Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy rakás szerencs...

Mit tegyek? Egy rakás szerencsétlenség vagyok

Figyelt kérdés

Pestre járok egyetemre, imádom a szakomat, de nincsenek barátaim (ezt nem is bánom). A koliba várólistáról kerültem be december elején, nem igazán fogadnak be a szobatársaim sem. Utálok itt lenni a szobában, nem szól hozzám senki, érzem, hogy a hátam mögött kibeszélnek.


Szeretnék albérletbe menni, de az alsó hangon 30.000 Ft, míg a koli csak 9000...a szüleimre nem számíthatok, a számlákkal is csúsznak minden hónapban, testvéreim vannak.


Dolgozni egyszerűen nem tudok, mert olyan lehetetlen időbeosztást kaptunk az órarendben (sok gyakorlattal), hogy így kizárt, hogy épkézláb, kifizetődő melót kapjak. Marad a diákhitel, amit úgyis fel kell vennem (hisz valamiből fizetnem kell a bérletet, a vonatot, a kolit stb.), de kicsit luxusnak tartom rezsire eltapsolni a kölcsönt.


Mit gondoltok, mit tegyek? Nagyon rosszul érzem magam itt a koliban, már addig tologattam minden vizsgámat ameddig csak lehet, hogy minél később kelljen visszajönnöm.. :((


2011. jan. 16. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán kérj másik szobát, ha lehet. Az új szobatársaid lehet, hogy jobban befogadnak majd. És ne gondolj magadra úgy, mint egy rakás szerencsétlenség, mert akkor a többiek is úgy fognak látni.
2011. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább tanulnod kéne, güzülni, a többieket meg xard le. A vizsgákat nem tologatni, hogy mihamarabb túl legyél az egészen. Kitartás!
2011. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Probalj meg keriteni 2-3 epkezlab embert akikkel hajlando lennel egy haztartasban elni, es tobben bereljetek lakast. Sokkal meghittebb es normalisabb legkor, de persze csak akkor ha kijottok egymassal
2011. jan. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy mielőtt várólistáról bekerültem, albiban laktam, mert nem volt más megoldás. imádtam azokat a lányokat, és nagyon jól kijöttem velük. egészségileg sem voltam még olyan jól, mint akkor. de 50000 volt fejenként, ráadásul még több lett volna, mert az egyik lány elköltözött. elég volt nekem egy hónapot kifizetni.
2011. jan. 16. 23:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem vagy könnyű helyzetben. Én a helyedben elmennék a koliból, nem hagynám, hogy a szobatársaim megkeserítsék az életemet. Vagy ha mód van rá, átkéredzkednék egy másik szobába!:)

Az is jó ötlet, ha 3-an 4-en összeálltok és kibéreltek egy olcsó lakást. Így 3-4 felé oszlik a bérleti díj meg a rezsi. Minél többen vagytok annál jobb!:)

Munka, háát igen...az húzós. Ha lány vagy vállalhatsz hosstes munkát hétvégente, vagy valamilyen call centeres melót. Esetleg fordítást is vállalhatsz, azt otthon végezheted!:)

A diákhitellel meg csak óvatosan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amint van lehetőség, kérd át magad másik szobába. Tudom, hogy hosszú idő, de erre legkésőbb szeptemberben lesz alkalmad.

És a szobatársaid miért nem kedvelnek? Van okuk rá, vagy v csak azért, mert 3 hónap után "belerondítottál" a kis életükbe? Vagy csak más értékrendet képviseltek? De lehet, h ha nyitottabb lennél egy kicsit, lehet, h más lenne a helyzet. Az meg hogy nincsenek barátaid, csakis rajtad múlik. Én sem vagyok egy nyitott típus, de annyi ember között még én is játszva találtam néhány olyat, akivel jól kijövök. Nem mondom, h barátaim lettek a 3 félév alatt, de normálisak, tudunk beszélgetni.

2011. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
haver ne add fel ne lássák rajtad hogy gyenge vagy kössél beléük kezdj kötekdeni vicelődni kérjél segitséget valamibe tölük vagy kérdezd meg mi a hobby juk és ha köcsögök akkor baszálki velük szólj vissza és mutasd meg ki a góré a kollégiumba meg minden legyél erélyes és tewkintélyes soha ne ad fel
2011. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképp ne menj el a koliból, max. csak akkor, ha kifogsz egy olyan albérleti lehetőséget, ahol 10 ezer forint körüli árat kell fizetned. Nehogy már ilyen undok szobatársak miatt kelljen még nagyobb anyagi terheket vállalnod. És semmiképp ne érezd magad egy rakás szerencsétlenségnek miattuk. Az emberi természetben van egy ilyen furcsa hajlam a kiközösítésre, sokszor még családokban is előfordul, ahol 3 gyerek van, hogy köztük az egyik kívülállónak érzi magát, mert a másik kettő jobban összetart, őt meg kihagyják dolgokból. Nagyobb közösségekben meg szinte elképzelhetetlen, hogy ne legyen köztük valaki, akit kirekesztenek, tulajdonképpen minden ok nélkül. Tehát egyáltalán nem azért van, mert te egy "rakás szerencsétlenség" vagy. Hogy mégis mi lehet az oka, azt így, ismeretlenül nehéz lenne megmondani, de egyet ne felejts el: hogy szimpátiát váltasz-e ki valakiből, azt nagyban meghatározza, hogy nem sérted-e az illető érdekeit. Tehát lehetsz te például bármilyen kedves, vidám, szeretetre méltó, jóindulatú, ha szebb vagy, mint ő, és ezt a fiúk is észreveszik. De ez csak egy példa volt. Miközben te egy rakás szerencsétlenségnek gondolod magad, lehet egy csomó olyan jótulajdonságod, ami miatt irigykednek rád.

És ne felejtsd el, hogy az emberi kapcsolatok változnak, aki egyik nap jóban volt valakivel, az másnapra megharagszik valamiért, stb., és amint ez bekövetkezik, veled szemben is meg fog szűnni az "egységfront". Szerintem ha azt látják, hogy nem tudnak kiutálni, viszont nem is zavarod őket, sőt, alkalomadtán, ha hagyják, még kellemes lakótárs is tudsz lenni, el fog ez múlni. Persze, annak nincs akadálya, hogy addig is beadj valami kérelmet a szobacsere tárgyában. Legfeljebb ha addig változnak a viszonyok, visszavonod. Sok sikert!

2011. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az a fő probléma a szobatársakkal, hogy ők nálam idősebbek, már mesterképzésre járnak, és első év óta ebben a szobában laknak együtt..ők már belakták, nekem polc se jutott, de még a hűtőben sem..
2011. jan. 17. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!