Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy kisöcsém, és amikor a...

Van egy kisöcsém, és amikor a szüleim rámbízzák egyszerűen nem tudom kontrolálni. Nem tudom higgadtan elmagyarázni neki, hogy mit szabad csinálnia és mit nem. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Az a baj,hogy ő 5éves fiú én pedig 13 éves lány vagyok.A korkülömbség nagy,az ízlésünk külömböző...Nagyon szeretem és,de nagyon le szoktam szidni.Tanácsokat kérek szépen!
2010. nov. 15. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
már kérdezted ezt tegnap is.a kisegyerekhez sok türelem kell. szerintem ha rádbízzák akkor játssz vele olyanokat amiket ő szeret, vagy pedig vond be a te dolgaidba amennyire csak lehetséges. szerinem ha normálisan viselkedsz vele akkor ő is rendes kisfiú lesz. néha persze kell egy kis extra türelem.
2010. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Írnál konkrét pl-t?

A szüleid sokszor bízzák rád? Mond meg nekik, hogy segítsenek rajtad, mert ez neked nem megy. Az öcséd nem hallgat rád. Gondolom csak olyat tiltasz meg neki, amit a szüleid is megtiltanak, megtiltanának.

Lehet úgy van vele, hogy megtiltod, és ő csakazért is csinálja, hogy vele foglalkozz.

2010. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1.Válaszoló:most teszem fel először ezt a kérdést

2.Válaszoló:Elég sokat van velem,és átlagosan mindig olyasmiket csinál amit nem lenne szabad.Például amikor azt mondom neki,hogy ne mennyen ki amikor esik akkor egyszerűen kisétál szobapapucsban.Mit csináljak vele ilyenkor?Nem engedhetem meg neki,hogy kimennyen mert megfázhat!

2010. nov. 15. 15:48
 4/16 anonim ***** válasza:

Beszélgess el anyukádékkal, hogy ez így nem lesz jó. Ha öcséd nem fogad szót neked, akkor nem tudsz rá vigyázni. Nagy felelősség egy 5 éves gyerek.

Mindenesetre ne téveszd egy percre se szem elől, és próbáld eleterelni a figyelmét olyan dolgokról, amiket nem szabad.

2010. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Nonxi válasza:
Le kell kötni a figyelmét. :) Nem egyszerű, de ha unatkozik, akkor biztos elkezd rosszalkodni. Rajzoljatok, olvass neki, építsetek kockából, nézzetek mesét, gyurmázzatok.. Egy 5 éves gyerek már felfogja hogy mi az amit szabad, és mi az amit nem..beszéld meg vele, hogy mit miért nem szabad csinálni. Ha van rá lehetőségetek, menjetek ki a kertbe, labdázzatok,bújócska, fogócska..stb:) Utána pedig lehet hogy rá tudod venni egy kis alvásra is. Legyél türelmes vele!
2010. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat!
2010. nov. 15. 16:03
 8/16 A kérdező kommentje:
1.és egyben 4. válaszoló:Nincs kedvem magyarázkodni,de mégis megteszem,hogy ne gondold azt,hogy hazudok.Tényleg nem én voltam.Meglehet,hogy a másik tesóm(ugyanis van még egy,és ugyanazt az e-mail címet használjuk)!Csak,hogy ne történjen félreértés!
2010. nov. 15. 16:08
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát én mindig zsaroltam az öcsémet. Ha megígéri, hogy nem megy ki esőben papucsban, akkor az esti mese után csinálok neki egy papírrepülőt. (Vagy megmutatom hogy kell befőttes gumival babot lőni) Szóval ami érdekli, olyasmit.
2010. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát, én alapból soha nem vigyáznék kisgyerekre. Nagyra sem, de kicsire meg főleg. Nem vagyok én bébiszitter.

Ha nem bírsz vele szólj anyukádéknak, hogy vegyenek fel mellé valakit, ha ők nem érnek rá, mert te nem bírsz vele. Tökéletesen megértem egyébként, hogy nem szívesen csinálod ezt, mert hát nekem már az első pillanatban ideg összeroppanást okozna, ha nem fogadna szót vagy szórakozna velem, pedig én felnőtt ember vagyok, te sokkal fiatalabb vagy nálam.

2010. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!