Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy hatalmas kalando...

Szeretnék egy hatalmas kalandot az életembe, miután lediplomáztam, de senki nem támogat. Így is belevágjak vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

22 éves lány vagyok, jövőre fogok diplomázni, mint építész. Mindig nagy álmom volt egyszer útra kelni, itt hagyni csapot-papot és belevágni valami teljesen újba. Van nekem egy barátom (nem szerelmi, hanem sima), aki nagy kalandor, amolyan "hátizsákos" utazó, rengeteg helyen volt már, mindig újabb és újabb területekre látogat el. Belevágna 1 év múlva egy kontinenseket átívelő mikrobuszos útnak (tengereken komp viszi át a buszt), érintve Indiát, Dél-kelet Ázsiát, Ausztráliát és kéne neki az 1 barátja mellé még egy vállalkozó szellemű ember. Nagyon nagy kaland! Hú, mikor beszéltem vele erről és mondta, hogy gondolkodjam, onnantól kezdve megszűnt a realitás és a mennyekben éreztem magam. Annyira csodálatos lenne. Nekem mindig kisebb utazásaim vannak (pár napos nyugat-európai utak családdal), annyira messzire még sosem mentem. Pénz az meg lenne hozzá, mert gyűjtögetek már 19 éves korom óta és még egy 1 évem lenne összehozni, de szerintem munka mellett, kiadások minimalizálásával menne. Mikor családomnak először elmeséltem ezt, akkor nem túl jól fogadták, vagyis hát konkrétan kiröhögtek és azóta sem veszik túl komolyan ezt a dolgot, azzal jönnek, hogy "aztán mi van, ha összeszedsz valami betegséget?" meg "elfogy a pénzed út felénél és majd nekünk kell hazahozatnunk" stb. Meg a barátaim sem támogatnak, nem is érdekli őket, mikor mesélem, pedig mióta ez a dolog aktuális, nagyon pörgök, meg izgatott vagyok. Miért hiszik azt, hogy nekem ez egy átmeneti hülyeség? Tök jó lenne, én nem az a fajta vagyok, aki luxusra vágyik, meg kényelemre, én feltalálom magam akárhol és akármilyen körülmények között. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez tényleg hülyeség és inkább maradjak a fenekemen, vagy menjek, aztán majd meglátjuk mi lesz? Csak őszintén, mindenkinek kíváncsi vagyok a véleményére!


2010. dec. 26. 00:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hú tökre irigyellek a lehetőség miatt :)

a te helyedben szerintem belevágnék (az enyémben nem mert túl gyáva vagyok:D).De ha a barátom lennél én is megpróbálnálak lebeszélni mert féltenélek és hiányoznál is..vagy csak mert irigy lennék (?) :))))

2010. dec. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy az előttem szóló írta, én is túl gyáva vagyok hozzá, de a helyedben mennék, egy percet nem gondolkodnék rajta.
2010. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tucski válasza:
100%
awww :D én biztos hogy mennék....te életed, addig élj még fiatal vagy :P :D később megfogod bánni ha kihagyod :)
2010. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék.Viszont mivel a barátod járatosabb az ilyen utazásokban,beszéld meg vele hogy mennyi pénzre lesz szükség feltétlenül,és annak a másfélszeresét-dupláját vidd. Legalábbis én igy cisnálnám ha lenne rá pénzem:D Egyébként szerintem luxusautó,legujabb mobiltelefon,stb helyett sokkal de sokkal értelmesebb utazásra költeni a pénzt. Mi a párommal mindig nyaralásra rakunk félre,az élmények,emlékek mindig megmaradnak...
2010. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
vágj bele, énis ezt tervezem! 20/L
2010. dec. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha lenne pénzem rá szó nélkül mennék, ebben nem érdekelne mások véleménye. (pedig szokott) Jó neked, irigyellek.
2010. dec. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nem értem mi a gond? én már rég tervezném az útvonalat, a helyedben, az jobban motivál :)

a szüleid meg hát eléggé...furcsák!

2010. dec. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a biztatást, igazán jófej dolog tőletek!:) Én nagyon rá vagyok izgulva erre az egészre és legszívesebben már most elkezdenék pakolni..:D Szerencsés helyzetben vagyok, mert a srác, aki ezt az egészet felajánlotta, nagyon megbízható ember és már elég régóta ismerem, szóval még az sem áll fent, hogy félelmeim lennének vele kapcsolatban. Azt mondta, gondoljam át, mérlegeljek, hogy mennyire éri meg nekem, mit tartok hátránynak, aztán adjak egy választ, mert akkor a dolgait is úgy kell szerveznie. Természetesen afelé hajlok, hogy naná, de azért van egy kis félelem bennem, meg hát előbb még le is kell diplomáznom.
2010. dec. 26. 00:37
 9/14 anonim ***** válasza:
És amúgy ez kb mennyibe kerülne? (csak kíváncsiságból kérdezem)
2010. dec. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is így, ismeretlenül is, büszke vagyok rád! :D Had magyarázzam meg. Ez egy nem semmi ötlet. Szerintem mindenkinek eljön (legalább is szerintem el kéne, hogy jöjjön, mert fantasztikus érzés!) az a pont az életében, amikor nagyot akar váltani, világot látni, tele lesz életerővel, tervekkel, motivációval! Sajnálom, hogy a szüleid nem támogatnak, valószínűleg, ha nekik voltak valaha nagy álmaik, túl gyávák és kispolgáriak voltak dolgozni a megvalósulásukért. Szóval én azt mondom, gyűjtögess, és vágj bele, fiatal felnőtt vagy, a dolgod a tapasztalatszerzés.


Én is most fogok változtatni, és valóra váltani egy nagy álmot, szurkolok neked, hogy sikerüljön, mert ez tényleg nagyjából a legjobb dolog a világon. Bízom benne, hogy minden percét élvezni fogod, és kalandnak éled meg, akkor is, ha félúton elfogy a pénzed, és egy háromlábú kecskén kell hazastoppolnod :)

2010. dec. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!