Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kislány keresztelőjén kitől...

Kislány keresztelőjén kitől illik kapni az aranyláncot kis kereszt medállal?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire volt érthető a kérdésem.

Most volt a lányom keresztelője. A testvérem és a párja voltak a keresztszülők, tőlük megkapták az ominózus láncot ajándékba. Aznap az anyóséktól nem kaptunk semmit, erre másnap tőlük is egy az egyben ugyanolyan láncot ugyanolyan kereszttel kaptunk.(igaz, azt nem látták, hogy mástól miket kaptunk). Én úgy tudtam, hogy ezt a keresztszülő veszi, a többi rokon más medált vagy fülbevalót stb. ad nem? Ki nem állhatom anyósékat, nem is vagyunk jóban. Szerintem túl akartak licitálni mindenkit ezzel az ajándékkal nem? Most van két majdnem tök egyforma lánc. :( Párom azt mondja, nem baj, majd kicseréljük másra később. De ha ezt megtudják anyósék akkor vér fog folyni. :)


2010. dec. 7. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. A gyermek nyaklánc úgysem lesz örökké jó neki.

Valóban aranyat a keresztszülőknek illik venni, illetve tudomásom szerint a keresztelő ruhát is ők szokták megvenni. Mondjuk a mi családunkban a fülbevaló megvétele a divat. Mi is jártunk már úgy, hopgy buzgó rokon azzal állított oda a keresztelőre, amit mi kereszt szülők vettünk a babának. Én nem foglalkoztam vele. Majd elkezd nőnik a gyerek, már nem lesz újdonság, hogy ki rajong érte, hányan versengenek egymással ilyen dolgokban.

2010. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A fiam a keresztszülöktöl kapta.
2010. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bárki bármit adhat, nincs semmiféle megkötés ebben... A láncot nem kell kicserélni, egyiket sem. Lehet kettőt is hordani nagyobbként, de ha nem hordja, akkor is emélk neki.
2010. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Akkor beszéljetek a keresztszülőkkel, hogy ők cseréljék ki fülbevalóra, vagy valami másra az ajándékukat.
2010. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ó,de nagy gond,hogy két aranylánc van!Sokan örülnének egynek is.Ha nem tetszik,legfeljebb eladjátok.A lányom keresztanyja (mert csak az van neki,keresztapa sajnos nincs)nem hozott semmilyen ajándékot keresztelőre,arany ékszert pláne nem.Mindent mi fizettünk,a keresztanya pedig a családjával jött hozzánk ebédre keresztelő után...A keresztelő teljes költségét mi álltuk.Nekem anyám azt mondta,így szokás.Na,jó,hogy legalább utólag informálódtam...
2010. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet se kaptam a keresztelőmön. Nem hinném, hogy ez szokás lenne, vagy csak mi nem tartottuk nem tudom.
2010. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam oylan hagyományról hogy nyakláncot kell venni kereszttelHiába a hagyomány ha pl annak akinek illene vennie nincs rá pénze
2010. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, változott a sorrend, de tudjátok, hogy kire illetve kikre értettem!

Mi lenne, ha " ez a legnagyobb problémád,.." nem válaszolgatnának? Kötelezőnek érzitek? Minden kérdésre ezt a választ adjátok?

Ennél sokkal nagyobb problémáim is vannak, de ez nem tartozik senkire, pláne nem az ilyen " kedves" és "segítőkész" válaszadókra.

Szerintem ez a primitívség és az irigység netovábbja!!!

2010. dec. 7. 13:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha attól jobb kedved lesz elkezdhetem szidni az anyósodat, mert nem tiszteli a "hagyományokat" és olyan ajándékot vett ami nem az ő dolga lett volna :D
2010. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem hisztizek, teljesen nyugodt vagyok! :)

Csupán magamra haragszom, hogy megint beleestem ugyanabba a hibába mint már többször is.

Megfogadtam, hogy nem teszek itt fel többet kérdést, mert mindig van egy-két olyan válaszoló, aki direkt arra utazik, hogy fikázhassa a másikat. Nem is értem, hogy érnek rá ennyire. Éés miért okoz nekik ez örömet?

Nem lett volna szabad feltennem a kérdést, de naív voltam. Azt gondoltam, minden körítés nélkül kapok a kérdésemre választ.

Üdv mindenkinek!

2010. dec. 7. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!