Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Mennyi az az alkohol...

Hölgyek! Mennyi az az alkohol mennyiség ami tolerálható egy férfinak, milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Eléggé idegesít,hogy a párom iszogat,de nem akarok egy hisztis p.. lenni és beszabályozni neki.Nem régi kapcsolat és nagyon szeretem,nem szeretném,hogy az alkohol miatt legyen vége a kapcsolatnak.
2011. jan. 12. 06:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:42-es: olvasd már el FIGYELMESEN a kérdést!!

NEM arról van szó, hogy a feleség határozza meg, hogy mennyit IGYON a férje, hanem arról, hogy mennyit tud elviselni - ez azt jelenti, hogy ha ent RENDSZERESEN túllépi, akkor EXFÉRJ lesz belöle - és ihat, amennyit akar.

2011. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
ja es a nok nem isznak :S
2011. jan. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
nem jó dolog napi szintem inni. nézd a másik oldalát is. napi 1 sör 250 ft. 30 nap 7500 ft. kocsmai áron számolva. ha napi több sör, akkor szorozd fel. ennyit vesz ki a családi költségvetésből. gondolom máshol is lenne helye annak a pénznek. gyerekre stb...
2011. jan. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem napi szinten nem jo megengedni mert előbb utobb megszokottá válik és a végén igy lesz az h majd egyre többet iszik.Amúgy az a véleményem h egy sör is tud olyan büdös lennni mint 6,szóval nem jó ha naponta iszik.

Buliba esküvőn ihat,de csak mértékkel,azaz (elöttem is irta valaki)ne tántorogjon,ne legyen agressziv ne hánjon,addig minden ok.Jó ha tudja az ember hol a határ.Nálunk a páromnak heti 3 fociedzése van és egy meccse,mindegyik után isznak a focitársak,emberem megiszik egy sört velük edzés után,de szoktam neki szolni h egy sör is büdös igy van h nem issza meg azt sem,azért heti kétszer ihat ha akar és hála nem is szokott többször.

El kell kapni időben mert ilynekor még ellehet.Föleg ha a génjeiben van az ivászat jobb nem engedni neki h rászokjon.Sajnos sok olyan van ahol mondjuk az apa iszik és netán örörkölte a fiu is h nincs akaratereje ráadásul olyan társaságban van amiben isznak,könnyen baj lehet.

2011. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
A mindennapi ivászat nem megengedett, a hétvége belefér. Buli alkalmával egy becsiccsentés, nem berúgás. Ehhez mindketten tartjuk magunkat.
2011. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem napi szinten egy pphár sör- bor, étkezés közben belefér. Én nem tolerálnám, ha a párom minden hétvégén bulizgatna, szerintem az ember egy idő után kinő ebből. Szerintem havi egy buli bőven belefér, de akkor se legyen tacsrészeg.
2011. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

minden nap nekem nem fér bele,minden második nap se...sőt inkább ugy mondanám,hétköznap csak nagyon ritkán...

Mivel gyerekként láttam hogy lesz a napi 1-2 söröcskéből alkoholizmus,igy nekem ez elég fontos szempont volt párválasztásnál...

Ne igyon többet mint én:)

tehát max havi 1-2 alkalomés akkor is csak 1-2 pohár,plussz nyáron nyaraláskor.

Szerencsére nincs is ezzel probléma,párom ennyit sem iszik,inkább főz egy finom mézes teát:)

2011. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ebéd után vagy este 1 pohár (max. 2 dl) vörösbor nemhogy belefér, de még egészséges is. Ez viszont még bőven nem alkoholizmus kategória.


Szerintem hülyeség úgy meghatározni, hogy adott alkalommal mennyit ihat valaki, vagy milyen sűrűn.

Én is szeretek borozgatni vagy 1-2 pálinkát meginni haverokkal, de ezek egyrészt alkalmi esetek, tehát nem rutinszerűen minden hétvégén, hanem ha úgy adódik, akkor havonta 1-2 alkalommal, máskor meg hónapokig semmi. Másrészt meg ha iszok is, mindig tudom kontrollálni magam, még soha senki nem látott dülöngélve, kötekedve vagy rókázva, nem is láthatott, mert nem volt ilyen. Pedig volt már, hogy szépen termeltünk, de nálunk valahogy megvan a kultúrája a dolognak, nem a mielőbbi hányásra megyünk rá, hanem a jó hangulatra. Így aztán párommal sem volt soha konfliktus ebből, de még csak rosszalló nézés sem. Én tudom, hogy ő nem problémázik ezen, ő meg tudja, hogy nem kell talicskával hazatolnia. Ennyi.

2011. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a párod megváltozni nem fog, sőt, a helyzet akár rosszabbodhat is. Ezzel legyél tisztában, és döntsd el, hogy elfogadod-e ilyennek. Nem belenyugszol, hogy ilyen, de közben szenvedsz, hanem szereted olyannak, amilyen. Ha netán alkoholista (lesz), akkor annak. (Mert a szeretet azt jelenti, hogy olyannak szereted, amilyen. Ha másmilyennek akarnád, akkor egy nem létező álomképbe vagy szerelmes.)

Viszont: nem vagy köteles elvisleni, hogy iszik. VAN választásod. Döntsd el, kell-e így, ahogy van, vagy nem.

2011. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Bort kell inni nem sört
2011. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!