Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj hogy neha gyulolom a...

Baj hogy neha gyulolom a testverem? Szomoru vagyok.

Figyelt kérdés

20 eves vagyok /lany. A testverem 24 eves. 1 eve hogy osszekoltoztunk kulfoldon. Sok gondom van vele. mig en dolgozom o inkabb idos pasikat keres interneten akikkel penzert elmegy. azonkivul iszik, drogozik es nem erdekli semmi. A volt pasija is megkeseritette az eletunket... elottem oldogeltek egymast, meg a srac lopta a penzunket.

A baj az, hogyha rendben van minden akkor biztos csinal valamit hogy balhe legyen. Agyamra megy a drama. Persze szuleimmel probaltam beszelni de mivel lattam faj nekik inkabb elkezdtem hallgatni.

A testverem sokszor megkoszoni nekem hogy en mas vagyok es mindig megmondom neki hogy mit gondolok mennyire helytelen amit csinal de ez tart max 1 vagy 2 hetig aztan valami drama megint. Elkoltozni nem akarok , az iden mar 3szor koltoztunk. Neha gyulolni tudom amiert fajdalmat okoz es faj az hogy nem tudok ra felnezni csak lenezem de nagyon!!


2009. jan. 7. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Hát ez nehéz helyzet. Legalább a lelkiismerete dolgozhatna. Neki is melóznia kellene valamit, mert így te mindent megadsz neki, és ő meg hedonista életmódot folytat a te pénzedből. Szerintem ha más nem segít, rúgd ki és álljon a saját lábára, akkor szerintem kétszer meggondolná, hogy mire költsön mondjuk. De aki idős pasikkal jön össze pénzért, annak már mindegy, úgyis egy lezüllött alak, és nem hiszem, hogy megváltozna.
2009. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Egyebkent hiaba kuldenem el, neki egy hazas idos pasi fizeti a lakbert, meg szinte mindent. Legutobb 1 honapig nem szoltam hozza mar mert nagyon merges voltam es megmondtam neki. Sirt, igerkezett hogy megvaltozik de csak par hetig tartott. Nem az en penzemrol van csak szo inkabb arrol hogy ilyen haszontalan embert mint a tesom nem lattam meg. Szerinted baj hogy haragszom ra?
2009. jan. 7. 15:34
 3/7 yuda ***** válasza:
100%
Hát ez így nehéz lesz.Érdemes volna mégis elgondolkodnod a szétköltözésen,különben téged őröl fel-én biztos eddig sem bírtam volna,igaz az én személyiségem eleve taszítja a zűrös helyzeteket,de hát különbözőek vagyunk.-szeretem a tiszta kapcsolatokat,ezt is rövidre zárnám.-néha nem árt,ha az ember jó értelemben önző-és a helyedben a saját érdekemet nézném,de te tudod meddig akarsz ezzel kínlódni.
2009. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
egyáltalán nem baj, hogy haragszol rá.. hiába a testvéred, attól még ő is csinál baromságokat. és szerintem ő sem kezel úgy, mintha a testvére volnál.
2009. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen amit tenni tudsz, az az, hogy elkoltozol, es nagyon laza kapcsolatot tartasz csak vele. Hidd el, hogy a te idegrendszered tobbet er annal, minthogy nem kell lakbert fizertned, es ingyen elhetsz vele, nala.

Ha nem koltozol el tole, akkor kesobb banni fogod az elvesztegetett idot, es a folyamatos idegorlo zulott eletmodot.

A penz nem minden, egy szobat kitudsz fizetni a fizetesedbol, es nyugalomban tudsz elni, talan meg tanulni is, ha szukseged van ra. Gondolom a te parodat, ha van, nem viszed ilyen korulmenyek koze.

Probald elvinni drog ambulanciara, es segiteni neki, hogy szokjon le rola, ezzel teljesen tonkreteszi az eletet, az egeszseget. Ahogy el, elobb-utobb sulyos betegseget fog osszeszedni, ha mindenkivel osszefekszik, es drogozik is. Ha megkapja az AIDS-et, aminek ilyen konnyuveru nok, ffi-ak esnek leghamarabb aldozatava, mar tul keso lesz foleg neki, de neked is, akkor mar nem tudsz rajta segiteni.

Persze csak azt lehet elvinni leszoktatni, aki sajat maga is akarja.

Probald meg, beszelj vele, es amikor jozan, vidd el, beszelj neki a kovetkezmenyekrol, magyarazd el neki, hogy ugyanugy, ahogy millio ember elkapta mar ezt a betegseget, ot miert kimelne az elet ettol? Legyel szigoru vele, szold le, vagd az arcaba, hogy egy utolso k..., drogos...alazd meg a szavaiddal, de ugy, hogy terjen eszhez!! Segits neki.

Ha ugy erzed, hogy megprobaltal mindent, akkor pedig nem tudsz mit csinalni vele, sajat maganak kell kimasznia a godorbol, ahova sajat maga maszott bele.

Koltozz el tole, ha nem teszed, es inkabb tetszik neked is, hogy ingyen van a lakas ahol eltek, akkor pedig muszaj turnod a mindennapi veszekedeseket.

Valtoztass, mas nem teheti meg helyetted.

Kulonben szornyu olvasni a soraidat, tenyleg, es sajnallak, hiszen biztos hogy szereted a testveredet, de azzal egyutt utalod is, hogy nem kepes normalis eletet elni.

Angliaban eltek?

Remelem hogy sikerul neked olyan erosnek lenned, hogy elviszed egy kozpontba, ahol leszoktatjak a drogrol, es eszhez ter. Ha sikerul, nagyon halas lesz o neked meg ezert, a te lelkiismereted pedig megnyugszik.

Sajnallak, tenyleg, mert nekem is van testverem, akit nagyon szeretek, de igenis kiabalok vele, es megmondom a magamet en is neki, amikor hulyeseget csinal. De az a baj, hogy sokszor nem hallgat ram, nem birja felfogni, hogy azert veszekszek vele, mert csak a jot akarom neki.

2009. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom valtoztatni kell csak az a megoldas. A lakbert nekem ugyanugy fizetnem kell, a pasi csak a tesom reszet fizeti ki, ami nem is bant meg az sem, hogy idos mert megvannak , meg igy legalabb nem kell aggodnom , mert ha a pasi nemlenne, hat az gaz lenne.

Hogy akkor miert nem koltoztem el?

Sokszor nekialltam mar, de olyankor konyorog hogy megvaltozik,

a masik dolog a szuleim tudnak 1-2 kissebb dologrol (1 evvel ezelott alkoholista volt) es szuleim is mondogatjak el ne koltozzek.

Igen, amugy baszogattam, igy szokott le a piarol. Nagyon kemeny vagyok vele, sot fiatalabb letemre peldat mutatok....

Arra gondoltam mar hogy egyszer fogom magam es lelepek es soha tobbet nem akarom latni a tesom es a szuleimnek sem adok magyarazatot, mert nincs erom elmondani nekik mi van.

Egyebkent nagyon nagyon koszonom a valaszokat. Igen, angliaban vagyunk.

Koszi

2009. jan. 7. 19:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja meg nincs baratom sajnos. eddig erre is vartam, hogy hatha talalok egy olyan embert akivel jolenne.... hat nincs , de ez van.
2009. jan. 7. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!