget bőg, nem alszanak tőle így, meg mi sem. Én most itthon vagyok, készülök a szóbeli érettségikre. Sógornőm nonstop nyaggat, hogy segítsek a gyerekkel, néha oké is, de az a bajom, hogy már naponta többször is ezzel nyaggat. Nem az én gyerekem, nem az én feladatom megoldani. Aztán meg a szüleimet küldi rám, hogy tőlem ennyit sem lehet kérni, pedig egész nap itthon vagyok, ráérek stb. Anyuék nem nagyon segítenek neki, mert dolgoznak, fáradtak, meg a sok sírástól ők is gyakran felébrednek éjjel. Komolyan nagyon elegem van már, töményen ott vannak a tételek, közben azt hiszik ingyen bébiszitter vagyok. Bátyám is velem veszekszik, hogy csak egy kicsit, de basszus ez már nem kicsi segítség.
máj. 21. 09:37
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Meg a jogsit is most kezdtem el, azt hiszik játszom a gépen, hiába mutatom, hogy bakker nézd ez a KRESZ...
máj. 21. 09:39
 2/40 Grizesteszta ***** válasza:
97%
Neked most a legfontosabb az érettségi, a felkészüléssel törődj! Vegyél egy jó füldugót, maradj a szobádban és tanulj! Sok sikert neked! A sógornődnek/bátyádnak mondd meg, hogy érettségi után- ill. most is néha-néha, kikapcsolódásként - szívesen babázol, de a sógornődnek a fő feladata most a baba, neked meg a tanulás, mindenki végezze a dolgát.
máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Rakott karfiol ***** válasza:
95%

Jogos persze. Sajnálom.

Mit gondolsz, hogyan lehetne ezt megoldani?

Az a gond, hogy ez a családi dinamika nem szeretetben alapul. Itt csak használni akarnak.

Ha jó lenne a kapcsolat egy -tól -ig mederben meg lehetne beszélni. De ehhez normális pszichéjű emberek szükségesek.

máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jogos. Nem a te gyereked és neked tanulni kell. Ha magadtól felajánlod a segítséget, oké, de elvárni nettó parasztság.
máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok, bocsi, a kiakadásod jogos, az nem, hogy elvárják, hogy ingyen szitter legyél.
máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
97%

Hiába írjuk, hogy jogos a kiakadásod (tényleg az egyébként), meg hogy ne foglalkozz velük, a gyakorlatban ez nehezen megoldható.

A helyedben elmennék könyvtárba vagy parkba tanulni. Este meg besegítenék max egy órát, hogy béke legyen.

máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Jó megoldás amit #6-os, menj el könyvtárba tanulni. Én sajnos nem tudtam gimis koromban hogy létezik ilyen lehetőség, nekem jól jött volna ha valaki felhívja rá a figyelmemet.
máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz valakihez atmenni? Rokon, baratno?

Menj el otthonrol, ez borzalom.

Mondom ugy, hogy amugy 2 gyerekem van, de pontosan emiatt tudom, hogy ez mivel jar. Komolyan pofam leszakad, hogy milyen szulok vannak.

máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
98%

A könyvtár tényleg egy menekülő útvonal. Látogatójegyet kell kiváltani, ha kökcsönözni nem akarsz. Bár ott is zaj van. A suli könyvtár talán nyugisabb, ha van olvasótermi része. Ott biztos minden megvan, tankönyvek is, ha még kéne, meg ismerős terep is.

Attól, hogy otthon vagy, még nem a plafont bámulod (bár én annó azt is csináltam, amíg felmondtam magamnak az irodalom memoritereket), hanem tanulsz. Nekem hihetetlen, hogy egy ilyen kicsi babával egyáltalán van annyi dolog, hogy az amúgy szintén otthon lévő anyja nem boldogul egy kamaszlány nélkül a feladattal. Amúgy, ha a bátyád veszekszik veled, nyugodtan mondd meg neki, hogy az ő gyereke, ha a felesége nem bírja, neki kell elsősorban beszállni a gondozásba, ketten vállalták.

máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%
Amikor bátyáméknál elkezdtek jönni a gyerekek, én pontosan ennek elkerülése miatt húztam meg nagyon gyorsan a határokat és tettem számukra nyilvánvalóvá, hogy _SOHA_ nem fogok vigyázni a gyerekeikre. Mert az a gond, hogy ha egyszer bevállalja az ember, utána már mindig el fogják várni és még ők fognak megsértődni, ha nemet mersz mondani.
máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!