Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskorú semmilyen körülmény...

Kiskorú semmilyen körülmény között nem költözhet el otthonról? És ha gyámságot ítélnének valakinek, ha vannak élő rokonok csak ők kaphatják meg?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek, de elég bonyolult a helyzetem. Édesapám egyedül nevel, még kiskoromban meghalt az édesanyám. Édesapám elég iszákos, amit megkeres, el is issza. Többször van hogy elég agresszívan viselkedik és az alkohol miatt tényleg rossz helyzetben élünk, valamint Édesapám betegesen ragaszkodik hozzám. De így tönkre teszi mind a tanulmányaimat, és meg is köt az életben. Barátommal egy éve együtt vagyok, a szüleivel is nagyon jóba vagyok, ezért van az hogy felajánlották, 18 éves koromig elvállalnák a gyámságom is, és oda költözhetnék hozzájuk. Élő rokonom még keresztanyumék vannak, de hozzájuk semmiképp nem akarnék kerülni. Létezik egyáltalán olyan, hogy elvesznek édesapámtól? és nekem ez ügyben mit kellene tenni? Barátom szülei megkaphatnák a gyámságom? Ha még is keresztanyumék kapnák a gyámságot, hivatalosan vagy nem hivatalosan, lakhatnék a barátoméknál?

16/L


2011. jan. 13. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, 16 éves korodtól is elköltözhetsz.
2011. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha a barátod szülei elvállalják, lakhatsz náluk gyámhatósági engedéllyel, de arra készülj fel, hogy lesz környezettanulmány apukádnál is, barátodéknál is, és meg fogják vizsgálni, hogy tényleg az-e a számodra az előnyösebb, ha elköltözöl.

Viszont mivel már elég nagy van, neked is van némi beleszólásod, hogy kivel szeretnél élni, mármint ha a barátod szülei is, és a keresztszüleid is vállalnak, akkor ha mindketten alkalmasak rá, hogy náluk élj, te is beleszólhatsz, hogy hol szeretnél.

Azt javaslom, hogy keresd meg az illetékes családsegítő szolgálatot, ők mindent el fognak mondani erről pontosan.

2011. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. ezzel kicsit megnyugtattatok.
2011. jan. 13. 11:17
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok ügyvéd...talán egy tanárod tudna segíteni az ügyben...

Én úgy tudom 16 évesen már nagykorúsíthatod magad.

2011. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kicsit száraz háttér info, de talán hasznos:

[link]

2011. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11:17: félig tudod jól. 16 évesen SZÜLŐI ENGEDÉLLYEL házasságot köthet, és ekkor nagykorúvá válik. (És az is marad akkor is, ha másnap már el is válik.)
2011. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. jan. 13. 11:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szülői engedéllyel elköltözhetsz, anélkül nem.

A gyámhivatalnál feljelentést tehetsz édesapád ellen és kérheted a gondozásba vételedet. Azért azt nem árt meggondolni, hogy ha feljelentést teszel apád ellen, nem valószínű, hogy azt valaha is megbocsátaná. Ha a barátoddal nem jön össze a dolog, akkor maradsz intézetben...

2011. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem igaz, amit az utolsó ír! Ha a barátod szülei elvállalnák a gyámságot, a gyámhivatalt kell megkeresni ezzel kapcsolatban. Családba fogadást kell kezdeményezniük, így hívják ezt hivatalosan. A gyámhivatal fogja kivizsgálni, hogy indokolt-e ez a dolog és környezettanulmányt fog készíttetni a barátodéknál.
2011. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Na kedves utolsó, mi nem igaz abból amit írtam?

1.Tény: Ha az apja beleegyezik, elköltözhet otthonról.

2.Tény: Ha az apja nem egyezik bele, akkor feljelentés nélkül nem lehet kezdeményezni azt, hogy az apjától elkerüljön.

3.Tény: Ha a barátjáék valamiért meggondolják magukat, akkor intézetbe kerül.


Melyik nem igaz szerinted?

2011. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!