Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom mélyen vallásos...

A barátom mélyen vallásos (katolikus), de én egyáltalán nem. (részletek lent) Működhet ez egy életen át? Van itt más is, hasonló helyzetben, boldog házasságban?

Figyelt kérdés

A párom hívő katolikus, minden vasárnap jár templomba, az ünnepi misékre is mindig. Fontos neki ez az egész. Előfordult már, hogy miattam kihagyta, mert pl. együtt külföldön voltunk, akkor nem vette nagyon a szívére, de amúgy nem jellemző. Én már többször elkísértem misére, pl hittantáborban is voltam vele (mert elég laza volt, és amúgy is kíváncsi voltam, ismerkedni akartam ezzel az egésszel.)

Az én szüleim amúgy szintén katolikusok, de mindketten még gyerekként felhagytak a vallás gyakorlásával, ők nagyon racionálisan gondolkodnak. s engem is így neveltek, ezt nem is bánom, a véleményemet erről nem befolyásolták, de pl. én már megkeresztelve sem vagyok. És nem is hiszek.

20/L és 25/F vagyunk, 1,5 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, a párom egy egész életre tervez. Én se bánnám, tényleg nagyon jó minden, ami vele kapcsolatos, úgy érzem lehet ő az igazi. De kicsit aggódom, hogy ebből a különbségből később ellentétek lehetnek. Furcsa lenne ha ő minden vasárnap a gyerekeinkkel együtt misére menne, én meg otthon maradok... Vagy azt akarná, hogy járjanak hittanra..

Ő templomi esküvőt szeretne, ami persze érthető, kell az isteni áldás. Én ő kedvéért vállalom ami ezzel jár (keresztelés, áldozás, bérmálkozás, de nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek..). Megmondtam neki, hogy csak az ő kedvéért, és nem őszintén lennék hívő. És ő ezt nem is bánná. Bevallom, azért néha engem is megérint ez a hangulat. És abszolút egyet értek a keresztény tanokkal.


Ti mit gondoltok? Működhet? Nálatok működik? Változott valami az évek során?


2010. dec. 29. 13:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%
ha ennyire mélyen vallásos akkor a házasságig nem is akar veled lefeküdni?
2010. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%

Hát nemtudom, amit leírtál aszerint te igyekszel a kedvében járni mert szereted s meghozod miatta ezeket a döntéseket. De ő ez, hogy éli meg? Kötelez téged rá vagy természetesnek veszi, hogy mint nő és mint "ateista" te hajolj meg felé?

Egyépként főleg a gyerekvállalás-nevelés a fő kérdés ezen belül. Ő hogy is gondolja? Mert a vallás az erőssen a nő othonmaradás, ő dolga minden témán van. Szerinte természetes lessz, hogy egyedül dolgott othon a babával, háztartással? Akarja a gyerekeket hittanra, misére járatni? Akkor veled milessz? Válalsz valamit egy életre ami nem is érdekel nem is hiszel? Ez így butaság lenne.

Az volna a jó, ha ugyanolyan rugalmas lenne a te nézeteid felé is mint te az övé iránt. Ugyanúgy ne kényszerítse rá a gyerekekre se majd had döntsenek maguk.

2010. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem bigott vallásos, és elfogad téged ilyennek, akkor működhet. Jobb, ha templomba viszi a gyerekeket minden vasárnap, mint kocsmába. Nem?
2010. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
nálunk anya aki templomba jár, apa otthon marad. vallásuk szerint mindketten római katolikusok, bár apa nem gyakorolja a vallását. én is annak lettem keresztelve, bár a dogmatikával sok helyen nem értek egyet, mégis hívőnek mondanám magam. ezek a lelkigyakorlatok, hittan, stb, többek között az ilyen kérdések tisztázására valók. a mi családunkban működik, hogy egyikük hiszi, másikuk nem. ez rajtatok áll, meg a párodon, hogy ezt el tudja-e fogadni. keress egy rugalmasan gondolkodó papot és kérdezz tőle. ez biztos elbillent valamelyik irányba.
2010. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Ha egyikőtök sem akarja a másik felet megtéríteni, nem erőltetitek egymásra a meggyőződéseteket, akkor ez működő és jó kapcsolat lehet. Az erkölcsi normáitok ugyanazok, tehát nem lehet probléma.

A gyerekek, ha ismerik a keresztény vallást, azzal csak gazdagabbak lesznek. Megérett ésszel döntenek, hogy mit fogadnak el.

Így gondolom én, aki nem vallásos.

2010. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

Elég nehéz a helyzet, mert ha te nem veszel részt késöbb a vallási nevelésben aktivan, abból csak problémák lesznek, legkésöbb akkor, amikor a gyerekek rákérdeznek, hogy miért is. Akkor vagy hazudsz, vagy igazat mondasz - de a gyerekeknek egyik megoldás sem jó, mert összekeveri öket.

Jól gondold meg, mert a szerelem elmúlik , és akkor mi tart össze benneteket, ha ilyen alapvetö kérdésekben sem értetek egyet.

Viszont ha sikerül közös megoldást találni, akkor valószileg igen jó és tartós kapcsolat lesz belöle.

2010. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ennyire szeretitek egymást, akkor működhet. Meg te is nyitott vagy a vallásra és ő pedig nem bigott katolikus, ha azt is mondta, hogy nem baj, ha te nem fogsz templomba járni. A gyerekeket meg majd úgy nevelitek, hogy megkapják az alapokat, akár hittanra is járnak, később meg majd ők maguk eldönthetik, hogy szeretnének e komolyabban vallásosak lenni.

Én egyébként nem vagyok vallásos, a párom sem nagyon, de abból amit írtál meg amit a barátodról írtál, nekem az az érzésem, hogy szeretitek egymást és ebből adódóan az ilyen kis nézeteltéréseket meg tudjátok majd oldani. Legyetek mindig ilyen boldogok és szeressétek egymást, a többi meg nem számít!:)

2010. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem működhet.

Az egész azon múlik, hogy hajlandóak vagytok-e elfogadni egymást így, néha áldozatot hozni a másikért (mindkét fél részéről), és hogy közös nevezőre tudtok-e jutni főbb kérdésekben.

Az írásod alapján olyan nőnek tűnsz, akinek ez megy, ha a páros is ilyen, akkor működhet. :)

2010. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 feketelovas ***** válasza:
100%
Miért ne működhetne? Csak az kell hozzá, hogy mindketten elfogadjátok ezt a kis különbséget, és egyikőtök se akarja a másikat a saját képére formálni.
2010. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Bocsánat jogos a kérdés, elfelejtettem leírni:

1 éve egymással veszítettük el a szüzességünket. Nem bigottan vallásos, mindig óvszerrel védekezünk, a gyógyszert nagyon ellenzi, de inkább mert rám nézve káros.

Köszönöm a gyors válaszokat!

2010. dec. 29. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!