Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem nagyon elavult...

Szerintetek nem nagyon elavult felfogás az, hogy házasság nélkül nem illik összeköltözni?

Figyelt kérdés

A párommal már lassan 4 éve vagyunk együtt. Összeházasodni még nem szeretnénk, én sem vagyok biztos a dolgomban, ő korainak tartja, pénzünk sincs rá. De én házasság előtt midnenképp szeretném kipróbáni, hogy működik-e a dolog, úgy ha együtt élünk, az csak más, mint esténként találkozni, néha együtt aludni, a szülői házban.

De anyám hallani se akar a dologról, szeretne az szégyen lenne. Hozzáteszem, azzal nincs semmi baja, ha a barátom nálam alszik.

Szerintetek igaza van? Hogyan győzhetném meg? Vagy csak költözzek és kész? Nem akarok veszekedni vele, de nem akrok 1-2 év után elválni se, mert nem működik.

23/L


2010. nov. 11. 09:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg igaz az a mondás,hogy lakva ismered meg a másikat.


Nem a középkorban élünk, ahol megköveznek az ilyen dolgokért.

Ha anyukád nem érti meg, akkor csak költözz és kész.

2010. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Van még olyan ember, aki azt vallja, hogy házasság nélkül nincs összeköltözés? Esküszöm fegyházzal kéne büntetni. Azt hát persze, vegyünk zsákbamacskát aztán meg váljunk el, ha valami nem klappol.. pazar logika.
2010. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Falusiak vagytok? Eléggé.
2010. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Sybilla válasza:
100%

Szerintem maximálisan igazad van. A férjemmel a házasságunk előtt mi is kb. egy évig együtt éltünk, láttuk, hogy nincs gond, megférünk egymással és csak utána mondtuk ki az igent. Persze az, hogy a házasság előtt összeköltöztök nem jelent semmiféle biztosítékot arra, hogy később nem megy tönkre a házasságotok.

Anyukádat aligha tudod meggyőzni, az ő értékrendszere teljesen más. Egyszerűbb, ha költözöl.

2010. nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk falusiak, és anyám nem is egy nagyon szigorú, vallásos nő, csak sajnos nagyon sokat foglakozik mások véleményével. Mindig azzal jön, hogy mit fognak szólni a rokonok, szomszédok, ismerősök, hogy az milyen szégyen, hogy az ő lányát nem veszik el...
2010. nov. 11. 09:23
 6/23 anonim ***** válasza:
48%
sokan eltek akar tiz evig is egyutt, utana hazassag, egy ev, valas.
2010. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
ő 18 évesen férjhezment
2010. nov. 11. 09:24
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukád csak attól fél, nehogy kihasználjon a pasi. Te odaköltöznél és úgy is ragadnátok, lehet soha se venne el. Ettől tart anyud.

Én is azt ajánlom, hogy fél évig együttélhettek, hogy mégis felmérd milyen ha együttéltek. 4 év alatt megismerted, hogy amúgy milyen ember, de mégis más együttélve. Aztán jöhet a többi. Úgy is kiderül, hogy mit akar.

Nincs pénzetek (30-50 ezer Ft)egy polgári esküvőre??

2010. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát szüleim se életek a házasság előtt együtt mégis a 30. házassági évfordulójukat ünnepelték idén. De szerintem a mai 40-50-60-as korosztály idejében nem nagyon volt divat az együttélés. A vállások száma valahogy mégis kevesebb mint a mi korosztályunk között. Ezek a tények, amik elgondolkodtatóak.


Jómagam is úgy gondolom, hogy házasság előtt mivel a mai világ már megengedi (sőt el is várja), ki kell próbálni az együttélést. Nem szégyen a dolog, sőt.


Bár azt hagy jegyezzem meg, hogy én úgy gondolom, hogy az ember életében vannak olyan helyzetek, amik következtében minden más lesz. Valahogy számomra a házasság mér nem ilyen, mert tényleg csak egy papírral több a lagzit követő nap. Szüleink idejében ez azért nem így volt. a papírral tényleg mindkét fél élete gyökeres változást vett.


Hangsúlyozom mégegyszer én is a házasság előtti együttélés pártján állok.

2010. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Aaaaz meg méginkább kizárt, hogy csak polgárit tartsunk és ne hívjuk meg a nagy dínomdánomra az egész rokonségot, akiket nem láttunk évek óta, mert MIT SZÓLNÁNAK???? Szó se lehet róla.... Pedig én megelégednék egy kis esküvővel is, de igazából most még azt se szeretnék, mert nem vagyok biztos benne, hogy ő az igazi, de az már más téma.
2010. nov. 11. 09:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!