Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezd ciki lenni a helyzet?

Kezd ciki lenni a helyzet?

Figyelt kérdés

20 éves múltam decemberben, a barátom 26 éves és több mint 2 éve vagyunk együtt. Nem egy városban lakunk, heti egyszer találkozhatunk pár órát, pedig lenne lehetőségünk akár 2x-3x is. Anyu szerint nekem a tanulással kell foglalkoznom nem vele... A tanulmányaimmal úgy érzem nincs probléma felsőfokú képzésre járok, 4.1 lett a félévi átlagom.


Ma az iskolában a társaim szóba hozták, hogy mi miket csinálunk együtt a barátommal, hova járunk bulizni, együtt alszunk-e hétvégenként stb.


Nekem nagyon ciki volt elmondtam, hogy konkrétan semmit nem csinálunk mert kevés időt töltünk együtt, hetente max. 4-5-6 órát és ilyenkor inkább kettesbe szeretnék lenni vele, beszélgetni, nem ide-oda mászkálni. Bulizni nem járunk sehova mert nem engednek el, ráadásul meg van szabva, hogy legkésőbb este 9-re itthon kell lennem ha elmegyek valahova (ez csak szombaton lehetséges). Hétköznap viszont az iskolán kívül nem mehetek sehova. Együtt alvásról szó se lehet...


Elég furcsán néztek rám a többiek és kinevettek, hogy én ilyen szabályok szerint élek. Anyu azt mondta, hogy amíg itt lakok addig ő fog nekem parancsolni, és ő fog mindent megszabni. Elég nehéz 20 évesen ilyen korlátok között élni. Ráadásul tényleg nagyon ciki volt ez a szituáció is. Teljesen le voltak döbbenve, hogy a 2 év alatt nem aludtunk együtt, csak a nyaraláson. Azt mondták, hogy ők ezt nem neveznék kapcsolatnak... Én is tudom, hogy nevetséges ez az egész, de nem tudom hogy hogyan lehetne velük megértetni, hogy nem vagyok már 13 éves kamaszlány. Hétköznap még "beszélni" se tudunk mert nem lehet a számítógép elé ülni, tanulni kell. Csak akkor tudunk beszélni ha ő felhív telefonon.. Még régebben könnyebben elfogadtam ezeket a "szabályokat", de ahogy egyre idősebb vagyok, egyre nehezebbé válik.


Mikor értik meg a szülők, hogy már nem vagyok gyerek"? Vagy ez csak akkor következik be ha elköltözök majd itthonról? Vagy valakinek valami tipp? Nekem miért csak ennyi szabadság jár? Úgy érzem magam mint valami börtönben, elzárva a világtól. Eddig is nyomasztó volt ez számomra, de ma ezt nagyon előhozták belőlem azzal a beszélgetéssel. :( Nekem nem a szigorúsággal van a problémám, hanem azzal, hogy szinte nincs életem. Meghatározott szabályok szerint kell élnem, semmi önálló döntésem nem lehet. Olyan mintha nem is én lennék, hiszen engem csak irányítanak mások...


Elköltözni sajnos nem tudok amíg iskolába járok (1.5 év), mert nincsenek olyan jó képességeim, hogy az iskolát egyéni tanrenddel fejezzem be, és mellette dolgozzak is. A mostani átlagomat is csak a szorgalmamnak és a kitartásomnak köszönhetem. :)


Tehát ha valakinek van valami ötlete, azt nagyon megköszönném! :)


2011. jan. 14. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

pedig ez igy tényleg nem kapcsolat,ennyit még a távkapcsolatosok is együtt vannak...


és a párod hogy viseli,mit mond?


barátnőkkel sem találkozhatsz?

esetleg egy kamuszakkör?

2011. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Egy kicsit lázadnod kellene, és magabiztosabbnak lenned. Ez volt talán a legértelmesebben megfogalmazott kérdés ezen az oldalon, amit eddig olvastam, szóval szerintem neked nincsenek problémáid a képeségeiddel.

Próbálj meg vhogy anyukádra hatni, beszéld meg vele, hogy azért már 20 éves vagy, nem kislány, több szabadság járna neked. Amúgy is vicc, h 9ig enged el, engem már 13 évesen elengedtek legalább 10-ig, mégis kitűnőre érettségiztem és diplomát szereztem...szóval nem ezen múlik, hogy mire jutsz az életben. Te ismeres anyukádat, de szerintem egy kicsit vagányabbnak, talpraesettebbnek kellene lenned. Kiállni magadért. Lehet, hogy anyukád tart el, de tudta mit vállalt 20 évvel ezelőtt, ezért nem tehet neked szemrehányást. Próbálj meg vmi dikákmunkát esetleg suli mellett, hogy lássa, hogy függetlenedsz tőle. Sok sikert!

2011. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem néha a szülőket.20 éves vagy, nem pedig 15.2 éves kapcsolat, meg már elég komoly ahhoz,hogy együtt aludhassatok,pláne,hogy nem egy helyen laktok.Mi sem egy városban lakunk,(80 km)mi is már 3 éve vagyunk együtt, de még én is otthon lakom.(26 vagyok).Az elején az én nagymamám is húzta a száját,ha ott aludtam, de most már megszokta,pláne hogy apu szólt neki.De ezt nem értem.Fél, hogy terhes leszel?Ha ez az oka,akkor mondd el,hogy védekeztek és felelősségteljesen gondolkodtok. Vagy attól, hogy romlik az átlagod?Milyen messze laktok?

Nem lehetne, hogy elmész Szombat reggel, vagy Péntek este,Vasárnap meg hazajössz?Mi is úgy szoktuk. Ennyit igazán megengedhetnek.Próbálj vele beszélni,hogy szeretitek egymást és nem megy a tanulás rovására,de az utazás az idődet is elveszi.

2011. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
20 éves vagy, felsőoktatást írtál, akkor magyarul fősulis, vagy egyetemista vagy? Akkor nem kell egyedül lakni, elég a kollégium, ilyen átlaggal igényelhetnél ösztöndíjat.. Persze ha csak nem kamu a kérdés..
2011. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Korrekt. Anyád nem akar aggódni, és éjjel arra kelni, hogy hazacsászkáslz valami buliból, és azt sem akarja hallgatni, hogy a szomszéd szobában mit csináltok a barátoddal. Miért nem mentek hozzájuk?
2011. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Anyád dilis. Már bocs. Én borzasztó bunkó lennék vele, mi az hogy 9 - re otthon kell lenned??? 20 ( !!!! ) évesen??
2011. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
74%
anyukádnak mindenképp mondd el ezt, hogy mi volt a suliban, és hogy milyen rosszul esett ez neked. mondd el, hogy más is tud jól tanulni úgy, ha egész héten van ideje a tanulásra, de legalább 1 nap ottalvást megenged magának. vagy aludjon nálatok, akkor neked nem kell utazással töltened az időt, átmegy mondjuk péntek délután, ottalszik, szombat délelőtt hazajön...és az máris több, mint a 4-5 óra, benne van egy ottalvás is, és neked nem kell szinte semmi időt áldoznod a tanulóidőből. plusz otthonvagy és nem csavarogsz, belefér az este 9kor való hazaérkezésbe. aztán ha ő ottvan, anyukádék látni fogják lassan, hogy a lányuk felnőtt...sokszor kell a szülőknek egy ilyen lökés, hogy lássák.nem baj, hogy féltenek, és azt akarják, hogy jó eredményeid legíyenek, de látni fogják, hogy ettől nem fog változni a jó átlagod! sok sikert:) L/19
2011. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ő még bírja, azt mondja, hogy úgyse tudunk változtatni rajta, úgyhogy addig bírjuk ki amíg a sulit be nem fejezem. Barátnőim nincsenek, ebből az okból kifolyólag, hogy soha nem tudtam velük találkozni, nem mehettem sehova. Aztán így a végére teljesen eltűnt körülöttem mindenki, mára már nem is keres senki. :( Annyi kapcsolatom van az emberekkel, hogy ott ülök az iskolában naponta 7-8 órát. Sportolni se sportolhatok mert elveszi az időmet a tanulástól, így a szakkörök is mindig ki voltak zárva.


Lázadtam is, annyit értem el vele, hogy a telefonomat is elvette mert ugye azt ő vette, ő dönti el mit csinál vele. Meg ki se tehettem a lábamat a lakásból, vagy azt mondta hogy ha elmegyek itthonról ide többet nem jövök vissza. Ha a sarkamra állok, mindig azt mondja, hogy vegyek vissza a számból, miért vagyok ilyen beképzelt, nekem itt egy szavam se lehet csak neki..

2011. jan. 14. 13:13
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Harmadik vagyok. De hát ez nektek is sz.r,hogy utána haza kell menned. Apukád is ilyen?Nem értem mi baja van az ott alvással.Elég maradi.És ha egyik héten te mennél, másikon meg barátod? Akkor sem aludhatnál ott?

A szülei nem tudnak beszélni vele?Hogy aludj náluk,mert meghívtak, szívesen látnak, stb.

2011. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Úristen már bocsi de szerintem nem normális az anyukád!:S

Ez rosszabb mint egy börtön!:S:S

Szerintem sürgősen próbálj meg valahova elköltözni mert ez így nem élet!

Nincs nagymamád vagy valamilyen rokonod akihez oda tudnál költözni?

2011. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!