Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem nincs jóban a...

A feleségem nincs jóban a húgommal. Kerüljem a közös programokat, vagy intézzék el egymás között?

Figyelt kérdés
Két tűz között vagyok, mindkettőtől hallgatom, hogy a másik milyen, főleg akkor van probléma, ha közös családi programon veszünk részt.
2011. jan. 2. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Zabálják fel egymást, te ne avatkozzál bele. Sőt mond meg mind a kettőnek, egyezkedjenek, téged nem érdekel, ha fejen állnak sem. Voltam már hasonló szituban, végül kibékültek, és én lettem a sz...r!!!!
2011. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

épp ellenkezőleg, inkább csináljatok közös programokat, hogy megkedveljék egymást.

csapj szét köztük!

ne hagyd rájuk, ne engedd, hogy szidják egymást, felidegesítsenek téged.

amúgy miért nem csípik egymást?

2011. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Más az értékrendjük. Ellentétes személyiségek.
2011. jan. 2. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Áhh.. szerintem meg pont hogy ami nem megy azt nem kellene erőltetni! A különböző értékrend olyan alapvető ellentéteket jelent, amit valószínűleg sosem tudnak majd figyelmen kívül hagyni. Én pont így vagyok a barátom családjával, egyszerűen nem állhatom őket, annyira különbözünk. És én is gyűlölöm a közös programokat, amiket ha lehet el is kerülök. Szóval szerintem bízd rájuk, de a feleséged a párod, te választottad őt, ezért úgy gondolom elsősorban őt kellene támogatnod.
2011. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld minimalizálni a közös programokat, de mondd meg mindkettőnek, hogy vegyenek erőt magukon az ilyen esetekben, viselkedjenek normálisan, és főleg ne neked puffogjanak a másikra.

Én sem vagyok jóban a sógornőmmel, de sosem sározom a tesómnak, szerintem a sógornőm is van annyira intelligens, hogy nem sároz a testvéremnek engem. Pedig biztos lenne mindkettőnknek mondanivalója a másikról. Én elfogadtam, hogy a testvérem őt választotta feleségnek, a sógornőm meg elfogadta, hogy én vagyok a férje testvére. Nem csinálunk közös programokat, de ha családi események miatt több-kevesebb időt együtt kell töltenünk, el tudunk beszélgetni kultúremberek módjára. (a férjemnek nincs lánytesója, így azzal nincs gondom)

2011. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyesmi, elég sajnálatos. Viszont joguk van nem szeretni egymást. Nem kell eröltetni a közös programokat. Viszont mondd meg mindkettőjüknek, hogy ne hozzák szóba előtted. Ezt elvárhatod, hogy ne szidják a te füled hallatára egymást. Ilyeneket mondhatsz: Nem felelek senkiért, csak magamért. Nem vagyok sem a férjem, sem a hugom, én én vagyok, nemekm eegymásról ne beszéljetek. Vagy: Mindkettőtöket szeretlek. Nem akaok rosszakat hallani, nem akarom hallgatni a véleményeteket. Vagy: Stopppp. Ne beszélj a férjemről. Stopppp. Ne beszélj a hugomról.
2011. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jobb lenne leállitani a panaszkodást mindkét oldalról, beszéljék meg mással, ha téged zavar. 2. hallgasd meg, legyél megértő és minden menjen úgy ahogy eddig..

Ez két ember magánügye, hogy miért nem kedveli a másikat, valószinűleg tanulhatnának sokmindent a szeretről, és elfogadásról, de ezt inkább most nem irom ....közös programok minimalizálása, legyél külön mindkettővel, de ne kényszeritsd őket egyszerre, sok sikert!

2011. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Néha(?) előfordul testvéri féltékenység is. Hogy ez egészséges-e vagy sem, az mondjuk engem is érdekelne... Viszont minél jobb a kapcsolatod a tesóddal annál inkább jellemző, hogy bolhából elefántot csinálnak, miközben ezzel csak palástolni próbálják a valódi okot.
2011. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!