Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tényleg megteszi, mi lenne...

Ha tényleg megteszi, mi lenne a legjobb amit tehetnék?

Figyelt kérdés

Anyám azt mondta, hogyha terhes leszek, kidob. Most lehet hogy az vagyok. Ha kidobna mi lenne a legjobb döntésem? vetessem el csak azért, hogy a szüleimmel maradhassak még pár évet, vagy tartsam meg és költözzek a 19 éves barátomhoz? az érettségit mindenféleképpen le akarom rakni baba mellett is. kérlek ne izéljetek, hogy mennyire felelőtlenek vagyunk, de mi igenis szeretnénk ezt a babát és sose vetetnénk el. Valami jó tanács a jövőre nézve? Köszi :)

15L


2010. nov. 15. 16:01
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
48%
Ezt csak te döntöd el, de a későbbiekben nem nagyon várj majd a szüleidtől támogatást. Ha úgy döntöl, hogy megtartod, legyen meg minden, tehát álljatok a lábatokra. Biztositsatok a babónak jövőt, és ne a szülőkre támaszkodjatok.
2010. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
26%

Ha szeretitek egymást és szeretnétek a pici babát, akkor mindenképpen tartsátok meg, az élet legszebb ajándéka!

Nem ismerem anyukádat, de merem gondolni, hogy ezt csak úgy mondja, hogy semmiképp ne gondolkodj babában még ilyen fiatalon, hisz nem kevés nehézség vár rátok, de ha megtartjátok, biztos vagyok benne, hogy meglágyul a szíve, és ő is alig várni fogja! :)

2010. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
94%
inkább védekezz, ha egy kis eszed is van. egyik dolog sem a legjobb megoldás, mi az hogy 15 évesen már lehet hogy terhes vagy??? nem is mondok erre semmit.
2010. nov. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
93%
15évesen szeretnéd a babát????????? Elárulom, hogy a pasid maximum két évig fogja mellettetek húzni és fogalmad sincs, hogy mivel jár egy kisgyerek főleg ennyi idősen, tanulás mellett. Te sem vagy normális...
2010. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom, így 15 és 19 évesen kialakult egzisztenciával, lakással, jó állással, bankbetéttel rendelkeztek mindketten - ezért jut eszedbe, hogy gyereket vállalj. Mert mint minden bizonnyal tudod, a gyerek havi pelenkája 25.000. HUF, egy gyerekágy használtan 20.000. HUF, a szülés maga ultrahangokkal, dokival, vizsgálatokkal kb 100.000. HUF. A gyerek egyetemi tandíjáról pontosat most a jó Isten sem tud mondani. De gondolom tisztában vagy azzal, hogy egy kb 50 négyzetméteres lakás fűtése havi 30.000. HUF, azt is tudod, hogy kiló kenyér 300.

Ha van lakásod, állása a pasidnak (ahol kb 400.000-et keres per hó, nettó) akkor igazán irigyellek, szüljél gyereket.

Egyébként pedig hallgass anyádra. Érettségizz, diplomázz, hogy ne érezd azt a szart, hogy nem tudsz cipőt venni a gyerekednek. Gratulálok!

2010. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
81%
Cigányok esnek teherbe 15 évesen. Te viselkedj civilizált emberhez méltón.
2010. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
88%
Hát először is vegyél egy gyorstesztet Hát én nagyon remélem hogy tévedsz és nem vagy terhes Nekem is van egy 15 éves lányom ha vele történne én nem hagynám magára szerintem anyukád is szeret annyira hogy (habár azt mondta és biztos volt rá oka )számíthass rá így ha mégis akkor mond el neki Egy gyerek tényleg nagyon sok kiadással jár Ha szeretnéd megtartani biztosnak kell lenned abban hogy nem maradsz vele magadra Ugye te sem szeretnél egy gyereket az utcára vinni főleg mivel még te is gyerek vagy egyedül nem tudod eltartani
2010. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
69%

ez azért furcsa kérdés mert aki már szeretne babát az ugye rendelkezi saját lakással vagy albérletben élnek a párjával biztos anyagi háttérrel így nem kérdés, hogy anyádékkal vagy a pasiddal lakj!!! ??????


ne haragudj de 15 évesen azt mondani, hogy te szeretnél babát miközben lila fingod sincs még az életről sem, nagyon nagy felelőtlenség. tudom, ne mondjak ilyet de tényleg nem értem, hogy egy év múlva mikor már anyád kidobott a lakásából a 20 éves apuka meg lelépett mert túl nagy a felelősség, miből fogod eltartani a babád? persze ez a legrosszabb eset, remélem nem történik ilyen és mindene meglesz annak a gyermeknek csak tudod az anyai szívem most összeszorult

2010. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben nem dobhat ki, hiszen 18 éves korodig gondoskodnia kell rólad. Ha mégis megteszi - és a barátod szüleihez nem tudsz költözni - próbálj meg anyaotthonba menni. Keress meg ilyen helyeken telefonon, mondd el mi a problémád és segíteni fognak. Persze, mielőtt bármibe is belekezdenél, tudni kellene, hogy tényleg úton van-e a baba. Ha nincs, akkor ideje a fogamzásgátlás témakörben elmélyedni, hogy többet ne kelljen ilyesmin agyalnod és majd akkor szülessen meg a gyereked, amikor Te is és a párod is készen álltok rá és szívesen fogadjátok.
2010. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Baba nélkül sem tanulnék érettséginél tovább. kiságyat, ruhákat, stb ilyen dolgokat kapnék, mert az unokatesóm még csak 1 éves és megvannak a dolgai. a barátommal nagyon sokat beszéltünk már erről és igazából kezdésként csak oda kéne költöznöm hozzá. az anyukájával lakik egy házban, de övé a felsőszint, külön bejárattal. az itthoni dolgaim pedig olyanok,hogy minél előbb elhúzhatok innen,annál jobb :(
2010. nov. 15. 16:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!