Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » én mit csináljak? Lent a többi

én mit csináljak? Lent a többi

Figyelt kérdés

na szóval :barátnőm nagyon jó tanuló volt eddig igazi kis szorgalmas,rendes szófogadó gyerek.de kb. 2-3 hónapja megkergült .beszökött egy szórakozóhelyre egy városban kínáltak itallal elfogadta itt kezdődött a probléma!!!ez egyre többször megismétlődött (ezt én csak később tudtam meg,már nem nem tudtam lebeszélni ,nem hallgatott senkire,a szüleire sem az anyja teljesen kivan borulva )

saját szüleit elhordta a pokolba.nem tudom mi van vele!!!

csomó tantárgyból bukásra áll!!!most pedig hozzámfordult,hogy segítsek neki mert régóta késik neki az...vett egy terheségi tesztet pozitív lett teljesen kiborult!!!elmondta a szüleinek gondolhatjátok mit kapott......én is jól leb.tam hogy hogy lehet ilyen kis qva !!!!a szülei nevelőintézetbe adják nem bírnak vele

most mindenki elfordult tőle nekem pedig bűntudatom van mit tegyek????

14/L


2010. nov. 25. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NEKED ne legyen büntudatod, TE nem tettél semmi rosszat.


A lány meg igen hülye, de jogában áll a saját életét tönkretenni. Aki ennyire hülye, azzal nem lehet semmit sem tenni - majd idövel rájön, hogy mit is tett.

2010. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ de nem tudom miért olyan bűntudatom van,hogy én is elfordultam tőle
2010. nov. 25. 18:16
 3/11 anonim ***** válasza:
hát sajnos ilyen ez a mai világ,ha valaki bekerül egy ilyen helyre,ilyen emberek közé,tuti hogy így végzi,mint a barátnőd
2010. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nehogy neked legyen bűntudatod... és igenis fordulj el tőle. jól mondod, hogy lehet ilyen kis qva. képzeld el mi lett volna, ha valahogy téged is sikerül belerángatnia az egészbe. sajnos előfordul az ilyesmi
2010. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod!


Nekem nagyon sok barátom volt általános iskolában. Amikor beszabadultak ilyen helyekre le sem sz*rtak. Sőt! Lenéztek amiatt, hogy én nem iszok és nem járok ilyen helyekre... :(

Az egyik legjobb barátomat is elvesztettem emiatt...


Az ilyen emberekkel nem is kell foglalkozni.

2010. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos azért van bűntudatod, mert láttad hogyan cseszte el a saját életét és te nem tehettél ellene semmit és inkább elfordultál tőle. Elösször is, ne legyen e miatt bűntudatod, mert ez az Ő döntése volt vagy legalábbis ennyi esze volt, és jobban tetted, hogy elfordultál tőle, mert legalább nem követed a példáját.A mai világban ez nem meglepő, hogy 14-15 éves kislányok isznak és teherbe esnek.

Csupán annyi, hogy "rossz" társaságba került és könnyen befolyásolható a barátnőd. Nem te tehetsz róla, ezért ne is legyen bűntudatod, valószínűleg a nevelőintézet lesz neki a helyes út.

2010. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat,megpróbálok nem foglalkozni vele,de bár igen nehéz lesz végignézni,hogy tönkre megy az az ember akivel még 5-6éve jókat játszottam...stb
2010. nov. 25. 18:37
 8/11 A kérdező kommentje:
ráadásul egy másik életet is tönkre tesz ugyanis nem hiszem hogy lesz pénze abortuszra:(
2010. nov. 25. 18:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Húha! Érdekes válaszok!

Nekem pont az ellenkező a véleményem. Ha a szülők beadják nevelő intézetbe az nagyon nem normális. Pláne, hogy csak 2-3 hónapja kergült meg. Egy ilyenre nem az a segítség, hgoy elfordulunk tőle és még előtte jól le is köpjük. Ha a lány eddig normális volt, szorgalmas és jól is tanult, ott valami más van. Ennek kéne utána járni. Ha rosszul érzed magad, azt azt jelenti, hogy benned legalább vannak érzések, nem úgy mint sok emberben, akik ha valami baj van valakivel még jól bele is rugnak.


Nem azt modnom, hogy te húzd ki a csávából, mert ez nem a te feladatod! Egyáltalán nem. De most egy nagyon nehéz időszak fog jönni az életében és én biztos vagyok benne, hogy egy abortuszból nagyon is tanulni fog. Ez nem gyerek játék és bármennyire is gyerek még a barátnőd ezt bizony megfogja érezni. El fog gondolkodni nagyon sok dolgon és ha te egy jó barátnője voltál eddig, akkor segíts neki ebben. Hallgasd meg. Ha mindenki el fog tőle fordulni, nem fog javulni a helyzet semmit! Azt például nagyon szomorúnak tartom, hogy a szülei be akarják rakni intézetbe... bár ezt nem hiszem. Azt nekik is tudniuk kell, hogy ez nem megoldás.

Egy pszichológus kell, esetleg egy családterepauta, mert itt a szülőkkel sem stimmel valami. Ha egy lány normálisból egyik pillanatról a másikra 180 fokos fordulatot vesz, akkor ott nem szimpla tinédzser kori serdülésről beszélünk. 33N

2010. nov. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!!nagyon elgondoltató a válaszod

csak az a baj az h én nem tehetem azt szembeszállok a szülővel

2010. nov. 25. 18:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!